Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NVIDIA, Dźwięk przez HDMI - brak wyjścia spdif na płycie głównej

bisz 11 Maj 2012 14:48 1938 4
  • #1 11 Maj 2012 14:48
    bisz
    Poziom 18  

Witam. Posiadam płytę główną ze zintegrowaną kartą dźwiękową oraz graficzną intela. Lecz jako że używam systemu Linux, który lepsze wsparcie oferuje dla kart NVIDII zaopatrzyłem się w dodatkową kartę graficzną Geforce G100 na PCI-E, celem posiadania wyjścia HDMI - aby oglądać filmy w HD na telewizorze Zdążyłem już się dowiedzieć, że aby mieć dźwięk na telewizorze przez HDMI, karty graficzne mają dodatkowe złącze na sygnał dźwiękowy SPDIF (moja również takie posiada) podłączany z karty dźwiękowej. Sęk tkwi w tym, że nigdzie na mojej płycie głównej nie mogę zlokalizować takowego wyjścia sygnału SPDIF. Czy jest jakaś szansa aby obejść ten problem? Np czy karta graficzna jest w stanie 'zlokalizowac' sygnał SPDIF poprzez swoje złącze PCI-E ?

0 4
  • #2 11 Maj 2012 15:50
    majtas85
    Poziom 17  

Podaj model płyty głównej na początek.

0
  • #3 12 Maj 2012 15:10
    bisz
    Poziom 18  

Link
    Teraz doczytałem, że niby posiada to złącze, ale coś go nie umiem zlokalizować. Jak to może wyglądać ?

0
  • #5 16 Maj 2012 08:49
    bisz
    Poziom 18  

Witam, znalazłem gdzieś archiwalny kabelek, którym to niegdyś łączyło się CDROM z kartą dźwiękową. Metodą prób i błędów oraz pomiarów masy przerobiłem nieco kabelek, oraz samą wtyczkę po stronie karty graficznej, aby pasowało (wtyczka była 4 pinowa,a gniazdo 3 pinowe). Dźwięk jest ! :)

0