Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uziemienie wzmacniacza jak i do czego

09 Sty 2005 23:01 3920 8
  • Poziom 16  
    sprawa może banalna ale wygląda tak:
    blok z wielkiej płyty jakich wszędzie dużo i instalacja elektryczna bez uziemienia ani zerowania objawy takie że wszystko kopie wszystko znaczy obudowa i może nie kopie a szczypie ale jak sa wilgotne ręce to tak porzadnie :) i do tego dochodza jeszcze duże różnice potencjałów między masą np komputera a wzmacniacza czy np masą anteny podłączonej do karty telewizyjnej (co czuć przy dotknięciu i czasem widac jak jest ciemno) i teraz pytanie bo wychodzę z założenia że takie różnice potencjałów napewno nie wpływają pozytywnie na sprzęt elektroniczny w czasie podłączania czy przełączania czegoś (przynajmniej nie wpływają do czasu): czy można uziemić komputer, wzmacniacz ogólnie wszystko co jest podłaczone do sieci bez uziemienia i co sie do tego będzie najlepiej nadawało np: pion CO który raczej napewno jest uziemiony
    jak to zrobić od której strony zacząć: czy uziemić listwę jeszcze przed wszystkim przętem do niej podłączonym czy każdy element z osobna i może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł na "uziemienie masy anteny" bo tam to jest dopiero problem.....
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 37  
    Najlepiej przerobić instalację na zerowaną.Trzeciego przewodu nie poprowadzisz więc nowy typ z różnicówką odpada.Trzeba zrobić zerowanie starego typu.Wymienić wszystkie gniazdka na takie z zerem i między bolec a zero wstawić mostek z drutu 1,5mm².Jak zaczniesz każde urządzenie z osobna zerować to niezły mętlik się zrobi.A antena jest z kablówki?Bo jeśli tak to ich zmartwienie.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 15  
    Przypnij sobie uziemienie do kaloryfera lub rur odprowadzających scieki itp.
  • Poziom 37  
    Do kaloryferów nie wolno uziemiać a rury kanalizacyjne są często z PCV.A nawet jak sa żeliwne to nie wolno bo i skuteczne nie jest.Jedynie do wodociągowych wolno uziemiać ale lepiej zerować.To jest skuteczne i bezpieczne.Najlepiej z osobnym zerem ochronnym i róznicówką ale jak nie jest to możliwe to tak jak pisałem wyżej.
  • Poziom 16  
    no może inaczej wynajmuję to mieszkanie i nie chce grzebać bo jak się będę wyprowadzał to kto wie co powie włąściciel na inne gniazdka szczególnie że jest uperdliwy.... a dlaczego uziemianie do kaloryfera odpada? tak praktycznie
  • Poziom 37  
    Uważane jest za niepewne ,nie zawsze jest tam woda ,po drodze są wymienniki które nie gwarantują pełnego kontaktu między rurami i przepisy zabraniają.Rury gazowe też odpadają.Jedyne uziemienie to instalacja hydrauliczna ,czyli do rury wodociągowej.Jeśli chcesz uniknąć problemów to uziem wszystko z jednego punktu.A tak w ogóle ja mam np. w domu ruyry do kaloryferów z PCV.
  • Poziom 16  
    to stary blok i stare osiedle tu wszystko jest stalowe a ciągnąć kabel do łazienki przez pokój i żeby potem tam sobie zwisał od umywalki to też nie zabardzo....

Dodano po 2 [minuty]:

moze inaczej jeżeli w grę wchodziłaby tylko instalacja co to co sie może stać jeśli faktycznie ona nie byłaby dobrze uziemiona?
  • Poziom 37  
    Na wszystko znajdujesz problem ,więc uziemiaj do czegokolwiek ale z góry licz się z tym że skuteczne to nie będzie.Najprościej wymienić tylko jedno gniazdko na zerowane i do niego podłączyć przedłużacz (tez z zerem i listwą rozgałęziającą) ale już wyobrażam sobie jakie trudności znajdziesz żeby tak nie zrobić.
  • Poziom 16  
    jedym problemem jest szafa która stoi u mnie w pokoju i zasłania gniazdko a ja nie moge jej przesunąć...