Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiśniowski i Marantec - jeden pilot

09 Maj 2012 10:24 3333 10
  • Poziom 12  
    Mam stary napęd Marantec (433MHz) w bramie garażowej, montuję bramę posesyjną Wiśniowskiego (napęd w słupku, inny przedział częstotliwości). Chciałbym jednym pilotem obsługiwać te dwa napędy. Jaki zestaw proponujecie, jakiej firmy zamontować radio (jedno czy dwa), między napędami będę miał pociągnięte 2 żyły.
  • Poziom 20  
    Kolego
    Jeśli garaż masz blisko bramy wjazdowej to możesz zastosować radio dwukanałowe w jednym z napędów.
    Jeśli masz otwierać tą radiolinią garaż zalecam radio firmowe , które mają lepszy sposób kodowania niż tanie radia.
    Proponuję
    radio Elmes - przyzwoite zasięgi,dobra relacja jakość-cena
    radio Nice Flor-dobre zasięgi,bardzo dobry sposób kodowania niestety piloty i radio dość drogie
    Oczywiście możesz zastosować tanie radio kupione na jakiejś aukcji internetowej ale w przypadku garażu nie ryzykowałbym.
  • Poziom 12  
    Nie nie chcę coś solidnego. A czy w radio Wiśniowskiego nie ma drugiego kanału ? Mój marantek nie ma wolnego kanału. Miedzy bramą a garazem mam 5 m i poprowadzenie przewodu jest możliwe.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Radio Wiśniowski jest wbudowane w centralę i nie ma wyprowadzonego drugiego kanału.Dlatego musisz dokupić zewnętrzne radio.Jak zależy Ci na cenie kup radio jednokanałowe do garażu firmy Proxima.Można wpisać różne piloty ( w tym Wiśniowski) , jest tanie choć kodowanie pozostawia wiele do życzenia.Powodzenia
  • Poziom 12  
    Na cenie mi nie zależy. Jestem zwolennikiem jednokrotnego kupowania i zapominania o sprawie. Czyli Elmes albo Nice- Flor.
  • Poziom 12  
    Dziękuje za pomoc. Zainteresowałem się radiem Proxima (wersja pomarańczowa) odczytuje pełny kod (część stała +zmienna). Czy produkty tej firmy są solidne ?
  • Poziom 12  
    Jeszcze jedno pytanie. Fotokomórki. Nice BF będą odpowiednie ?
  • Poziom 12  
    Kupiłem Proxime - producent bardzo pomocny. Robi modele specjalnie dla Wiśniowskiego. Dzięki za pomoc.