Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II nie odpala na gazie po regeneracji parownika

09 Maj 2012 11:31 1947 1
  • Poziom 16  
    Witam. Posiadam golfa 2 1.6 na gaźniku pierburg 2e2 z instalacją gazową pierwszej generacji. Mój problem polega na tym iż auto po postoju dłuższym jak około 5-6h nie chce odpalić na gazie, na ciepłym odpala ale też nie od razu. Parownik to tomasetto model AT bez zintegrowanego filtra gazu. Parownik regenerowałem 2tygodnie temu na oryginalnych częściach, wyregulowałem i ok. Auto postało noc, byłem ciekaw czy odpali, wsiadam do auta, przekręciłem zapłon 2 razy (2 dawki gazu, zawory otwierają się na około niecałą sekundę) i bez wciskania pedału gazu autko pięknie zapaliło, z czego byłem niezmiernie zadowolony. I tak było jeszcze z 2 razy, tzn 2 razy pięknie paliło po dłuższym postoju w nocy, do czasu kiedy pojechałem w trasę (jakieś 300km), postałem trochę w korkach, parownik na pewno się ładnie dogrzał i od tego momentu po nocy to muszę przekręcić zapłon z 6razy odpalać z wciśniętym gazem. Przeregulowałem go od nowa i nic Obszukałem całe auto, lewego powietrza nie bierze, zasilanie na zaworach jest, na benzynie auto zapala dosłownie od razu, wymieniłem kopułkę i palec (beru), przewody zapłonowe są jeszcze w dobrej kondycji (beru), świece (ngk). Filtr gazu w porządku, powietrza też. Jak już odpali za pierwszym razem, jak go zgaszę od razu to za drugim załapie bez problemu. Obszukałem elektrodę oraz forum golfa i nic. Parownik rozbierałem sprawdzałem czy może membrana sie odkształciła czy coś, wszystko wygląda ok. Może ktoś podsunie jakiś pomysł. Aha i od razu proszę o nie pisanie sugestii że odpalanie na gazie jest szkodliwe itp. Dla mnie jest najdziwniejsze że w ciągu jednego dnia przestało odpalać :| Może któryś z forumowiczów miał do czynienia z takim przypadkiem. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Twój problem to zła ilość gazu podawana przy starcie;]
    Sciągnij wąż z miksera i niech ktoś przełączy stacyjke, a ty patrz czy gaz jest podawany bo może być tak że nic nie poleci - wtedy szukaj usterki ;]

zwróć uwagę na czas podania dawki gazu- napewno można ją podregulować potencjometrem w sterowniku gazu

samochód nie odpali jak dostanie za małą dawkę ani jak dostanie za dużą

dawka jest również zależna od pogody jaka obecnie panuje ;] w deszczowej trzeba podać więcej gazu na start ;] może nawet 4 razy przekręcić zapłon ;]

dawki rozruchowe musisz sam wyczuć i wypraktkować;]