Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP 6621 - nie( )zał(an)cza elektromagnes

mcciuciek 09 Sty 2005 21:43 977 11
  • #1 09 Sty 2005 21:43
    mcciuciek
    Poziom 19  

Mam kopiareczkę na serwisie 6621 i jest problem tego typu, że kolega bawił sie takim małym swichem na płycie głównej io od tej pory jak się puszcza kopie na dupleksie to kopiarka zaraz po wyjściu kopii z utrwalania powinna wciągać ją z powrotem do duplexu a ona tego nierobi bo niezałancza się elektromagnes. Elektromagnes jest sprawny tylko coś z jego sterowaniem
    [h]

0 11
  • #2 10 Sty 2005 18:44
    suzukis
    Poziom 16  

Myślę, że nie jest to problem ze sterownaniem, tylko jakaś pierdółka, sprawdż czujnik przy piecu, może format papieru nie ten. NIe pamiętam jak rozwiązany jest tam dupleks dokładnie, bo dawno nie robiłem tej maszyny, jest to raczej awaryjny Canonek, ale z dupleksem to nigdy nie miałem problemu w tym modelu.

0
  • #3 10 Sty 2005 20:44
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę poprawić temat (zaznaczona ortografia)

0
  • #4 13 Sty 2005 18:44
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

miałem kiedyś podobny problem - temat załatwiła wymiana epromu. Stara kość nie dała się nawet powtórnie wykorzystać - po prostu się uszkodziła. Działało wszystko poza duplexem i bankiem papieru.

0
  • #5 14 Sty 2005 09:29
    CoPinG
    Poziom 14  

nie potrafię ocenić w 100% co jest przyczyną , ale co to za serwis ,co grzebie na płycie głównej bez wiedzy na ten temat, bez pojęcie co robi w danym momencie. ale do rzeczy ja jeszcze bym sprawdził łożyska kierunkowe, być może jest wyjeżdzona oś na której to łożysko/łożyska siedzą , i mimo iż elektromagnez załączy prawidłowo zębatkę to napęd może być tracony właśnie w tym miejscu pod łożyskiem kierunkowym, i temat transportu w tym momencie jest zamknięty.
    powodzenia

0
  • #6 17 Sty 2005 09:08
    mcciuciek
    Poziom 19  

Hmm co ty mi tu o łożyskach skoro mówie że elektromagnes niedziała!

0
  • #7 17 Sty 2005 15:59
    CoPinG
    Poziom 14  

witam
    skoro się tak upierasz to trudno, najlepiej weż drugą taka maszyne i podstaw płyte główna, a potem elektromagnez , a potem posprawdzaj prawidłowasc działania napedów. powodzenia

0
  • #8 17 Sty 2005 22:45
    mcciuciek
    Poziom 19  

Coping dzięki za rade ale nie mam takiej drugiej maszynki może masz jakiś eprom na opchnięcie to chętnie sprawdze czy może to cos zmieni

0
  • #9 18 Sty 2005 08:17
    CoPinG
    Poziom 14  

no niestety nie mam , ale jak coś mi się trafi to cię poinformuje, tylko nie wiem czemu chcesz wymieniać eprom skoro na płycie głównej było kręcone peerkami????? co ma do tego eprom ? nawet jak zmienisz eprom ,to wartość peerki się nie zmieni, i podejrzewam iż efekt będzie ten sam
    pozdrowionka

0
  • #10 27 Sty 2005 22:28
    mcciuciek
    Poziom 19  

Zacznijmy od tego: siedziałem nad nią długo i : elektromagnes na 100% sprawny, sterowanie czyli płyta główna która tym steruje i wszystkie jej elementy łącznie z epromem 100% sprawne. Jedno jest pewne, procesor na płycie chyba niedostaje sygnału że ma załączyć elektromagnes. Czujnik przy piecu też jest sprawny i cholera wie gdzie tego szukać. Może coś w kodach bądź ustawieniach urzytkownika. Ale resetowałęm tą cholere i to samo - niemam już siły jaki upierdliwy model.

0
  • #11 28 Sty 2005 08:45
    CoPinG
    Poziom 14  

ok. ale czy sprawdziłeś wszystkie napędy, ja nie bardzo wierzę w to że to elektronika, zwykle są to problemy mechaniczne
    pozdrawiam

0
  • #12 31 Sty 2005 00:07
    mcciuciek
    Poziom 19  

Skoro tak uwarzasz to jak wytłumaczysz fakt, że elektromagnez nie działa przecież on jest sterowany tylko za pomocą elektroniki i żadne elementy mechaniczne nie biorą w tym udziału.

0
  Szukaj w 5mln produktów