Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio s487 i pierwszorazowa instalacja Automapy

piotrasz 11 Maj 2012 16:31 2929 3
 • #1 11 Maj 2012 16:31
  piotrasz
  Poziom 9  

  Witam,
  Podczas instalacji legalnej Automapy na kartę SD w czytniku, program w pewnym momencie prosi o przełożenie karty do urządzenia, uruchomienie Automapy, kliknięcie "ok" w programie i ponowne włożenie karty do czytnika celem dokończenia instalacji. W tym czasie na ekranie komputera wyświetla się okno oczekujące na potwierdzenie wykonania tych czynności.

  Niestety po ponownym włożeniu karty do czytnika, program nie reaguje na potwierdzenie i okno nie znika. Można jedynie anulować, co skutkuje komunikatem o niepowodzeniu instalacji Automapy. Po przełożeniu karty do Mio, program uruchamia się ale wyskakuje komunikat o nieprawidłowej rejestracji i powoduje brak mapy. Innymi słowy program Automapa działa, ale tak jakby nie było zainstalowanej żadnej mapy...

  Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Niestety serwis producenta programu nie wspiera tego modelu urządzenia (Mio Spirit 487) i sytuacja wydaje się być trochę patowa.
  Czy jest w ogóle możliwa legalna (w odniesieniu do programu, nie do urządzenia) pierwszorazowa instalacja Automapy na Mio S487? Czy może należy przeprowadzić instalację na innym urządzeniu, przypisać licencję do karty SD i przełożyć ją do Mio? Ale czy wtedy będzie działać poprawnie?
  Proszę o pomoc w tej kwestii.
  Pozdrawiam.

  0 3
 • #2 12 Maj 2012 17:29
  11111olo
  Poziom 43  

  Przecież instalacja AM nie wymaga urządzenia. Instaluj na SD i tyle. Jak podasz dane to musi się zainstalować.

  0
 • #3 14 Maj 2012 08:09
  piotrasz
  Poziom 9  

  No właśnie tak robię. Instalacja przebiega na karcie sd i dopiero pod jej koniec jest ta cała zabawa z przekładaniem karty z komputera do urządzenia i z powrotem do czytnika.
  Może ma to jakiś związek z koniecznością wyboru nazwy konkretnego urządzenia z listy podanych na początku, które muszę z oczywistych względów pominąć bo tego modelu po prostu tam nie ma...
  Swoją drogą dochodzę (pewnie nie tylko ja) do absurdalnego wniosku, że producenci zarówno samej mapy jak i urządzenia robią wszystko aby zmuszać klientów do piractwa. Jeśli ktoś "przez pomyłkę" kupił nieopatrznie obydwa produkty jednocześnie to teraz ma problem. To poniekąd tak jakby do jakiegoś auta wolno było nalewać benzynę wyłącznie na danej stacji.

  0
 • #4 28 Maj 2012 20:47
  piotrasz
  Poziom 9  

  Teraz już wiem iż na poziomie wiedzy przeciętnego użytkownika internetu, problem da się rozwiązać w stosunkowo prosty sposób. Czy legalny? A kogo to właściwe interesuje???...
  Brak odpowiedzi na forum na moje pytanie jest na to najlepszą odpowiedzią. Szkoda.

  0