Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer: Yamaha YST-SW325 czy Mission Sub MS-10?

09 Maj 2012 14:24 2117 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich proszę o poradę w temacie doboru subwoofera. Co wybrać:Yamaha YST-SW325 czy Mission Sub MS-10?
    Komponenty zestawu:
    Amplituner:Yamaha RX V-671
    2 kolumny podłogowe Jamo E 350 (w poźniejszym terminie wymiana na lepszy zestaw 5.0 - nie wykluczam Mission MX3/MX-C1/MX-S).
    Pokój ok.17m2. Odsłuch stereo 60%, filmy 40% czyl mniej więcej pół na pół.
    Słucham głównie Pop i trochę Rock i heavy
    Przedział cenowy jest bardzo podobny.
    Ewentualnie poproszę o jakieś sugestie innego produktu.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Moderator
    OLO75 napisał:
    w poźniejszym terminie wymiana na lepszy zestaw 5.0

Jeżeli w bliżej nie określonym czasie, to zamiast zakupu subwoofera proponuję zmianę wzmacniacza. Efekt będzie znacznie lepszy.
    Przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
  • Poziom 24  
    Do filmów subwoofer jest niezbędny, w przypadku muzyki niekoniecznie. Jeśli masz zamiar go używać również w stereo to lista dobrych modeli bardzo się skraca. Pokój stosunkowo nieduży, więc najlepsza opcja to 8 lub 10 calowy subwoofer, ale niekoniecznie w typowej obudowie z bas refleksem. Ile zamierzasz przeznaczyć na zakup ?
  • Poziom 9  
    Chciałbym przeznaczyć ok 1200zł na subwoofer. Nie oczekuję jakiś wielkich cudów w tym przedziale cenowym, ale chciałbym, żeby bas był czysty i głęboki, a nie dudniący i kłujący w ucho :)
    Z doswiadczenia wiem, żeby efekt był dobry to trzeba niestety zapłacić.
    Dlatego szukam najbardziej optymalnego rozwiązania za te pieniążki.
    Liczę na doświadczenie i wiedzę innych użytkowników sprzętu audio-video.
    Sprawa wygląda tak ,że właśnie zabrałem się za odświeżanie sprzetu i stwierdziłem ze zainwestuję w Yamahę RX V-671 (ma USB,może pracować w sieci itp.),reasumując ma wszystkie funkcję, które mnie interesują. Natomiast moję głośniki (Jamo E 350) wiem ,że nadają się już do wymiany. Jednak pamiętam że na starym wzmacniaczu stereo firmy Sony przedział wysokie/średnie tony były w miarę przyzwoite.Brakowało tylko basu, Więc stwiedziłem, że na tą chwile zainwestuję w subwoofer, który w poźniejszym terminie uzupełni system głośników 5.1 kina domowego.
    Nie wiem czy dobrze rozumuję, jeśli nie to proszę wyprowadzić mnie z błędu.
    Dodam jeszcze, że nie jestem wyrafinowanym audiofilem, ale cenię sobie jakoś dźwieku na przyzwoitym poziomie.