Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung R510 nie ładuje baterii

note11 10 Maj 2012 16:28 11967 10
  • #1 10 Maj 2012 16:28
    note11
    Poziom 7  

Witam wszystkich. Szukam pomocy w sprawie mojego lapka. Od jakiegoś czasu mój samsung chodzi tylko na ładowarce, stało to się z dnia na dzień. Po wyjęciu wtyczki ładowarki z komputera komputer gaśnie. Ikonka bateri na pasku najpierw pokazywała że podłączony a nie ładuje i była minimalna kreska, teraz pokazuje ze w pełni naładowana 100% i pokazuje full. Ale jak wypnę ładowarkę to gasnie komputer. Przy włączeniu pojawił się również komunikat EASY DISPLAY MANAGER- BATTERY WARNING i taki tekst po angielsku

This battery is not operating under normal condition. Replacing the Battery Pack is highly recommanded. If the adapter is removed in state, You may lose your data. Please save your data immediately. The Battery Pack is Consumerable device. This pack is not working correctly or life is ended. Please stop using the battery or replace it for your safety

Niestety nie znam angielskiego. Czy wie ktoś jak mi pomóc w takiej sytuacji. Bedę wdzięczny

• #2 10 Maj 2012 16:29
    jkbgajda
    Poziom 23  

Masz zepsutą baterię.
    Wymień na nową i problem się rozwiąże.

• #3 10 Maj 2012 16:42
    note11
    Poziom 7  

witam, gdzieś na forum czytałem ze na płycie jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za ładowanie baterii czy on może być przyczyną???? jeżeli bateria jest uszkodzona to czy pójdzie ją jakoś uratować??/

• #4 10 Maj 2012 16:43
    jkbgajda
    Poziom 23  

Nie baterię radzę zakupić nową.Jest już poważnie uszkodzona ponieważ laptop pokazał stosowny komunikat.
    To nie wina bezpiecznika tylko baterii.Wymień i problem zniknie.

• #5 12 Lip 2012 16:16
    cofi7
    Poziom 10  

Witam miałem tą samą sytuację co kolega, kupiłem nową baterię no ale nie ładuje jej. Wykrywa ją, na ikonie baterii pisze podłączony, nie ładuje. To wina baterii czy może coś laptopie się uszkodziło?

• #6 12 Lip 2012 17:08
    boro1234567
    Spec od komputerów

cofi7 napisał:
    Witam miałem tą samą sytuację co kolega, kupiłem nową baterię no ale nie ładuje jej. Wykrywa ją, na ikonie baterii pisze podłączony, nie ładuje. To wina baterii czy może coś laptopie się uszkodziło?

Albo kupiłeś uszkodzoną , niekompatybilną baterię lub masz uszkodzony układ ładowania.

• #7 12 Lip 2012 18:05
    cofi7
    Poziom 10  

Czy mogę w domowych warunkach sprawdzić układ ładowania lub czy bateria jest uszkodzona?

• #8 13 Lip 2012 11:01
    miecho18
    Spec od komputerów

Tak, pożyczając oryginalną, sprawną baterię.

• #9 20 Sty 2013 23:03
    cofi7
    Poziom 10  

ale na innej tez nie ładuje

• #10 20 Sty 2013 23:10
    boro1234567
    Spec od komputerów

cofi7 napisał:
    ale na innej tez nie ładuje

To pozostaje naprawa układu ładowania.

• #11 14 Wrz 2013 09:21
    fillu97
    Poziom 1  

Wiem, że od ostatniego postu minęło trochę czasu, ale może mój wpis komuś się przyda. Miałem ten sam problem z baterią, ale wyłączyłem laptop(samsung series 3 np350v5c-08pl), włączyłem ponownie i przeszedłem do poziomu bootowanie (klawisz f10). W drugiej albo trzeciej zakładce był napis Battery Life-Saver. Dałem Disable i od razu bateria z poziomu 80% zaczęła się ładować.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME