Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina LG do tv sony kdl-40ex520

roninxpl 11 Maj 2012 16:48 2839 8
  • #1 11 Maj 2012 16:48
    roninxpl
    Poziom 8  

Witam serdecznie mam pytanie typu.. Kupiłem jakiś czas temu telewizor firmy Sony
    model kdl-40ex520. Wczoraj w spadku dostałem zestaw kina domowego firmy LG model LH-T250SC. Czy da się to jakoś tak podłączyć by móc wykorzystać głośniki kina domowego zamiast telewizora? Chodzi mi o to, że puszczając film z usb w telewizorze można było cieszyć się systemem 5.1. ?
    Do tego dvd dostałem 2 kable jeden jest zakonczony żółtym wtykiem i euro z drugiej strony oraz podwójny "czincz" Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    Dziękuję i pozdrawiam

0 8
  • #2 11 Maj 2012 23:38
    pawelse
    Poziom 16  

Witam. Kino domowe posiada wejście audio analogowe. Telewizor zaś z boku chyba ma wyjście audio analogowe, podejrzewam że na złącze typu chinch. Sprawdź przy TV czy pisze gdzieś Audio out lub cos takiego, jeśli nie to należy uzyć przewodu Euro - chinch

0
  • #3 12 Maj 2012 05:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Te gniazdo z boku tego telewizora jest typu minijack - jest to wyjście do podłączenia słuchawek. Raczej nie wskazane jest podłączenie tam kina domowego, aczkolwiek jest to możliwe. Zgodzę się z kolegą pawelse, że w połączenie Euro-Cinch jest tu najbardziej wskazane - wg instrukcji TV jest to pełne Euro tzn. ma m.in. sygnał Audio-out.
    Aby słyszeć TV w kinie domowym, zestaw ten (kino) trzeba przełączyć na wejście "AUX".
    I jeszcze jedna sprawa. Aczkolwiek głos z TV będzie słyszalny w kinie, to niestety nie będzie to system 5.1 - tylko stereo (lub 2.0 - jak kto woli). Przy tego rodzaju połączeniu (analogowe) jest to niemożliwe. Byłoby to możliwe, jeśli byłoby wejście cyfrowe - Digital IN, którego ten zestaw kina domowego nie ma.

0
  • #4 12 Maj 2012 08:28
    roninxpl
    Poziom 8  

Czyli jak rozumiem w dvd czincze z wejścia aux jak i ten żółty wtyk od video zakończyć euro i podpiąć pod gniazdo euro w tv?

0
  • #5 12 Maj 2012 11:26
    pawelse
    Poziom 16  

Z tego co myślę to tak nie będzie działało gdyż przewód który masz nie ma wyjścia audio tylko ma wejście audio i wideo. Potrzebujesz przejściówkie Euro - 6RCA który ma wejście audio i wideo oraz wyjście audio i wideo.

Ewentualnie możesz przerobić ten, który masz i dolutować do niego 1 pare chinchy.

0
  • #6 12 Maj 2012 13:11
    roninxpl
    Poziom 8  

nie ogarniam tego. w jakim celu 6 rca? w dvd jest jedynie wejście 2x rca.
    patrząc w drugą stronę gdyby rca podłączyć pod tv... to z kolei dvd nie jest wyposazone w euro.

0
  • #7 12 Maj 2012 13:25
    blazej.1994
    Poziom 24  

Dlatego, że ten kabel to tylko WEJŚCIE dźwięku fm telewizora. Z 6 ma Wyjście i wejście.

0
  • Pomocny post
    #8 12 Maj 2012 13:26
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Maj 2012 18:21
    roninxpl
    Poziom 8  

świetnie i ta porada była trafna :) w media markcie kupiłem kabelki i śmiga ;) przeważnie w 5.1 ;p. Dziękuje wszystkim za chęć pomocy. Pozdrawiam!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo