Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Visteon (F.Stilo 2003) rozładowuje aku

Cactus23 11 May 2012 16:33 4893 13
    Cactus23
    Level 11  
    Witam
    Pacjetem jest radyjko ze stilo, Visteon model OB
    Objawy to zbyt duży pobór w standby. Zżera 190mA i akumulator siada po 2-3 dniach bez jazdy autem. Rozebrałem go poszukując wyschniętych albo spękanych elektolitów ale wyglądają ok. Może ktoś nakierować mnie gdzie szukać. Jest jeden duży kondzior 4700u na wejściu przy cewce i kilkanaście małych poniżej 100u ale to już bardziej przy wzmacniaczu niż przy zasilaniu i nie wiem czy jest sens wszystkie wymieniać. Proszę o radę. Może ktoś miał podobne objawy w takim radiu i wie co powoduje taki objaw.
    11111olo
    Level 42  
    Jak nie wyłączysz radia to się nie dziw. Masz tam pewnie kostę ISO i zwarte przewody koloru żółtego i czerwonego. Czy się mylę?
    Cactus23
    Level 11  
    Instalacja jest fabryczna, przewody nie są zwarte. Na drugim pojawia sie zasilanie po zapłonie czyli tak jak powinno być.
    Cactus23
    Level 11  
    SProstuje mojego poprzedniego posta bo pomylily mi sie auta. W kostce iso nie ma drugiego kabla od zasilania. Jest tylko główny czerwony, masa i dwa kable z CAN. Ale radio dziala prawidłowo bo pamięta stan przed wyłączeniem zapłonu. Więc pewnie informacje o zapłonie bierze z linii CAN.
    11111olo
    Level 42  
    Może masz rację a może radio zapamiętuje ustawienia nawet po odłączeniu od zasilania - tego nie napisałeś. Jeśli to by się potwierdziło to mógłbyś podłączyć się do wyłącznika stacyjki.
    Cactus23
    Level 11  
    Jak wyjme bezpiecznik na noc (robie tak żeby ratować akumulator) to pamięc stacji wprawdzie zostaje ale kasują się inne ustawienia typu ostatni poziom volume, ostatnia słuchana stacja itd wiec podłączenie sie pod stacyjke nie byłoby zbyt komfortowe.
    Spróbuje jutro wymienić największe elektrolity, może to coś pomoże.
    11111olo
    Level 42  
    To błędne myślenie. Uważasz że kondensatory pobierają prąd?
    Cactus23
    Level 11  
    Nie ale uszkodzony może mieć jakaś upływność i na wejściu zasilania brać troche prądu zwierając do masy. Tak przynajmniej to sobie wyobrażam. Jaka może być inna przyczyna tego że wyłączone radio zżera prawie 200mA prądu?
    11111olo
    Level 42  
    Możesz wyjąć radio, podłączyć pod zasilacz i po powiedzmy godzinie czy coś się nie grzeje.
    Pobór prądu na SB powinien być góra 1mA.
    200mA to wystarczająco dużo aby coś się zagrzało - to około 2W.
    Cactus23
    Level 11  
    Podłaczyłem i juz po parunastu sekundach nagrzewa sie scalak. I co dalej z tym robić? Pozostale scalaki zimne, tak jak i tranzystory.
    Foto plytki:
    Radio Visteon (F.Stilo 2003) rozładowuje aku

Scalak:
    ST92F120V1Q7 czyli główny procek z pamięcią.
    11111olo
    Level 42  
    Jeśli radio działa to raczej jest dobry ale może dostawać zawyżone napięcie. Sprawdziłeś to?
    Cactus23
    Level 11  
    Dostaje 4,97V więc ok.
    11111olo
    Level 42  
    Czuję że to jednak nie procesor. Czy nic więcej się nie grzeje oraz czy wykluczyłeś możliwość zwarcia?
    Cactus23
    Level 11  
    Nic więcej nie jest ciepłe, wymieniłem najwieksze elektrolity przy zasilaniu. Nie wiem co jeszcze moge sprawdzić albo jak wykluczyć zwarcie.