Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navia Nv47 padła w dziwny sposób...

08 Maj 2012 22:29 1760 2
  • Poziom 10  
    Witam Kolegów. Mam problem z w/w nawigacją- użytkowałem ją jako samochodową oraz do wędrówek pieszych( była odblokowana), do pieszych miałem wgrany program Kamap wraz z mapami. Historia uszkodzenia jest taka- zawsze idąc na wędrówkę podłączałem dodatkowe zasilanie 4,8 V( cztery akumulatorki AA) przez USB- a to z tej przyczyny że wewnętrzny akumulator starczał tylko gdzieś na godzinkę, wszystko było OK do momenty kiedy na "szybko" zainstalowałem mapę która tak jakby nie chciała się otworzyć- tzn pierwszy raz pojawił się taki ekran pół mapy a drugie pół ekranu nawigacji, spróbowałem ponownie i wtedy uruchomiła się- znalazła sygnał i było ok przez około 5-10 minut, lecz po tym czasie usłyszałem "SSYK" - w pierwszej chwili przestraszyłem się że to żmija( a byłem w Beskidzie sądeckim więc miałem powód) jednakże po chwilce zorientowałem się że to syczy głośnik navi- po wyciągnięciu wtyczki z dodatkowym zasilaniem z USB syk ucichł, jednakże już nie można jej uruchomić pomimo resetowania, podłączania zasilacza(ekran ciemny, żadnych dźwięków, kontrolka ładowania przy włączeniu przełącznika w nawi gaśnie, przy zrobieniu na OFF świeci na czerwono) itd.
    Może ktoś miał coś podobnego, lub wie co to może być?
  • Poziom 10  
    Witam Kolegów, zgodnie z podanym linkiem sprawdziłem zasilanie nawigacji i tak: zasilacz podaje napięcie do urządzenia (5V), napięcie to dociera do baterii (4,9V), sama odpięta bateria ma napięcie 3,7V, po odpięci baterii dioda ładowania w urządzeniu świeci na zielono, po podłączeniu na czerwono. przy baterii jest jeszcze mała płytka z elektroniką, której na razie nie chcę rozgrzebywać- wstrzymam się do porady Kolegów, nie znalazłem żadnego grzejącego się elementu.Pozdrawiam.Dodam jeszcze że po podłączeniu do zasilacza i po około 3-4 godz dioda ładowania zaświeciła się na zielono,a włączyć nadal urządzonka nie mogę, pozdrawiam jeszcze raz.