Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b 1.4 96r.Gaśnie na lpg landi Les 98A

10 Maj 2012 19:59 3515 2
  • Poziom 13  
    Witam.Drodzy panowie mam problem z instalacją landi Les 98A ,bitla STAKO 34L okrągła.Wszystko montowane w 2003 r.Rano odpalam samochód i po przejechaniu 1km auto gaśnie,ale nie przełancza na benzynę,(aczkolwiek nie wiem czy tak powinno być)Ostatnim razem zdarzało się to rzadko,ale teraz notorycznie .Objawy są następujące:

Kiedyś jak mi gasł,to wystarczyło odczekać ok 30 sek i przełączał się prawidłowo na lpg.Teraz już jest katastrofa.Gdy dam mu wyższe obroty żeby się przełączył na lpg,to owszem przełącza się,ale nie słychać charakterystycznego cyknięcia(od elektrozaworu -chyba)i gaśnie.Gdy zapalam ponownie kilka razy i przygazuję to cyknie i przełączy sie na gaz,ale tylko jakieś 40sek pali. Po upływie tego czasu słychać właśnie to charakterystyczne cyknięcie od elektrozaworu i gaśnie.Pytanie dlaczego odcina gaz?
    Kupiłem filtr do wymiany,bo tylko to mi przychodzi do głowy,że może jest zapchany.Auto mam rok i spojrzałem dziś w kartę gwarancyjną,to ostatni przegląd instalacji poprzedni właściciel robił w 2004!!!

Dodam jeszcze,że wcześniej auto gasło najczęściej na skrzyżowaniach sporadycznie,ale palił normalnie później.2 razy tylko zdarzyło się że dostawał przez kilka sekund raz wysokie raz niskie obroty.Na benzynie pali dziś normalnie.

Jeżeli możecie dać jakieś rady,gdzie mógł bym sam coś wymienić,sprawdzić to bardzo proszę,gdyż dzwoniłem do 5 punktów serwisowych LANDI i wszędzie jak nie za 2 tyg,to później,inni zaś windowsa 95 nie mają żeby podpiąć komputer i tak w koło,a samochód jest moją prawą ręką.

Długo się nie zastanawiałem.Zdemontowałem centralkę i na płytce jak widać jest przypalony lut,odnogi tego czegoś niebieskiego na zdjęciu nr 2.

Corsa b 1.4 96r.Gaśnie na lpg landi Les 98A Corsa b 1.4 96r.Gaśnie na lpg landi Les 98A

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Poprawiłem luty,wymieniłem filter -Auto działa jak tra la la.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 42  
    Czyli rozwiązałeś problem którym był zimny lut.
  • Poziom 13  
    Najwyraźniej tak.Po tych zabiegach auto nie gaśnie,przy dojeżdżaniu do świateł wchodzi równomiernie na wolne obroty,nawet lepiej niż na benzynie.Co do przygasania podczas wrzucania na luz ,to już prędzej filtr był odpowiedzialny za to.