Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

satel versa po aktywowaniu brak reakcji czujek

maximus.7 11 May 2012 17:18 2953 14
Optex
    maximus.7
    Level 10  
    Mam problem z działaniem systemu na Versa 15 z czujkami aqua pet.
    System chodził prawidłowo około 4 miesiące, jednak ostatnio po załączeniu systemu nie reagują czujki. Można sobie pochodzić po lokalu i nic. Po zbliżeniu ręki do czujki zaczynają reagować....
    Wszystkie ustawienia są niezmiennie ustawione jak na początku. W czym może być problem?
  • Optex
    robertamel
    Level 27  
    Niektóre czujki po czasie tracą na czułości. 4 miesiące to mało. Jeśli napięcie zasilania ok, soczewka czysta wysokość i kąt montażu zgodne w instrukcją to spróbuj zareklamować czujkę.
  • Optex
    takilogin
    Level 15  
    Staram się jak naj mniej montować PETy . Dużo lepiej jest wydzielić małą strefę dla psa czy kota niż montować mułowate czujki.
    humek
    Level 32  
    Dziwne te Twoje objawy,rozumiem ze masz problem z kilkoma czujnikami.Zbieg okoliczności by wszystkie na raz padły.Sprawdź na zaciskach czujników napięcie zasilania ,prędzej wyjście zasilające może dawać za niskie napięcie (uszkodzone) .Restartowałeś system ? (odłączenie sieci 230V i akumulatora) może sobie coś procesor "zmyślił"!?. Popieram też opinię kolegi powyżej by wydzielać dla zwierzaków oddzielne pomieszczenie na czas czuwania reszty.Jeszcze jedno aqua pet powinien być zamontowany w/g zaleceń producenta na odpowiedniej wysokości bez uchwytu montażowego bezpośrednio do ściany to tylko taka moja uwaga ale myślę ze o tym wiesz.
    fred4u
    Level 26  
    maximus.7 wrote:
    System chodził prawidłowo około 4 miesiące, jednak ostatnio po załączeniu systemu nie reagują czujki. Można sobie pochodzić po lokalu i nic.

A jaka jest temperatura w lokalu? Było tam ciepło jak stwierdziłeś złe działanie czujek?

M.
    Piotrek_gda
    Level 15  
    Dobra czujka ma porżadnie zrobioną kompensację temperatury i powinna sobie poradzić we wszystkich warunkach.

Wiele zależy od montażu i najpierw trzeba wykonać sprawdzenie poprawności montażu. Ponadto różne czujki różnie zachowują się w przypadku gdy zamontowane zostaną w pomieszczeniach z podgrzewaną podłogą.

Biorąc pod uwagę fakt iż wszystkie czujki zachowują się tak samo, prawdopodobnie "coś" zmieniło się w otoczeniu z czym czujki sobie nie radzą, np wspomniane ogrzewanie podłogi. Nic innego nie przychodzi do głowy.

Pozdrawiam
    maximus.7
    Level 10  
    Witam.
    posprawdzałem już chyba wszystko. Po kilku dniach problem pojawił się na nowo...
    zastanawiam się co dalej.
    Muszę poprosić kogoś o neutralne sprawdzenie całego systemu. Może popełniłem gdzieś błąd - najwidoczniej kiedyś musi być pierwszy raz...
    Piotrek_gda
    Level 15  
    Witam,

to może zrobimy tak. Wyślę Tobie czujki ruchu, zamontujesz i sprawdzisz czy działają lepiej, jeżeli nie - odeślesz, jeżeli tak, zapłacisz za czujki.

Jeśli ta oferta jest dla Ciebie akceptowalna poproszę o info na PW.

Pozdrawiam
    maximus.7
    Level 10  
    Piotrek_gda wrote:
    Dobra czujka ma porządnie zrobioną kompensację temperatury i powinna sobie poradzić we wszystkich warunkach.

Wiele zależy od montażu i najpierw trzeba wykonać sprawdzenie poprawności montażu. Ponadto różne czujki różnie zachowują się w przypadku gdy zamontowane zostaną w pomieszczeniach z podgrzewaną podłogą.

Biorąc pod uwagę fakt iż wszystkie czujki zachowują się tak samo, prawdopodobnie "coś" zmieniło się w otoczeniu z czym czujki sobie nie radzą, np wspomniane ogrzewanie podłogi. Nic innego nie przychodzi do głowy.

Pozdrawiam

Fakt jest taki, że temperatura w pomieszczeniach jest dość wysoka(około 29-30stopni przy czujce w ciepłe dni), a dom wykonany energooszczędnie. Sprawdzę jeszcze na zwykłych czujkach czy coś się zmieni.
    pozdrawiam max
    crunky
    Level 32  
    maximus.7 wrote:
    Fakt jest taki, że temperatura w pomieszczeniach jest dość wysoka(około 29-30stopni przy czujce w ciepłe dni), a dom wykonany energooszczędnie. Sprawdzę jeszcze na zwykłych czujkach czy coś się zmieni.
    pozdrawiam max

I tu zapewne będzie pies pogrzebany. Jeśli masz temperaturę około 30 stopni, pod sufitem będzie jeszcze więcej więc czujka (tym bardziej PET) po prostu nie rozpoznaje ruchu. Możesz na próbę obniżyć ją o jakieś 50cm, ja w takich przypadkach montowałem silvery które okazywało się o wieele czulsze, dodatkowo jeszcze mają możliwość detekcji po wielu naruszeniach mikrofali przy braku sygnałów z modułu PIR. Pozostaje tylko problem zwierząt...
    maximus.7
    Level 10  
    Sprawdzę jak się zachowają zwykłe Aqua. Jak się sprawdzą, to wymienię wszystkie Pety- ostatni raz zainstalowane...
    Max
    suworow
    Admin of Property security
    maximus.7 wrote:
    Sprawdzę jak się zachowają zwykłe Aqua. Jak się sprawdzą, to wymienię wszystkie Pety- ostatni raz zainstalowane...
    Max

Ale przynajmniej się nie zrażasz. Ja po czymś takim raczej szukałbym innych czujników. ( o Aqua tu na forum kilka razy juz pisano.
    Pozdrawiam
    maximus.7
    Level 10  
    Spróbuję zamienić na graphite pet. Zastanawiam się czy jest możliwość, że szwankuje centrala i nie pokazuje żadnych błędów?
    suworow
    Admin of Property security
    Jeżeli podajesz że diody na czujnikach nie zapalają się w przypadku ewidentnego ruchu to raczej centrala do tego nic nie ma, poza zasilaniem, które jak podawałeś jest w porządku. ( zawsze można dla świętego spokoju i pełnego testu dać kilka czujek pod zasilanie klawiatury lub zupełnie inne niezależne źródło)
    Pozdrawiam
    maximus.7
    Level 10  
    Niestety drewniany dom nie izolował tak jak powinien.... Temperatura w domu przy czujkach dochodziła do ok 40 stopni i po prostu czujki nie wykrywały ruchu(czujki Aqua Pet) po wymianie czujek na "graphite pet" wszystko wróciło do normy. Oczywiście ukłony dla Satela za szybką reakcję.