Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clip nie działa z ASUS'em 2860, z innym kompem działa

10 Maj 2012 13:34 3332 4
 • Poziom 9  
  Witam, mam taki problem:

  Kupiłem Renault Clip v118 z allegro (pewnie jakiś klon czy coś w tym stylu - ok 800zł).
  Mam ASUSa 2860, z Win7 x64 pro, więc program Clip musiałem zainstalować na wirtualnym Win XP x86 pro SP3, na VMWare Workstation. Instalacja poszła ok, zainstalowałem najpierw Clip v117.

  Ale po podłączeniu sondy do USB (oczywiście do samochodu też) jest problem: wykrywa hub USB i 2 urządzenia, podłączam je do wirtualnej maszyny, za pierwszym razem wykryło 4 razy nowy sprzęt, poinstalowałem sterowniki i nic. Ewentualnie, po kilku/kilkunastu podłączeniach i odłączeniach zaświeci tylko zielona dioda CAN na sondzie, ISO - zielona nie świeci.

  Wtedy cofnąłem wirtualny twardy dysk do wersji sprzed instalacji v117 i zainstalowałem v116 - zachowanie sondy bez zmian.

  Co ciekawe, skopiowałem całą wirtualną maszynę z zainstalowanym już v116 na inny komp: Lenovo t500, również Win7 x64 pro i tam za każdym razem łączy sie elegancko do tej wirtualnej maszyny, wykrywa wszystko, obie zielone diody świecą, nic sie nie zawiesza, w samochodzie łączy się ze wszystkim. Więc sonda raczej sprawna.

  Pytanie brzmi: co może być w ASUSie nie tak?
  Próbowałem w menedżerze urządzeń, w systemie matce wyłączać i włączać koncentratory usb, zostawiając tylko ten od portu, do którego podłączam sondę - bez zmian.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Przepraszam, wiedziałem że o czymś zapomnę napisać ;)

  Cytat:
  Oj, ale musi świecić się czerwona kontrolka z symbolem akumulatora; wtedy sonda jest zasilana. Musi się też świecić czerwona CAN.

  Oczywiście że świecą obie czerwone diody, za każdym razem, czy się uda połączyć (z laptopem Lenvo), czy nie (z ASUSem).

  Cytat:
  w okienku "nazwa wybranej sondy ukaże się napis "RLT 200 Probe"

  Owszem, takie coś jest zawsze na Lenovo, gdy sonda działa poprawnie. W ASUSie chyba raz mi się udało (po serii odłączeń/podłączeń) że obie zielone diody zaświeciły i też dostałem taki napis w programie Clip. Ale zawiesiło się/rozłączyło przy pierwszej próbie skanowania kalkulatorów w aucie.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Pamiętam, że miałem podobne problemy z Asusem F5. Pomogło stworzenie nowego konta. Chyba jeszcze trzeba było COM na jakiś niski ustawić, tego już nie jestem pewny. Później robiłem format i na XP prof. SP3 załadowałem i śmigało. Na tym laptopie już nie instalowałem żadnych innych programów poza diagnostycznymi i katalogowymi.
 • Poziom 9  
  Na systemie matce (win7) mam tylko 1 konto: Administrator, Gość zablokowany. Utworzyć nowe, inne niż Gość? Czy wystarczy odblokować Gościa i będąc zalogowanym jako Gość (lub ten nowy) podłączyć sondę, bo nie bardzo rozumiem. Wogóle ta operacja z nowym kontem to na wirtualnym, czy w hoście? Na wirtualnym też mam tylko Administratora aktywnego i Gościa zablokowanego.

  Pokusiłem się o zaistalowanie Virtual Box'a od Oracla, ale zachowanie dalej takie samo.
  Na Lenovo dalej działa ok.