Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Ir 2230- naprawa zespołu bębna i zespołu utrwalania

cFiet 11 May 2012 12:02 2539 5
 • #1
  cFiet
  Level 9  
  Witam wszystkich. Zwracam się do serwisantów o pomoc w wykonaniu naprawy modułu bębna i zespołu utrwalania w ww. kopiarce.Mam doświadczenie w kopiarkach analogach i w drukarkach ale takiego canona mam pierwszy raz na tapecie. Kopiarka brudzi więc do wymiany w module bębna : listwa + bęben ( czy coś się dodatkowo wymienia?robię to pierwszy raz w takim canonie) W przypadku zespołu utrwalania na pewno mam do wymiany folię i docisk( kopiarka zacina w utrwalaniu z powodu braku smaru pod folią). Proszę o ewentualne sugestie co skontrolować w przypadku tego urządzenia lub co jeszcze wymienić. z góry dziękuje
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Helpful post
  #2
  tracer_as
  Level 19  
  Jeśli chodzi o wymianę bębna i listwy bębna to można zamiennik. Developerów żadnych tam nie ma. W ustawieniach nic nie trzeba kasować liczników. Jeśli chodzi o utrwalanie to z tym jest różnie miałem problemy z przesuwaniem się folii co doprowadzało do zrywania folii. Wymiana tulei wałka dociskowego, wymiana na różne folie nie pomagała. Musiałem wstawić z innej kopiarki utrwalanie. W tej chwili klienta kopiarka dochodzi do stanu licznika 400 tys kopii i wymieniłem całe utrwalanie na nowe. Koszt do klienta ok 1550 zł brutto. Można wymienić połowę utrwalania (oryginał) i jest tam folia grzałka. Koszt ok 1000 zł. Teraz zależy dlaczego ty masz to robić bo np wcześniejszy serwis nie dawał sobie rady z utrwalaniem i w krótkim czasie pękała właśnie folia i firma zrezygnowała? Trzeba zapytać i wywnioskować jak długo wytrzymała wcześniej ta folia i jaki stan licznika ma na dzień dzisiejszy kopiarka.
 • #3
  suri1986
  Level 24  
  Ogólnie jak nie masz większego doświadczenia to za utrwalanie bym się na Twoim miejscu nie brał, bo może nie wszystko zagrać tak jak powinno.
 • #4
  cFiet
  Level 9  
  dziękuje koledze tracer_as za informację, o to chodziło. Tak jak pisałem w pierwszym poście wymieniał będę folię z powodu zacięć - folia się nie kręci. Maszyna ma ok. 310 tyś i obecna folia jest cała i teraz pytanie czy zakładać zamiennik czy oryginalną folię?
 • #5
  tracer_as
  Level 19  
  ta jak pisałem oryginalna jest tylko w zestawie z grzałką (koszt do klienta ok 1000 zł)
  można zamiennik tylko należy też wymienić tuleje wałka dociskowego.
 • #6
  cFiet
  Level 9  
  Witam ponownie. Nasmarowałem póki co starą folię i działa. Uświadomiłem również właściciela maszyny o tym że może zaistnieć konieczność wymiany zespołu utrwalania. Temat do zamknięcia.