Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor MANTA - czy warto? Miał ktoś taki?

Diogenes 09 Maj 2012 18:50 80018 11
  • #1 09 Maj 2012 18:50
    Diogenes
    Poziom 9  

Witam
    Przymierzam się do zakupu jakiegoś telewizora - najlepiej LED z opcją 3D. Z uwagi na dość ograniczony budżet, wziąłem na celownik produkty MANTY. Przeciętnie, 40-42' np. Samsung lub Toshiba kosztuje ok. 2400, podczas gdy MANTĘ w tym rozmiarze można kupić za 1700.
    Pytanie tylko, czy nie będzie to droga jednorazowa zabawka. Kupiłem kiedyś radio samochodowe tej firmy i była to kompletna porażka - zarówno jakość wykonania, jak i jakość dźwięku - jak z dworcowego megafonu.

Czy ktoś był/jest posiadaczem telewizora tej firmy (w nowej technologii oczywiście) i czy warto w to zainwestować?

• #3 19 Maj 2012 11:38
    MediaSklep_pl
    Poziom 10  

W zasadzie racja,czyli w tym przypadku za kwotę 2400 zł nie wiem czy dobrym wyborem jest Manta 3D. Patrzyłeś na modele Samsunga lub LG? Poczytaj wątki na forum,sprawa na pewno stanie się o wiele łatwiejsza.

• #5 19 Maj 2012 18:10
    avarax2
    Poziom 12  

Bzdury kolega tutaj wypisuje odnośnie ceny sprzętu do jego jakości. Zawsze kupowałem markowe sprzęty, za bardzo wysoki kwoty is szlag je trafiał po gwarancjach. To się nazywa planowane skracanie żywotności produkty, wiec tu nie ma zasady moi mili. Ma się zepsuć to się zepsuje, nie to nie i pieniądze tu roli nie graja.

Ja również przymierzam się do kupienia Manty 42" Manta LCD4214/LED4201 3D. Wczoraj byłem testować wersje LCD 42 w Mixelectronics, z własnymi materiałami 3D i TV jest super, kąty widzenia, no sprzęt niczym nie ustępuje LG z pasywnym 3D. TV jest 100% pełnoprawny 3D i bradzo dobry TV 2D.

Róznica między TV jest taka:
    - pobór mocy LCD 240 W; kontrast dynamiczny 15 000:1; cena 1,6k
    - pobór mocy LED 140 W; kontrast dynamiczny 27 000:1; cena 1,9k

Moje pytanie do Was, to który wybrać, czy kierować się tym pożeraniem energii? Jeden facet w jednym sklepie mówi, że tak, w innym, że nie.

To samo tyczy się wykupowania gwarancji 5 letnie na 20% wartości ceny. Czy to się opłaca? W jednym sklepie powiedzieli, że jak najbardziej, w drugim, ze nie bo na tym zarabiaj ubezpieczyciele tylko. Ile kosztuje zazwyczaj naprawa takieto TV bez ubezpieczenia? Amerykańska nowość te ubezpieczania sprzętów.

Wiem, że zaraz pojawią się głosy, że Manta to gówno itp, ale Tv testowałem sam i jest git. Z Manty mam słynny DVD Emperor 2 z 2005, który też cieszył się sławą awaryjności, ale no akurat mój nigdy się nie zepsuł. Kwestia czy się TV zepsuje.
    Manta daje 2 lata gwarancji door-to-door na piśmie i 5 lat gwarancji na matrycę nie na piśmie, ale jak dzwoniłem do Manty to mówi, że jest na bum cyk cyk, ale to jest tylko na gębę, więc rożnie może być. Gdzie podziały się czasy wartości danego słowa?

• #6 20 Maj 2012 08:23
    Diogenes
    Poziom 9  

avarax2 napisał:
    Bzdury kolega tutaj wypisuje odnośnie ceny sprzętu do jego jakości. Zawsze kupowałem markowe sprzęty, za bardzo wysoki kwoty is szlag je trafiał po gwarancjach. To się nazywa planowane skracanie żywotności produkty, wiec tu nie ma zasady moi mili. Ma się zepsuć to się zepsuje, nie to nie i pieniądze tu roli nie graja.

No - nie do końca. Ale nie chodzi mi nawet o awaryjność, tylko jakość i parametry.

avarax2 napisał:

Ja również przymierzam się do kupienia Manty 42" Manta LCD4214/LED4201 3D. Wczoraj byłem testować wersje LCD 42 w Mixelectronics, z własnymi materiałami 3D i TV jest super, kąty widzenia, no sprzęt niczym nie ustępuje LG z pasywnym 3D. TV jest 100% pełnoprawny 3D i bradzo dobry TV 2D.

Słyszałem, że te telewizory Manty mają słaby dźwięk - pod tym względem jestem w stanie w to uwierzyć, bo mam złe doświadczenia z radiem samochodowym. Niestety w sklepie, gdzie gra 150 telewizorów i panuje ogólny hałas, trudno jest to ocenić. Poza tym nie udało mi się doczytać ilu herzowy jest ten telewizor.

• #7 20 Maj 2012 11:53
    avarax2
    Poziom 12  

http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/3473648_techniczne
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/3270237_techniczne

Ja tam powiem tak o tych głośnikach, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do telewizora kineskopowego, nie poczuje różnicy, a jeżeli nie to można kupić zestaw głośników 5.1 z LG za 340 zł. No ja siedziałem w sklepie pół godziny oglądając materiały na tym LCD. Jestem na niego zdecydowany, kwestia wysokości ubezpieczania co się jutro dowiem.

• #8 21 Maj 2012 20:54
    avarax2
    Poziom 12  

LCD wyszły z produkcji same LEDy są teraz.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• #9 22 Maj 2012 20:41
    Diogenes
    Poziom 9  

avarax2 napisał:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/3473648_techniczne
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/3270237_techniczne

Ja tam powiem tak o tych głośnikach, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do telewizora kineskopowego, nie poczuje różnicy, a jeżeli nie to można kupić zestaw głośników 5.1 z LG za 340 zł. No ja siedziałem w sklepie pół godziny oglądając materiały na tym LCD. Jestem na niego zdecydowany, kwestia wysokości ubezpieczania co się jutro dowiem.

No i jak tam? Kupiłeś?
    Bo mam jeszcze wątpliwości - on ma odświeżanie 50Hz - czy to nie za mało do oglądania sportu?
    Poza tym nie doczytałem, czy ma przeglądanie internetu.
    Jak kupisz, to się odezwij i napisz jakie wrażenia...

• #11 21 Maj 2015 14:59
    Wojtek 663
    Poziom 2  

Jeśli chcesz kupić telewizor Manty to pamiętaj o jednym.Na pewno się popsuje a gwarancja właśnie tylko to gwarantuje.Brak czerni i bladość kolorów o bieli już nie wspomnę.Niestety sprzedaję produkty tej firmy w jednej z sieci hipermarketów i uprzedzam klientów, że za niską cenę otrzymują niską jakość produktu.Nie da się inaczej.Jeśli komuś zwłaszcza tablet lub smartfon nie padnie w ciągu 2 lat to niech da na mszę w podzięce za cud.Ostatnio przy wyszukiwaniu kanałów w modelu TV 28" odkryliśmy z kolegą coś nie z tej ziemi w menu ekranowym.Uwaga !!! Zamiast napisu wyszukiwanie kanałów widniał napis TUNING SAMOCHODÓW z dodatkowymi błędami literowymi np. nalezion zamiast znaleziono.To po prostu MASAKRA.

• #12 22 Maj 2015 00:14
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Wykopaliska!
    Telewizor MANTA - czy warto? Miał ktoś taki?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson