Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja.

11 Maj 2012 14:55 1978 6
  • Poziom 19  
    Witam.
    Była u nas zbiórka elektrośmieci.
    Zebrałem odkurzacz, 2 prostowniki, 3 komputery i już miałem wracać do domu, gdy pod moim blokiem zauważyłem duże kartonowe pudło. Zaciekawiło mnie ono, zajrzałem więc do środka. W środku zauważyłem telewizor kineskopowy, nawet pilot w zestawie! Telewizor wygląda i działa jak nowy, jednakże nigdzie nie znalazłem jaki to model. Plakietka z nazwą musiała odpaść, a i naklejek z tyłu żadnych nie ma.
    Podejrzewam że jest to jakiś Curtis Popular, gdyż działa z pilotem od mojego curtisa, i odwrotnie.
    Nadmienię, że cyfronizacja nie jest żadną przeszkodzą, TV ma służyć do DVD i okazyjnie magnetowidu. Jednakże wiele osób się pyta co to za telewizor, a nie potrafię udzielić odpowiedzi. Stąd prośba do was, bardzo was proszę, pomóżcie w identyfikacji tego ,,zabytku"

Poniżej zdjęcia:

Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja. Telewizor z elektrośmieci- identyfikacja.

Z góry dziękuję za Pomoc, daję ,,Pomógł i pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    W środku ma głośnik Tonsil, więc nie wykluczone. Jednakże jest bardzo porządnie zrobiony. Niestety głośnik ,,charczy" przy basach. Z którego mniej więcej roku może być ten telewizor?

Dodano po 3 [minuty]:

Faktycznie jest to Tesla, odczytałem napis na plombie z tyłu telewizora.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Z tyłu na obudowie powinna być tabliczka z rokiem. Ale wydaje mi się, że to może być 1991.
  • Poziom 19  
    Mylisz się, sprawdziłem:
    Vyrobeno v roce 1993.
    Vyrobeno v Czecho-Słowacja.

Jest jeszcze naklejka w języku Polskim: ,,Przed zdjęciem obudowy wyjmij wtyczkę z gniazda sieciowego".
    Więcej nic nie pisze, a tą plakietkę Tesla można gdzieś dokupić?

Dodano po 7 [minuty]:

O i małe pytanie, po włączeniu telewizor piszczy, jest to pisk na oko około 15Hz. Popiszczy przez 5-10sek i pojawia się obraz. Co to może być? To normalne?
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Odpowiedż na pytanie padła, a pytanie nie dotyczy tematu!