Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd karty SD - nie otwiera niektórych zdjęć

09 Maj 2012 13:28 3093 2
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    Jak w temacie, mam problem z kartą SD 16GB Kingstone class 10 z aparatu foto. Problem wygląda następująco:
    będąc na wakacjach na wycieczce robiłem sporo zdjęć jednego dnia lustrzanką Sony Alpha 450. po zrobieniu ok. 250 zdjęć aparat zawiesił się wyświetlając na podglądzie ostatnio zrobione zdjęcie. Normalnie podgląd wygasał po 3-5 sekundach. tym razem wyświetlał się cały czas i aparat nie reagował a żadne komendy. Wyłączyłem wtedy aparat przełącznikiem w pozycję Off w celu ponownego uruchomienia urządzenia. Ku mojemu zdziwieniu zdjęcie było nadal wyświetlane na ekranie aparatu. Wtedy wyjąłem baterie i włożyłem ponownie do aparatu. Aparat uruchomił się prawidłowo, ale niestety wszystkie zdjęcia jakie zrobiłem tamtego dnia nie wyświetlały się. Co dziwne, zdjęcia zrobione we wcześniejszych dniach wyświetlały się prawidłowo. Dla próby zrobiłem jeszcze kilka kolejnych zdjęć i wszystkie się prawidłowo zapisywały i wyświetlały w aparacie, jednak dla bezpieczeństwa wymieniłem kartę na inną.

Po włożeniu karty do czytnika w komputerze wszystkie pliki ze zdjęciami z tamtego dnia znajdowały się na karcie, co więcej miały prawidłową wielkość, jednak nie można ich otworzyć. Nie ma też informacji o zdjęciu, jakie normalnie są zapisywane w pliku z aparatu, tj. czas wykonania zdjęcia, ustawienia aparatu, dane aparatu itp. Pliki te nie chciały przekopiować się z karty na dysk. Wyskakiwał błąd 0x80070570.

Wykonałem kopie danych z karty przy pomocy programu Roadkil's Unstoppable Copier. Po skopiowaniu danych włączyłem funkcję sprawdzania błędów na karcie z zakładki Narzędzia po wejściu we właściwości karty. Program wykrył błędy dokładnie w tych plikach, z którymi jest problem. Pojawiła się informacja, że jakaś część początkowa została odcięta i wszystko jest ok. Jednak po wejściu na kartę plików już nie było.

Teraz moje pytanie. Czy z tymi zdjęciami da się coś jeszcze zrobić? Mam je skopiowane na dysku i mają prawidłowy rozmiar. Szkoda byłoby mi je stracić, bo to zdjęcia w wycieczki w Egipcie.

W załączniku podrzucam jeden przykładowy plik JPG z aparatu.

Załącznik był nieczytelny - usunąlem. [M]
  • Poziom 23  
    Czy karta przegrzewa się podczas wykonywania na niej jakichkolwiek operacji?
  • Poziom 2  
    Powiem szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi. Karta była kupiona tuż przed wyjazdem na wakacje. Dzień czy dwa dni przed pojawieniem się problemu robiłem także wiele zdjęć, ok. 400 i wszystko było ok. Po wystąpieniu problemu nie była używana.

Dodano po 24 [minuty]:

W załączniku spakowany plik ze zdjęciem. Archiwum wazy tylko 5kB.