Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki przewód z gniazda do telewizora

siedlec-s1 09 Maj 2012 18:10 2793 14
  • #1 09 Maj 2012 18:10
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Witam,
    Kupiłem ostatnio telewizor do swojego pokoju i teraz muszę dokupić przewód z gniazdka antenowego (tel.kablowa-multimedia) do telewizora.
    Czy to jest jakiś zwykły przewód, który kosztuje w sklepie na rogu 1zł za metr, czy są jakieś lepsze (firmowe)?!

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Maj 2012 20:03
    Coremeil
    Poziom 15  

Im droższy tym posiada lepsze parametry takie jak np tłumienie, jakość użytych materiałów itp. :)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 09 Maj 2012 20:27
    Andrzej Maciejewski
    Poziom 20  

Kabel połączeniowy powinien mieć "podwójny" ekran t.z. oplot miedziany plus folia aluminiowa. Jeżeli takiego ekranu nie ma to do sygnału telewizyjnego dodadzą się różne śmieci z powietrza i niektóre programy mogą być zakłócone.
    Kabel lepiej zrobić samemu , bo wiesz co masz. Nie polecam zakupu gotowego przedłużacza 1 lub 2 m bo nie wiesz czy ma szczelny podwójny ekran czy też jest to ekran dziurawy jak durszlak.

0
  • #5 09 Maj 2012 22:04
    siedlec-s1
    Poziom 21  

No tak, ale jak zajdę do sklepu to pani mi sprzeda pierwszy lepszy z krążka jak nie podam jej jakiejś marki !
    Nie wiem co to są te szczeliny więc jak sam będę zaciskał (bez zaciskarki) to nie będą szczeliny, a szpary /hihi

0
  • #6 09 Maj 2012 22:42
    edekk
    Poziom 26  

Cytat:
    Kabel kupuje się standard z wtykiem męsko-żeńskim

Multimedia montuje gniazdo zakończone gwintem do "F".

0
  • #7 10 Maj 2012 15:36
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Jednak lipny ten kabel standardowy!
    Kupiłem 3m tyle mi potrzeba, w sklepie z naprawami RTV.
    Pan mi go na miejscu obrobił więc szczęśliwy wróciłem do domu.
    Po podłączeniu na telewizorze są dwa poziome paski, które się przemieszczają w dół !
    Może nie są jakoś mocno widoczne na jasnym tle, ale na ciemniejszy widać szczególnie (TV4 , Polsat , ,ale na innych też)
    Co można jeszcze zrobić? macie jakieś pomysły?!

0
  • #8 10 Maj 2012 16:17
    egon42
    Poziom 37  

siedlec-s1 napisał:
    Po podłączeniu na telewizorze są dwa poziome paski, które się przemieszczają w dół !
    To raczej nie jest widna kabla mi to wygląda na złą filtrację zasilacza kolega ma jakiś wzmacniacz podłączony do tej kablówki??.

0
  • #9 10 Maj 2012 16:36
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Nie, nic takiego nie mam.
    Mieszkam w bloku.
    Gdzieś tam z klatki biegnie kabel/przewód do pokoju- w pokoju mam tylko gniazdko z którego są trzy wyjścia
    TV , R , DANE -internet,

0
  • #10 10 Maj 2012 16:49
    Fotodetektor

Poziom 30  

Kolego jak chcesz to napisz na pw i podasz mi kontakt do siebie to zrobię ci przewód jaki chcesz, czyli jaką chcesz długość i wyślę ci pocztą. Zacisnę ci wtyki F kompresyjne i będziesz miał konkret lub szukaj specjalistycznego sklepu satelitarnego. Na pewno Cię poratują.
    Przewodów jest sporo na rynku. Kupisz przewód z oplotem w pełni miedziany to będziesz też zadowolony lub ekstremalnie przewód poczwórnie ekranowany :) - za tym też idzie cena.

0
  • #12 11 Maj 2012 06:43
    Fotodetektor

Poziom 30  

Kolego zobacz sobie o czy jest post !
    Dlatego pisze się o przewodzie do połączenia. Zresztą to już kolega bedzie wiedział co zrobić i gdzie zgłosić usterkę.

0
  • #13 11 Maj 2012 07:11
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

PANOWIE kłótnie w tym dziale nie są "mile" widziane. :!:
    ________

siedlec-s1 napisał:
    na telewizorze są dwa poziome paski, które się przemieszczają w dół

Mimo wszystko nie jest to winą podłączenia samego kabla koncentrycznego a efekt ten można zaobserwować, gdy :
    - nie jest odfiltrowane napięcie zasilania (50Hz)
    - występują jakieś prądy błądzące w instalacji elektrycznej/antenowej
    - zakłócenia (głównie energetyczne)
    - interferencja dwóch sygnałów o zbliżonej częstotliwości
    - również zepsuta synchronizacja pozioma w odbiorniku TV

Jeżeli jest to instalacja TVK (kablówki) to jedynym logicznym wyjściem jest zgłosić fakt "złego obrazu" odbieranego na Twoim TV - do usługodawcy sieci TVK.

Pozdrawiam.

0
  • #14 11 Maj 2012 09:25
    Fotodetektor

Poziom 30  

Kolego SP5ANJ masz racje i dobrze, że podałeś konkrety. Kolega siedlec-s1 teraz już nie będzie miał żadnych wątpliwości.
    Inna sprawa żeby się nie wymądrzać tylko pomóc bo oto tu chodzi.

Kolega siedlec-s1 potrzebuje przewód do połączenia od gniazda do TV i wysłał mi zdjęcie gniazda i połączenia. Kwalifikuje się to do wymiany złączy.

Zaproponowałem, że zrobię przewód odpowiedniej długości wraz z końcówkami i wyślę pocztą :)

Na koniec może się wypowiedzieć "siedlec-s1" i proponuję zakończyć temat ;)

0
  • #15 22 Maj 2012 20:39
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Okej kodzy kolega mariusz dosłał kabel przyszli panowie z multi-medi coś przestawili
    i wszystko ok.
    Dziękuje i pozdr.

1