Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

resetowanie komputera i niebieskie okienko

grandex 11 Maj 2012 00:23 3614 6
  • #1 11 Maj 2012 00:23
    grandex
    Poziom 2  

Witam serdecznie mam następujący problem. Ostatnio często zawiesza mi się komputer i wyskakuje mi niebieskie okienko z napisem crash dump. Mam nowy komputer stacjonarny (góra 4 miesiące). Prawdopodobnie wiem co jest przyczyną tej usterki ale nie wiem czy uda mi się to naprawić czy po prostu będę musiał oddawać komputer na gwarancję. Testowałem go programami Linx i FurMark oraz HWMonitor napięcia powstałe w zasilaczu wydają się być prawidłowe (niestety nie posiadam woltomierza).

Testowałem również programem MemTest i tu właśnie znajduję się przypuszczalna przyczyna awarii. Test który wykazał aż 20 błedów przy 60% postępu programu. Niestety nie mogłem dalej testować ponieważ pokazało się tytułowe niebieskie okno.
    (chodzi o niebieskie okno)
    System_Service_Exception.

technical information:
    stop: 0x0000003B (0x00000000c0000005, 0xFFFFF800030D9DE2, 0xFFFFF88007BFEC90x0000000000000000

collecting data for dump crash ...
    initializing disk for crash dump...
    beginning dump of physical memory.
    dumping physical memory to disk: 100
    Physical memory dump complete.

Przykład błędu: (chodzi o MemTest)
    Memory error detected copying between 9c32def and 9c32d49 did not result in accurate copy. MemTest has detected that your computer cannot accurately store data in RAM.

Mój komputer:
    AMD FX(tm)-6200 Six-Core Processor (6 CPUs ~ 3.8GHz)
    8GB RAM (2 x 4GB) ddr3 1600MHz - AMD memory
    NVIDIA GeForce GTS 450 (2Gb)
    Gigabyte 970A-D3
    zasilacz: OCZ ModXstream-pro 500W
    System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojej sprawy oraz o poradę czy da się to jakoś naprawić czy niestety będę zmuszony oddać komputer na gwarancję.

Z góry dziękuję
    Grandex

0 6
  • #2 11 Maj 2012 00:56
    Kasek21
    Poziom 43  

Jeżeli są błędy w Memtescie to na 99% uszkodzona pamięć.

Daj screeny z programu CPU-Z -> zakładki Memory oraz SPD (dla zajętych slotów).

SPOSÓB WKLEJANIA GRAFIKI
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0
  • #3 11 Maj 2012 03:10
    kubahpi
    Poziom 17  

Najprawdopodobniej jedna z kości RAM-u jest uszkodzona. Niech kolega odłączy jedną z kości, by sprawdzić która jest wadliwa.

0
  • #5 11 Maj 2012 09:48
    grandex
    Poziom 2  

Witam ponownie. Wklejam screeny z programu CPU-z

Kubahpi co do twojej propozycji to niestety odpada... komputer na gwarancji.

0
  • #6 11 Maj 2012 16:57
    kubahpi
    Poziom 17  

Pozostaje tylko naprawić komputer w ramach gwarancji. Jeżeli chodzi o usterkę to można śmiało powiedzieć, że wadliwe są kości ramu.

Pozdrawiam

0
  • #7 13 Maj 2012 00:43
    grandex
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Jednak musiałem oddać komputer na gwarancję i okazało się, że to nie jest wina RAMu tylko, że nastąpiły problemy z procesorem :( , RAM jest w porządku a procesor okazał się felerny. Także rada dla każdego użytkownika nie ma co się bawić tylko oddawać w miarę możliwości komputer na gwarancję. Można przypuszczać co jest nie tak ale prawdziwą przyczynę odkryjemy dopiero po oddaniu naszego sprzętu na gwarancję. Na szczęście trafiłem na dobry sklep i dostałem komputer na częściach zamiennych (procesor). Teraz pozostaje mi tylko czekanie na naprawę bądź wymianę na nową część.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
    Grandex

0