Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e52 - słaby sygnał, końcówka mocy anteny

09 Maj 2012 19:41 2741 4
  • Poziom 14  
    Witam trafiła do mnie nokia e52 rm-469 która ma słaby sygnał zazwyczaj są 1-2kreski zasięgu nieraz złapie max zasięg lecz momentalnie spadnie. Telefon był oddany na gwarancje lecz w serwisie uznali że telefon został zalany i rdza wchodzi na te pady które są nad nalepką. Osobiście po rozkręceniu telefonu nie zauważyłem żadnych zacieków lub jakichkolwiek nalotów od wody. Więc zacząłem od sprawdzenia anteny, w miejscu gdzie styk dotyka do anteny był troszkę wytarty więc zacynowałem lecz sygnał się nie poprawił. Następnie zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego i też lipa;/ Więc zostaje tylko końcówka mocy?? Jeśli tak to gdzie ona się znajduje i jakie ma oznaczenia?? czy będzie pasować końcówka mocy od noki 6500 slide?? Za pomoc wielkie dzięki

Aha i dodam że zmieniłem pasmo na GSM i sprawdzałem na innej karcie sim innego operatora i nic to nie pomogło;/
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Nie będzie pasować a usterka, którą opisujesz wskazuje na uszkodzenie płyty głównej.
    Standardowe objawy - słaby zasięg, błąd połączenia itp.
  • Poziom 14  
    Więc idzie to jakoś naprawić??
  • Poziom 40  
    Tego się nie naprawia tylko wymienia płytę.
    Ale możesz się pobawić wymieniając na początek antenę.
    Dobrze by było mieć inną E52 jako dawcę i z niej podmienić elementy od zasięgu.
    Stawiam na uszkodzenie proca.
  • Poziom 14  
    A możesz mi jeszcze wyjaśnić jakie objawy by były przy uszkodzonej końcówce mocy?? By nie było w ogóle zasięgu??

Podłożyłem inną antenę i wszystko jest ok. Temat zamykam