Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera internetowa Crystal eye nie działa

09 Maj 2012 15:44 5635 16
  • Poziom 8  
    Posiadam laptop firmy ACER, Aspire 5535. Mam problem z kamerą internetową Crystal Eye, która działa przez chwilę jedynie po ponownym uruchomieniu całego systemu. Później w miejscu gdzie powinien wyświetlać się obraz jest tylko szare pole. Nie mogę porozumiewać się np przez skypa, gdyż wyświetla się, że kamera nie jest podłączona... Odinstalowałam ją i zainstalowałam jeszcze raz, ale nic się nie zmieniło. Ktoś wie jak można to naprawić?
  • Admin grupy komputery
    Jakie masz sterowniki i w jakim systemie operacyjnym.
  • Poziom 8  
    Windows Vista Home Premium, Chicony wersja 1.1.57.409. Chciałam zaktualizować sterownik, ale wyświetlił mi się tylko komunikat, że został już zaktualizowany..
  • Poziom 43  
    Menadżer urządzeń coś mówi?
  • Poziom 8  
    Sprawdzałam jeszcze godzinę temu i wyświetliło się, że urządzenie do obrazowania, czyli moja kamera, jest włączona. Teraz w menageże nie wyświetla mi się nawet napis: urządzenia do obrazowania.
  • Poziom 43  
    Jeszcze raz odinstaluj sterowniki i ponownie je zainstaluj ale już bez aktualizowania ponieważ te które masz są jak najbardziej aktualne. Na stronie acera nie ma już innych.
  • Poziom 8  
    Z tym, że ja niczego nie aktualizuje, to się dzieje automatycznie... Odinstalowałam je w panelu sterowania i zainstalowałam jeszcze raz te, które są na stronie Acera. Kamera działa przez chwilę, a później znów wyświetla się komunikat, że skype nie wykrył urządzenia..

Dodano po 2 [minuty]:

Może po prostu lepiej oddać laptop do serwisu i tam coś zdziałają..
  • Poziom 43  
    Vista posiada zainstalowane jakieś SP?
  • Poziom 8  
    Nie, nie posiada żadnych SP.
  • Poziom 12  
    To zainstaluj najnowsze aktualizacje wraz z Service Pack'ami. Potem pomyślimy dalej.
  • Poziom 8  
    Zainstalowałam wraz z dodatkiem Service Pack. Problem jest cały czas taki sam, kamera działa poprawnie tylko przez kilka minut po ponownym uruchomieniu całego systemu..
  • Admin grupy komputery
    Prawdopodobnym jest, że kamera traci fizyczne połączenie z płytą gł.
    Czy ruszając laptopem/monitorem są jakieś zmiany?
  • Poziom 8  
    Tak, poruszając laptopem kamera na chwilę się uruchomiła, a później znowu nic. Wydaje mi się, że sama tego raczej nie naprawię, jeśli kamera traci połączenie z płytą główną. Może lepiej oddać to do serwisu i tam rozłożą laptop na części..
  • Admin grupy komputery
    rosalie175 napisał:
    Może lepiej oddać to do serwisu i tam rozłożą laptop na części.

To najlepsza opcja.
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam laptopa Acer Aspire 5320 system operacyjny Windows 7 Profesjonal v32 bit. Jakiś czas temu przestała działać mi kamera internetowa (jest ona wbudowana) pomimo zainstalowania nowych sterowników kamera nadal nie działa. Co ciekawe aplikacja Acer Crystal Eye się uruchamia, ale kamerka się nie włącza. Nie wiem co może być tego powodem.

Z góry dziękuję za pomoc
  • Spec od komputerów
    To co wyżej prawdopodobnie. Potrafisz rozebrać laptopa i wykonać pomiary ?
  • Poziom 2  
    Myślę, że nie będzie z tym większych problemów i tak mam nanosić pastę na procesor to zrobię dwie rzeczy za jednym zamachem.

dzięki wielkie