Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór telewizji naziemnej DVB-T

toto31 09 Maj 2012 00:02 6205 22
  • #1 09 Maj 2012 00:02
    toto31
    Poziom 8  

Witam
    Jestem posiadaczem dekoderu do odbioru telewizji DVB który przywiozłem z Włoch. Moje pytanie brzmi tak. Jak to jest możliwe że w Polsce za pomocą tego dekodera odbieram telewizje Włoską? A drugie to takie. Czy jeśli kupie w Polsce nasz dekoder do odbioru telewizji naziemnej DVB-T. A później go zawioze do Włoch to czy bede miał możliwość oglądania Polską telewizje? Pozdrawiam

0 22
  • #2 09 Maj 2012 00:20
    kizek
    Poziom 35  

Co to za dekoder z Włoch, czy aby nie jest to tuner combo z DVB-S?

0
  • #3 09 Maj 2012 08:42
    irekr
    Moderator

Jeżeli jest to dekoder satelitarny to jak najbardziej będziesz odbierać programy włoskie, nadawane np na HotBirdzie.

Dekoder DVB-T kupiony w Polsce może odbierać programy nadawane we Włoszech pod warunkiem że nie są to kanały nadawane w najnowszym standardzie DVB-T2.

0
  • #4 09 Maj 2012 12:22
    Kpc21
    Poziom 23  

Na pewno nie będzie za to na terenie Włoch odbierać programów polskich.

Włosi mają o tyle dobrze, że programy swojej telewizji publicznej (i nie tylko) nadają na satelicie i ich nie kodują. U nas tak dobrze nie ma. TV Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info i to chyba wszystko z publicznej. Programów takich jak TVN czy Polsat też za darmo z satelity nie odbierzesz, w przeciwieństwie do np. włoskiego Mediaset 5.

Dekoder DVB-T odbiera programy nadawane z nadajników naziemnych, czyli z masztów i wież nadawczych (czasem z innych obiektów, np. kominów) znajdujących się na powierzchni ziemi. Tak samo jak nadawane jeszcze u nas programy naziemne analogowe, tyle że w systemie cyfrowym.

Dekoder który przywiozłeś z Włoch podłącza się do anteny satelitarnej, on odbiera niekodowane nadawane satelitarnie, a nie naziemnie. Tak jak wyżej wspomniałem, w Polsce takich kanałów dużo nie ma i są to w większości inne kanały niż dostępne drogą naziemną (tutaj lista). Możesz je odbierać w prawie całej Europie na tym dekoderze przywiezionym z Włoch, albo na jakimkolwiek innym tunerze FTA.

Aby odbierać polskie programy (takie jak TVP1, TVP2, Polsat) we Włoszech, musiałbyś wykupić pakiet jakiejś platformy cyfrowej, zabrać dekoder (ew. samą kartę w przypadku Cyfry+) do Włoch i tam podłączyć go do anteny satelitarnej ustawionej na satelitę Hot Bird.

0
  • #5 09 Maj 2012 20:50
    toto31
    Poziom 8  

Witam
    Marka dekodera tego Włoskiego to United DXBT9094 Odbiór telewizji naziemnej DVB-T

Obawiam śię że kolega o niku Kpc21 ma racje ale chciałbym żeby pan sie pomylił jesli chodzi o moja sprawe ! :) Więc na dzien dzisiejszy temat uważam za zamknienty(chyba ze ktos z kolegow ma cos jeszcze do dodania to bardzo prosze). Polski dekoder będe miał pod koniec tego miesiąca podłącze i zobaczymy co z tego wyniknie ? Dam znać co z tego wyniknie.

0
  • #6 09 Maj 2012 20:59
    mihal2002
    Poziom 43  

To jest dekoder DVB-T 2 do odbioru programów naziemnych na terenie Italii, i tam gdzie obowiązuje w/w standard nadawania.
    Żaden to dekoder DVB-S!!! Jak to już co niektórzy opisali! W Polsce na nim NIC nie uzyskasz.
    Zakupiony u nas sprzęt możesz wywieź i oglądać w Italii w standardzie jak już wyżej dostałeś odpowiedź.

0
  • #7 09 Maj 2012 21:12
    toto31
    Poziom 8  

mihal2002 napisał:
    To jest dekoder DVB-T 2 do odbioru programów naziemnych na terenie Italii, i tam gdzie obowiązuje w/w standard nadawania.
    Żaden to dekoder DVB-S!!! Jak to już co niektórzy opisali! W Polsce na nim NIC nie uzyskasz.
    Zakupiony u nas sprzęt możesz wywieź i oglądać w Italii w standardzie jak już wyżej dostałeś odpowiedź.

Obyś miał racje fajnie by było jeśli chodzi o nasz sprzęt :) Jaki byś mi mógł polecic dekoder?
    Dodam tylko ze ja ten Włoski dekoder podłączylem do zwykłej anteny w Polsce i mialem Włoskie programy!!!

-1
  • #8 09 Maj 2012 21:16
    mihal2002
    Poziom 43  

toto31 napisał:
    jaki byś mi mógł polecic dekoder?

Np. wiwa.

0
  • #9 09 Maj 2012 21:24
    irekr
    Moderator

Na portalu Tablica jest ogłoszenie o sprzedaży takiego, piszą ewidentnie ze ten dekoder to zwykłe DVB-T w MPEG2. Ani słowem o satelicie czy DVB-T2...

0
  • #10 09 Maj 2012 21:42
    toto31
    Poziom 8  

mihal2002 napisał:
    toto31 napisał:

Np. wiwa.

Fajny tzn dobra cena i prosty jak widze w obsłudze.
    Jak tylko stane śię pośiadaczem naszego dekodera to śię odezwe tzn po 25 Maja.
    I napisze jak mi poszło.

Dodano po 10 [minuty]:

Tak to jest dekoder DVB-T do odbioru programów naziemnych na terenie Itali
    I który u nas w kraju odbiera nadal Włoską telewizje.

0
  • #11 09 Maj 2012 22:05
    irekr
    Moderator

Naziemnie żaden.
    Z satelity; w zasadzie każdy w SD.

0
  • #12 09 Maj 2012 23:08
    Kpc21
    Poziom 23  

mihal2002 napisał:

Skoro kolega odbiera na nim w Polsce programy włoskie, to musi obsługiwać DVB-S. Może to tuner combo.

Jaka antena została do niego podłączona - naziemna czy satelitarna?

0
  • #13 10 Maj 2012 11:13
    mihal2002
    Poziom 43  

Kpc21 napisał:
    Skoro kolega odbiera na nim w Polsce programy włoskie, to musi obsługiwać DVB-S. Może to tuner combo.

Ty także nie posiadasz wujka google? Więc poczytaj Link! :D

0
  • #14 10 Maj 2012 15:10
    Sandorek
    Poziom 8  

mihal2002 napisał:
    toto31 napisał:

Np. wiwa.

Witam, podłączę się do tematu.

Kupiłem ten dekoder w zasadzie dla babci - bo jakość odbioru sygnału analogowego z jej anteny jest fatalna i generalnie ma tylko 4 programy.

Sprawdziłem go w domu i na rodziców TV(stary CRT bez tunera DVB-T) działa fajnie. Tylko problem jest taki.
    Tu TV jest z anteny zbiorczej i jak zamiast do TV podepnę ją do dekodera to dekoder "daje" mi 15 kanałów, które wyszukał - ale już nie mam tamtych(muszę przekładać kabel z dekodera bezpośrednio do TV).

U siebie w pokoju mam monitor z dwoma tunerami analogowym i DVB-T: też jadę ze zbiorczej...Jak przerzucę na DVB-T to pokazuje, że nie ma sygnału)

I teraz główne pytanie:

Żeby na swoim monitorku odbierać cyfrowy sygnał to muszę sobie dokupić antenę? I przepinać potem wejścia antenowe jak chce korzystać z kablówki lub z DVB-T?

I taka sama sytuacja z rodzicami. Planuję tam kupić nowy TV już z tunerem DVB-T...Muszę dokupić antenę i też się przepinać? Ewentualnie czy są TV z dwoma wejściami antenowymi i przerzucam sobie z kablówki na cyfrówkę?

Z góry dzięki za odpowiedź

0
  • #15 10 Maj 2012 15:28
    irekr
    Moderator

Niestety takie są POLSKIE REALIA.

Nie słyszałem by gdziekolwiek w Polsce jakaś administracja już dostosowała instalacje zbiorcze do odbioru DVB-T.
    Prawo tego nakazuje, ale widać jak prawo jest szanowane.

Nie zostaje nic innego jak przekładanie kabli antenowych lub zastosowanie specjalnego przełącznika kabel/antena. Nie widziałem nigdzie w sprzedaży odbiorników z dwoma wejściami antenowymi do instalacji kablowej i naziemnej.
    Teoretycznie przy zastosowaniu zewnętrznego dekodera robimy to w ten sposób że kabel do kablówki dołączamy do telewizora a antenę naziemną do dekodera i nie trzeba przełączać kabli.
    Są odbiorniki z dwoma wejściami SAT/TV ale nie widziałem jeszcze układu SAT/CABLE/TV. Jeżeli ktoś widział, niech się podzieli wiadomościami.

0
  • #16 10 Maj 2012 22:01
    toto31
    Poziom 8  

Kpc21 napisał:
    mihal2002 napisał:

Podłączyłem antene naziemną !

0
  • #17 13 Maj 2012 22:23
    Sandorek
    Poziom 8  

A jaką antenę najlepiej kupić, żeby monitor LCD z tunerem wbudowanym podpiąć do tego sygnału? O Wrocław chodzi

0
  • #19 13 Maj 2012 22:45
    Sandorek
    Poziom 8  

Ok...Thx

Przy okazji jeszcze zadam inne pytania:

Ilość kanałów, gdy odbieram TV jest uwarunkowane mocą sygnału, ustawieniem anteny, jakości anteny itp.? Tzn jak będę miał to źle ustawione to mi mniej wychwyci(np. dekoder u rodziców wychwycił 15 kanałów, a jak zawiozłem go do babci to na jej antenie złapało jeszcze kilka.

A czym może być spowodowany fakt, że korzystając z kablówki, na dwóch odbiornikach mam inne kanały? U mnie parę kanałów śnieży(ale to może być kwestia kabla), ale za to odbieram Discovery i Disney Channel, którego nie ma na drugim TV i nie wyszukuje go...

0
  • #20 13 Maj 2012 22:51
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 13 Maj 2012 23:24
    kizek
    Poziom 35  

Kolego Sandorek prawdopodobnie jeden z tych TV nie posiada zakresu pasma kablowego i dlatego nie odbierasz wielu kanałów które właśnie są transmitowane w tym zakresie ( CATV ).

0
  • #22 14 Maj 2012 12:56
    Sandorek
    Poziom 8  

Wielkie dzięki.

I jedna rzecz mnie jeszcze zdziwiła. Jak podłączałem na próbę tuner DVB-T do telewizora rodziców, a do tunera kabel z kablówki to tuner dał sygnał z telewizji

Jak przełączam na moim monitorze (Samsung T220HD) na DTV to mi nie znajduje źródła - czy to oznacza, że mój tuner nie odbiera w MPEG-4?

Teoretycznie CRT rodziców odbierał bezpośrednio z anteny kablówkę, a przez tuner TV naziemną - na tej samej antenie(ale była najpierw podłączona do TV, a potem do dekodera).

Jeśli mój TV ma tuner w sobie to też na jednej antenie powinien odbierać kablówkę, a jak przełączę na pilocie na DTV to powinien łapać naziemną?

Tylko dlaczego tego nie robi...

0
  • #23 14 Maj 2012 13:11
    TomPL
    Poziom 14  

Jerzykowski napisał:
    toto31 napisał:

Podłączyłem antene naziemną !

Bzdury waść piszesz. W polsce nie da się naziemnie odebrać telewizji włoskiej.

Normalnie cud. Może to telewizja Watykan :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo