Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Fermax podłączenie na stole

10 Maj 2012 11:18 6733 10
  • Poziom 25  
    Witam .

Panowie, chcę to podlączyć na stole aby zagadało, czy to jest cały domofon ?
    Wydaje mi się ze brakuje tu centralki, jest do tego centralka sterująca pracą słuchawki ?
    Koleś dął mi to do sprawdzenia i chcę to uruchomić na stole.
    Ma może ktoś schemat podłączenia tego urządzenia ?

pozdrawiam.

• Poziom 32  
    Witam!
    To nie jest domofon FERMAX. Tylko unifon (słuchawka). FERMAX produkuje wzmacniacze łącznie z kasetą. Oczywiście dochodzi jeszcze zasilacz.
    Np.: Link
    Cześć!
  • Specjalista Domofony
    unifon:
    1-elektrozaczep (styk) - zwora do 2
    2-mikrofon (MU w zasilaczu)
    3-masa (-O w zasilaczu)
    4- wywołani (D1 w kasecie)
    5-elektrozaczep (styk) - zwora do 3
    6-słuchawka (SU w zasilaczu)

Podłączenie kasety i zasilacza 1:1 czyli MK-MK itd.
    Resztę znajdzesz w archiwum np.: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1624417.html#7889121

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Pomocny dla użytkowników
    Schemat unifonu Fermax.

Zasilacz ma kolejno:
    EZ - elektrozaczep
    EZ - elektrozaczep
    SU - słuchawka unifonu
    MU - mikrofon unifonu
    MK - mikrofon kasety
    GK - głośnik kasety
    +12 - podświetlenie kasety
    DU - dzwonek unifonu
    0 - masa
  • Poziom 25  
    Panowie, połączyłem to w ten schemat, rozmowa działa w 2 strony, ale nie działa wywołanie słuchawki. Jak wciskam switcha w tym urządzeniu co jest na dworze to nic się nie dzieje, słuchawka nie wydaje dźwięku. Nie wiem czy uszkodzone coś jest czy źle podłączone. Switch od słuchawki jest wciśnięty, tak jak by słuchawka wisiała.

pozdr.

• Specjalista Domofony
    Sprawdź czy wychodzi generator z zasilacza np. przez podłączenie DU do 4 w unifonie (switch w unifonie wciśnięty). Jeżeli unifon nie zadzwoni to podłącz na chwilę DU z zasilacza do GK w kasecie ale odłączając kabel GK w zasilaczu.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
    Sprawdź przycisk wywołania. Zewrzyj na krótko D1 z DU w kasecie. Oczywiście unifon musi mieć w tym czasie powieszoną słuchawkę.
  • Poziom 25  
    Switch ok, w kasecie, sygnał pusciłem z zasilacza "DU" do pin 4 na słuchawkę i nie działa.
    Czyli generator siedzi w zasilaczu, sygnał z tego co widzę to cały czas powinien być na pinie "DU" w centralce.
    wieczorem sprawdzę centralkę dogłębnie.

pozdr.
    Pod płytką od strony ścieżek jest układ scalony (popularna cyfrówka) który pracuje jako generator. Po drodze są jeszcze jakieś tranzystory smd.
    Na płytce od góry jest też układ scalony TBA820, ale to wzmacniacz głośnikowy.