Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-120C- Nie mogę zainstalować sterownika.

majtas85 10 Maj 2012 21:07 2586 5
  • #1 10 Maj 2012 21:07
    majtas85
    Poziom 17  

Witam!
    Dostałem ww. drukarko-ksero-kopiarkę brother CDP-120C. Płyty ze sterownikiem nie mam, więc pobrałem ze strony producenta najnowszą wersję(dla XP Home, paczka ok.155 mb). Rozpakowałem to co miało być(2x kliknąłem, rozpakowałem na pulpit)
    .Ok. Uruchamiam setup.exe i zonk! Program wyrzuca taki błąd

Po restarcie kompa jest to samo(ile razy nie restartuję). Próba dodania bez programu(przez dodaj drukarkę) ten kończy się niepowodzeniem. Nie ma żadnego folderu z nazwą mojego urządzenia(pliki inf sterownika). Nie wiem, jak zainstalować ten sterownik, próbowałem chyba każdej opcji.
    Drukarka jest zawsze włączona podczas instalacji.

Proszę o pomoc!

0 5
  • #3 11 Maj 2012 06:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmmm, przede wszystkim na czas instalacji tego sterownika drukarka musi być odłączona od komputera. Tak jest opisane w instrukcji którą znalazłem na stronie Brother. A w przypadku błędu, który pokazuje się na ekranie firma Brother zaleca skontaktowanie się z ich serwisem.
    Na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz, mając drukarkę odłączoną od komputera. Podłączysz ją dopiero wtedy, kiedy program instalacyjny o to poprosi :) Ale przed instalacją usuń jakiekolwiek ślady prób instalacji tej drukarki w komputerze. O ile takowe istnieją

0
  • #4 11 Maj 2012 15:15
    majtas85
    Poziom 17  

Mam Xp SP3
    Po odłączeniu jest tak samo.
    O jakich śladach mówisz?
    załączam zdjęcia z menedżera:
    Brother DCP-120C- Nie mogę zainstalować sterownika. Brother DCP-120C- Nie mogę zainstalować sterownika.

I obrazek błędu po odłączeniu drukarki:

Chyba jest identyczny jak wcześniej.

0
  • Pomocny post
    #5 11 Maj 2012 17:36
    Polon_us
    Poziom 41  

Przez "ślady" miałem na myśli pliki czy też foldery, które program instalacyjny mógł umieścić w komputerze, zanim wystąpił błąd.

Poniżej zamieszczam, co znalazłem na sieci o tym problemie.

Po ściągnięciu sterowników z Brother i rozpakowaniu powinieneś mieć dwa foldery
    "Data" i "Setupxxx" -> xxx-> numer związany z twoją drukarką.
    Błąd o którym wspominasz, występuje wtedy, kiedy plik setup.exe jest startowany z folderu "Data".
    Powinieneś znaleźć plik setup.exe w folderze "Setupxxx". W tym folderze mogą być sub-foldery związane z regionem np. "US" czy też "Europe". I w tym sub-folderze powinieneś znaleźć prawidłowy, startujący cały proces instalacyjny plik setup.exe.

Powodzenia.

I dla przypomnienia - drukarka powinna być odłaczona na czas instalacji. Powinna być przygotowana, mam ty na myśli zainstalowane pojemniki na tusz czy jakieś ustawienia na niej. Przejrzyj instrukcję tej drukarki - na stronie Brother jest instrukcja obsługi tej drukarki.

0
  • #6 11 Maj 2012 18:10
    majtas85
    Poziom 17  

Dziękuję ci bardzo. Zainstalowałem właśnie sterownik, wszystko działa jak należy.

0