Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D 4320/P Raz wypompowuje wode raz nie

Adamuss3 10 Maj 2012 12:44 4955 6
  • #1 10 Maj 2012 12:44
    Adamuss3
    Poziom 2  

Witam,
    Proszę o pomoc, od kilku dni zmagam się z moją pralką która oszalała. Problem polega na tym, że raz wypompowuje wodę a raz nie. Zaświeca się kontrolka wyczyść filtr, ale on jest czysty. Ręcznie wylewam wodę sprawdzam filtr. Po tych zabiegach pralka pierwsze pranie wykonuje normalnie a kolejne znowu nie wypompowuje wody. Sprawdzałem już i odpływ i rurę łączącą bęben z pompką, wszystko jest czyste. Śmigło w pompce chodzi. Co robić? Czy to pompka ma jakieś problemy czy może programator? POMÓŻCIE :!:

0 6
  • Pomocny post
    #2 10 Maj 2012 15:49
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba sprawdzić silnik pompy ,jeżeli ma duży luz to tylko pomoże wymiana.

1
  • #3 10 Maj 2012 16:32
    Adamuss3
    Poziom 2  

Tzn co mam z nim zrobić? Wykręcić? Rozebrać? Na co mam zwrócić uwagę, żeby stwierdzić, że pompka jest do wymiany?

0
  • #4 10 Maj 2012 18:35
    Gobro
    Poziom 28  

Najlepiej podłączyć silnik pompy osobnym kabelkiem do 230V. Trzeba wtyczkę do gniazka włączać i wyłączać co kilka sekund. Jeżeli będzie za każdym razem zachowywać się tak samo to silnik pompy dobry. Natomiast gdy będzie się zacinał to jest do wymiany. Oczywiście do pralki trzeba wlać trochę wody np. butelką i obserwować wylatującą wodę z węża.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Maj 2012 20:46
    ROBSON33
    Moderator AGD

Powiem krótko i w ciemno bazując na opisie że silnik pompy do wymiany :idea:

0
  • Pomocny post
    #6 11 Maj 2012 20:21
    seamen
    Poziom 12  

Gobro ma rację.Zasil silnik pompki kablem i włączaj raz po raz.Za każdym razem ma chodzić,jeśli nie to szmelc.Najczęściej wyrabiają się tulejki wirnika i na skutek nadmiernego luzu wirnik klei się do stojana i klops.

0
  • #7 07 Cze 2012 03:26
    Adamuss3
    Poziom 2  

Panowie przepraszam ze dopiero odp ale z braku czasu nie mogłem odpisac.
    Przyczyną awarii była pompka. Wymieniłem i pralka hula jak stara :P. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.
    Temat uważam za zamknięty.

0