Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie baterii. Nokia E51.

10 Maj 2012 23:00 1332 4
  • Poziom 9  
    WSTĘP:
    Posiadam wymienioną w temacie Nokie E51.
    Do tej pory była z simlockiem playa i przez to nie używałem jej prawie rok.
    Niedawno zepsuł mi się mój wysłużony telefon (5 lat na k750i to wyczyn, a dżojstik nadal działa chociaż od kilku miesięcy się zacina lekko) i postanowiłem wykorzystać leżący w szufladzie telefon od playa. Naładowałem go jeszcze z simlockiem i stała się rzecz dziwna (w porównaniu do wcześniejszego zachowania), w czasie ładowania telefon zagrzał się do jakichś 45 stopni (subiektywny pomiar organoleptyczny). Potem telefon przeleżał w kieszeni jakiś tydzień rozładowując się w oczekiwaniu na kod z playa ściągający simlocka.
    Po ponownym ładowaniu telefon już się nie grzeje w trakcie ładowania, ale ma inną denerwującą przypadłość...

OPIS PROBLEMU DLA NIECIERPLIWYCH:
    Telefon w czasie rozmowy z pełną baterią wytrzymuje jakieś 10-15 min, kiedy podczas słuchania mp3 na telefonie z głośnością ok 75% przez godzinę spada jedna "kreska" baterii. 2 godziny słuchania na dużych słuchawkach Creative'a (Fata1ity) nie zużyło nawet pierwszej kreski.

Obserwowałem jak zmienia się poziom naładowania baterii w czasie prowadzenia rozmowy. Kiedy zacząłem rozmawiać telefon miał prawi pełną baterię (jedna kreska baterii zeszła przez cały dzień czuwania i kilku 20-50s rozmów) i z tych 6-ciu kresek przez jakieś osiem minut nie zeszła żadna i telefon wyświetlił nagle komunikat o rozładowaniu baterii i wskaźnik przeskoczył na jedną kreskę.
    Sytuacja powtarza się w ciągu rozmów dłuższych niż minuta i restart telefonu nic nie daje. Z jakiegoś powodu rozmowa nadmiernie wykorzystuje baterie.

Ma ktoś pomysł dlaczego? I czy da się coś z tym zrobić?
  • Poziom 40  
    Końcówka może obciążać.
    Ale zacznij od podstawienia innej baterii.
  • Poziom 9  
    Co znaczy, że końcówka może obciążać ?

Nie mam możliwości podmienienia baterii...nikt ze znajomych nie ma takiej w swoim smartfonie :/
  • Poziom 40  
    Nie musi być taka sama. Podstaw na krótko inną - podobną.
    Końcówka może mieć zwarcie i podczas połączenia przywiera.
  • Poziom 15  
    Uruchom ją na zasilaczu i sprawdź jaki pobiera prąd po zalogowaniu do sieci i podczas rozmowy.