Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny HP 301 drukuje w paski

patafian1 09 Maj 2012 00:25 2184 4
  • #1 09 Maj 2012 00:25
    patafian1
    Poziom 9  

Witam
    Mam urządzenie wielofunkcyjne HP 2050 z tuszami HP 301.
    Mój problem polega na tym, że czarny tusz drukuje mi w równe paski (kolorowy drukuje ok). Np gdy drukuje zdjęcie w odcieniu szarości w jakości roboczej to wydruk wygląda tak, że pasek o szerokości ok 1cm jest dobrze wydrukowany potem mniej więcej jest taki sam szeroki pasek, ale na nim nie ma ani śladu tuszu, a następny pasek jest ok i tak cała strona. Czasami początek strony był ok, ale po ok 6 linijkach dalej były takie paski.
    Próbowałem dolewać tuszu, używać czyszczenia głowicy w ustawieniach, płynu udrażniającego (ślad na chusteczce jest równy i dobry) oraz czyściłem styki kartridża oraz wewnątrz drukarki.
    Już kilkakrotnie (może kilkanaście razy) był on napełniany i jest to jeszcze oryginalny kartridż, który dostałem razem z drukarką.

Ma ktoś jakiś pomysł czy da się coś z tym zrobić czy należy kupić nowy kartridż?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 09 Maj 2012 09:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Używałeś klipsa do odessania tuszu? Może mieć już dość po takiej liczbie regeneracji.

0
  • #3 09 Maj 2012 10:28
    patafian1
    Poziom 9  

Nie posiadam właśnie do niego klipsa, ale zostawiałem go na papierowym ręczniku nasączonym płynem udrażniającym aż dość dużo tuszu spłynęło. Dziwne jest to, że tak jakby jak wózek jedzie w jedną stronę do drukuje idealnie, a gdy wraca to wcale. Może wina leży gdzieś wewnątrz drukarki?

0
  • #4 10 Maj 2012 10:08
    virus5
    Poziom 11  

Spróbuj zmienić jakość wydruku na najwyższą i opisz co się stanie.

0
  • #5 11 Maj 2012 18:29
    bnl
    Poziom 12  

Kartridże serii 301 i np. 300 mają "słabe" dysze w porównaniu do wcześniejszych hp i kilkakrotne napełnianie to i tak dużo.
    Wg. mnie na 80% jest to wina kartridża.

0