Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do Tonsil Maestro 180 pokój 25m2

pchelalukasz 09 Maj 2012 21:49 3103 10
  • #1 09 Maj 2012 21:49
    pchelalukasz
    Poziom 7  

Witam!
    Przeglądam różne fora już któryś dzień, ale mimo wielu podobnych wątków, brak konkretnych odpowiedzi i opinii na temat subwooferów firmy Tonsil, dlatego rozpoczynam ten temat i zwracam się z prośbą o opinie użytkowników (najlepiej podparte argumentami).

W moim przypadku chodzi o zestaw 5.0 Tonsil Maestro II 180 napędzane amplitunerem Yamaha RX-V371 pokój 25m2.
    W tym zestawieniu brakuje mi niskich tonów (być może kiepska akustyka pomieszczenia) i zastanawiam się nad kupieniem subwoofera Tonsil Aktiv 200, który jest dedykowany do tych kolumn, lub też Tonsil Aktiv 250.
    Zestaw służy do słuchania muzyki w 60% i w pozostałych 40% jako kino domowe.

Proszę o opinie który z tych dwóch subwooferów będzie lepszy?

Pozdrawiam Łukasz

0 10
  • #2 10 Maj 2012 10:22
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Do kina domowego ten Tonsil wystarczy w 100% a do muzyki potrzebujesz wzmacniacza stereo, w 20m2 Maestro II 180 absolutnie nie powinny miec problemu z basem.

0
  • #3 10 Maj 2012 10:58
    LysyOsw
    Poziom 26  

Uzytkowinik19 napisał:
    Do kina domowego ten Tonsil wystarczy w 100% a do muzyki potrzebujesz wzmacniacza stereo, w 20m2 Maestro II 180 absolutnie nie powinny miec problemu z basem.

W 25 :).
    Jeżeli sprzęt do muzyki to polecam pozostanie przy dwóch kolumnach.
    Sam posiadam Maestro i z basem nie mają najmniejszego problemu, jeżeli grają pod wzmacniaczem stereo a nie 5.1 :)

0
  • #4 10 Maj 2012 12:21
    pchelalukasz
    Poziom 7  

Jeśli słycham muzyki w stereo na moim amplitunerze, to bas jest lekko lepszy, jednak to zdecydowanie za mało.
    Wiele razy zmieniałem ich ustawienia i w tej chwili stoją też na kolcach, jednak to też za mało.
    Z waszych wypowiedzi wnioskuje, że mój amplituner nie wykrzystuje kolumn w pełni, czy tak?

P.S. Pokój ma 25,5m2 a nie 20, a w przyszłym roku bedzie 29m2.

0
  • #5 10 Maj 2012 13:19
    LysyOsw
    Poziom 26  

Tak. Jeżeli chcesz wykorzystać w pełni musisz kupić wzmacniacz stereo.

0
  • #6 10 Maj 2012 15:13
    pchelalukasz
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedzi.
    Ale zostaje jeszcze kwestia kina, wiec zakup dodatkowego wzmacniacza stereo raczej odpada.
    Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie subwoofer, tylko teraz który możecie polecić z ww?

0
  • #7 10 Maj 2012 16:30
    petrus
    Poziom 24  

W kontekście muzyki, najlepiej zapomnij o subwooferach Tonsil Activ (obydwu). Niewiele subwooferów jest w stanie poradzić sobie z szybkością wygaszania basu, tak aby trzymać rytm kolumn. Jaką kwotę masz przeznaczoną na subwoofer ?

0
  • #8 10 Maj 2012 16:53
    pchelalukasz
    Poziom 7  

Kwota to do 1.000 zł.
    Słyszałem, że Aktiv 200 jest bardzo dynamiczny, a moje osobiste upodobania skłaniają sie ku rodzimej produkcji, jak również chciałbym mieć całość jednej marki.

0
  • #9 10 Maj 2012 17:35
    Pablo1964
    Moderator

Yamaha RX-V371 nie nadaje się do słuchania muzyki. Jeżeli faktycznie muzyka stanowi 60%, od tego trzeba zacząć. Zakup subwoofera to tylko półśrodek. Możesz wcale nie odczuć zadowolenia.

0
  • #10 10 Maj 2012 18:13
    petrus
    Poziom 24  

pchelalukasz napisał:
    Kwota to do 1.000 zł.
    Słyszałem, że Aktiv 200 jest bardzo dynamiczny, a moje osobiste upodobania skłaniają sie ku rodzimej produkcji, jak również chciałbym mieć całość jednej marki.

Activ 200 dynamiczny ? Nie wiem kto tak twierdził, ale to jest najlepszy przykład typowego subwoofera nastawionego tylko i wyłącznie na duże ciśnienie, no i tu radzi sobie nieźle trzeba przyznać. Więc do filmów jak najbardziej, w żadnym wypadku do słuchania muzyki, chyba że chodzi o rap, hip-hop itp muzykę z wolnym rytmem.
    Lepiej zrobisz wybierając coś innego, choć w tym budżecie wielkiego wyboru nie masz, a pokój dość spory więc i moc musi być odpowiednia. Minimalnie przekraczając budżet, dobrym kompromisem kino/muzyka byłby subwoofer marki Boston Acoustic model 250. Nie posiada aż tak świetnie kontrolowanego basu jak lepsze subwoofery do muzyki w obudowie zamkniętej, ale nie jest źle pod tym względem, na plus - że zaoferuje od nich wyższą moc. Do tego wygląda bardzo elegancko, a nie jak subwoofer od taniego kina domowego.

0
  • #11 11 Maj 2012 11:56
    pchelalukasz
    Poziom 7  

Dziękuję wszystkim za opinie!
    Poszukam narazie mocniejszego amplitunera i w tedy pomyśle nad subem.

0