Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson c902 Wyłacza sie

kobylka29 11 Maj 2012 12:17 4211 27
  • #1 11 Maj 2012 12:17
    kobylka29
    Poziom 7  

Witam . Kupiłem jakiś tydzień temu se c902 z karta 2GB z allegro. okazuje się teraz ze telefon się wyłącza, zacina się podczas rozmowy. Po wyjęciu baterii trzeba czekać pół godziny żeby się włączył. Początkowo myślałem ze to karta pamięci jednak to nie to. Ponieważ po jej wyjęciu przestał się ciąć ale teraz jest z powrotem to samo. Co ja mam teraz zrobić za telefon dałem ok 190zł.
    Nie wiem czy wgrywać softa czy pisać do sprzedającego o zwrot.

• #2 11 Maj 2012 12:32
    gracjan55
    Poziom 36  

Zaktualizuj oprogramowanie przez sony ericsson update service.

• #3 11 Maj 2012 13:26
    kobylka29
    Poziom 7  

Aa jest jakiś kod żaby zrobić hard reset

• #4 11 Maj 2012 13:34
    NewElektro
    Poziom 19  

kobylka29 napisał:
    Aa jest jakiś kod żaby zrobić hard reset

Jedynie ustawienia fabryczne. Pozdrawiam

• #5 11 Maj 2012 14:42
    krystiano973
    Poziom 22  

Jak NewElektro radzi wgraj soft i będzie po kłopocie.

• #6 11 Maj 2012 17:33
    kobylka29
    Poziom 7  

niestety po wgraniu softa okazuje się że aparat nie chce chodzić i dźwięki nie chodzą myślałem że to o sterowniki chodzi ale nie ponieważ po podrzuceniu nowych jest tak samo.

wgrałem soft Soft c902 AS R3EA038

pobrany z chomikuj http://chomikuj.pl/PatryG7/Do+telefonu/C902+Tuning/sterowniki

Programem a2uploader v4

Na wszelki wypadek po wgraniu softa przywróciłem wszystkie ustawienia(hard reset)
    Dzwoniłem to tego gościa ci mi go sprzedał mówił że z tym telefonem nie było żadnych problemów, nie zacinał się itd.

Macie jakieś pomysły????

• #7 11 Maj 2012 18:41
    krystiano973
    Poziom 22  

Tylko na początek wgrałeś soft co ma oznaczaenie AS teraz wgraj soft z oznaczeniem AO i powinno wszystko ładnie zacząć działać jak coś jutro w pracy moge wrzucic ci pliki generic i central europe.

• #8 11 Maj 2012 20:09
    gracjan55
    Poziom 36  

Zaktualizuj seusem najlepiej, on sam wgra soft z odpowiednim oznaczeniem.

• #9 11 Maj 2012 20:20
    kobylka29
    Poziom 7  

http://chomikuj.pl/stunter50/telefon/c902+R3EG004+AO/soft

O ten ci chodzi???
    On strasznie dużo zajmuje ok 100mb tamten 50mb.

Dodano po 10 [minuty]:

gracjan55 napisał:
    Zaktualizuj seusem najlepiej, on sam wgra soft z odpowiednim oznaczeniem.

Już pobieram
    Próbowałem Update Service SE ale polazło że mam zmodyfikowane oprogramowanie i nie można zaktualizować.

PS
    Pobrałem tego seusa ale nic mi to nie dało ponieważ on się zaktualizował i zmienił nazwę na Update Service SE. po podłączeniu telefonu pokazał że mam najnowsze oprogramowanie. Nie było możliwości zainstalować mimo że jest najnowsze.

• #10 11 Maj 2012 21:21
    nutergsm
    Moderator - GSM

Wgraj mu a2upoladerem softa.

• #12 11 Maj 2012 22:13
    kobylka29
    Poziom 7  

nutergsm napisał:
    Wgraj mu a2upoladerem softa.

cały czas nim wgrywam i nic z tego

Dodano po 44 [sekundy]:

gracjan55 napisał:
    Tak, wgraj ten AO z linka.

wgrałem i nic z tego telefon sie tanie nadal. zaraz wrzucę filmik

Dodano po 41 [minuty]:

Na filmie widać że telefon się zacina kamera nie chodzi od wideo rozmów i ta główna. Dźwięków nie otwiera. Filmy otwiera ale też bez dźwięku. Udało mi sie wykonać nim połączenie ale nie na długo ponieważ się zawiesił. SMS-a niestety też nie da się napisać ponieważ się zawiesza.

Co ja mam teraz zrobić!!???

• #13 11 Maj 2012 23:08
    jayu0
    Poziom 37  

Reklamuj chyba ze chcesz lazic po serwisach/komisach.
    Mozna sprobowac naprawic GDFS/TA ale ja stawiam na zimne luty pod kanapka :D

• #14 11 Maj 2012 23:17
    Magic_6121
    Poziom 10  

W domowych warunkach tego nie naprawisz, albo serwis albo reklamacja.

• #15 11 Maj 2012 23:21
    kobylka29
    Poziom 7  

GDFS/TA
    CO TO TAKIEGO.

C902_R3EG004_FS_C-ASIA_DB3150_CID52_RED_BROWN_BLUE.rar
    Spróbuje jeszcze tego.
    A czy boge wrać softa bez kustoma http://chomikuj.pl/stunter50/telefon/c902+R3EJ001+AO bo ten jest w starszej wersji i morze seusem dało by sie zaktualizować

Dodano po 1 [minuty]:

Bede dzwonił jutro do gościa. Tylko przed tym muszę zmienić motyw na biały bo taki był jak go kupiłem.

• #16 11 Maj 2012 23:28
    jayu0
    Poziom 37  

Poczytaj zanim zadasz pytanie. Jak wgrasz bez customa to bedziesz mial na lcd napis ''blad konfiguracji''

• #17 11 Maj 2012 23:44
    kobylka29
    Poziom 7  

jayu0 napisał:
    Poczytaj zanim zadasz pytanie. Jak wgrasz bez customa to bedziesz mial na lcd napis ''blad konfiguracji''

ok.W pierwszej paczce z romem jaka zaciągnąłem nie było customa. Nie wiem jak to się stało ale rom chodził co prawda był po angielsku, wyskoczył jakiś tam błąd przed wejściem do menu ale po potwierdzeniu chodził normalnie(ale i tak się zacinał).
    Na inny forum wyczytałem że jeżeli aparat nie chodzi i dźwięk to źle dobrany soft tzn. jak ma teraz AO to muszę wgrać AS.

• #18 12 Maj 2012 01:24
    jayu0
    Poziom 37  

kobylka29 napisał:
    wyskoczył jakiś tam błąd

To wlasnie wina braku customizacji.
    kobylka29 napisał:
    po potwierdzeniu chodził normalnie(ale i tak się zacinał).

Pisalem juz wyzej co mozna jeszcze zrobic.
    kobylka29 napisał:
    Na inny forum wyczytałem że jeżeli aparat nie chodzi i dźwięk to źle dobrany soft tzn. jak ma teraz AO to muszę wgrać AS.

Jest to prawda. Jaka wersje plyty glownej mamy mozna rozpoznac po imei.

• #19 12 Maj 2012 01:29
    gracjan55
    Poziom 36  

Wgraj dobre cda tj. 1201-0116 odpal fona i zaktualizuj, dla mnie by było szkoda czasu, reklamuj i tyle.

• #21 12 Maj 2012 13:42
    gracjan55
    Poziom 36  

Ten gdfs nie jest pod Twój telefon, raczej wątpliwe żeby to gdfs. Kupując na allegro masz prawo do zwrotu chyba w ciągu 10dni.

• #22 12 Maj 2012 13:44
    jayu0
    Poziom 37  

gracjan55 napisał:
    raczej wątpliwe żeby to gdfs

Dokladnie, mozna jednak sprobowac. Ale na 90% to hw.

• #23 12 Maj 2012 13:45
    nutergsm
    Moderator - GSM

Ta metoda działa tylko na platformie DB2020.
    Reklamuj, tak jak napisał gracjan możesz zwrócić towar do 10 dni.
    jeśli sprzedający nie miał czegoś podobnego ''UWAGA!!! Z powodu nowych przepisów prawa Unii Europejskiej o zakupie towaru od osób prywatnych INFORMUJĘ!

Przedmiot wystawiony na mojej aukcji nie podlega: gwarancji,rękojmi ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Jeżeli Państwo bierzecie w niej udział tzn. że się z tym zgadzacie !! Zgodnie z prawem EU dodatek ten powinien znajdować się pod każdą aukcją online w przeciwnym przypadku sprzedawca jako osoba prywatna zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar nowy jak tez używany .'' to powinieneś mieć na niego gwarancje.

• #24 12 Maj 2012 14:16
    kobylka29
    Poziom 7  

Tak też napisałem allegro.
    Mam jeszcze jedno pytanie bo jak przyszedł mi ten telefon to ja zainstalowałem kilka gier. I w związku z tym czy istnieją wirusy na ten modele telefonów

• #25 12 Maj 2012 14:42
    gracjan55
    Poziom 36  

Wgrałeś soft, to wykasowało dane więc nie wina softu i wirusów.

• #26 13 Maj 2012 18:19
    kobylka29
    Poziom 7  

gracjan55 napisał:
    Wgraj dobre cda tj. 1201-0116 odpal fona i zaktualizuj, dla mnie by było szkoda czasu, reklamuj i tyle.

Czyli wgraj cda możesz jaśniej..

Pisze ponieważ nie za nosi się an to żebym kasę odzyskał. Allegro odpisało mi że Jeśli chodzi o zwrot przedmiotu (odstąpienie 10 dni) tylko jeżeli zakupił Pan towar w opcji "Kup Teraz" i jednocześnie sprzedający jest przedsiębiorcą.

Wgrałem z powrotem softa AS. Telefon lepiej trochę chodzi ale aparat nie chodzi video rozmowy nie odtwarza muzyki jak by głośnik nie chodzi. A jeżeli podczas rozmowy włączę głośnik to chodzi(radio z głośnika chodzi). Czasami po podpięciu ładowarki się zatnie.
    Wyczytałem w innym temacie że złącze ładowania może robić zwarcie. Sprawdziłem każdy pin żaden się nie masuje.

• #27 13 Maj 2012 19:09
    gracjan55
    Poziom 36  

Wgraj byle jaki soft AO czy AS, w a2 uploaderze w misc wrzuć cały nierozpakowany plik z załącznika. Potem odpal telefon, poczekaj chwilę i zaktualizuj przez sony ericsson update service.

• #28 13 Maj 2012 20:47
    kobylka29
    Poziom 7  

Kasy i tak nie odzyskam ile taka naprawa mogłaby w serwisie kosztować.
    gracjan55 ja już nie mam siły do tego telefonu. Czytałem poradnik o tej instalacji softu żeby zaktualizować przez seusa ale wątpię żeby to co dało.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME