Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa do studni do zraszania ogrodu

infinitytor 11 May 2012 19:32 16080 6
 • #1
  infinitytor
  Level 2  
  Witam,
  Mam pewien problem z wyborem pompy do mojej studni. Pompa wykorzystywana tylko do podlewania ogrodu (1 zraszacz gardena aquazoom lub jakis podobny) - max. odleglosc od studni to okolo 50-60m.

  Z początku używałem pompy firmy Power Up: http://www.yato-shop.pl/media/popup.php?store=4&id=6054
  jednak ciśnienie jakie ta pompa dawała było tragiczne, tj. zraszacz można powiedzieć w ogóle nie działał. Myślałem, że to wina niskiej mocy (400w) i wydajności (max 6000l/h), więc spróbowałem z tą pompą: http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elektronarzedzia_GRAPHITE/Pompy_i_myjki/59G449.html (900W i 17000l/h), ale niestety nie zrobiło to praktycznie żadnej różnicy...

  Możecie mi doradzić jaką pompę wybrać aby ciśnienie było zadowalające?
 • #2
  nuszek
  Level 29  
  To są pompy do wypompowywania wody z basenów itp, pompę która Pan posiada wstawić do studni, a do podnoszenia ciśnienia zastosować np. taką: "FLORA Pompa ogrodowa PO 1200". Ta pompa podniesie ciśnienie do ok. 4 atmosfer co wystarcza na dwa zraszacze. Tak pracują dwie pompy. Taki układ miałem kiedyś na swojej działce.
 • #3
  andrefff
  Level 36  
  Pompy które podlinkowałeś dają odpowiednio 0,06 i 0,09 MPa, a żeby jakoś podlewać potrzebowałbyś pompę o ciśnieniu co najmniej 0,4 MPa, czyli taką która pompuje na wysokość 40 metrów np. takaLink
 • #4
  infinitytor
  Level 2  
  Serdecznie dziękuję za rozjaśnienie sprawy :) A czy znajdę podobną pompę ale w trochę przystępniejszej cenie niż ta AL-KO za 600zł? :)
 • #5
  andrefff
  Level 36  
  Taka też może być Link
  Tylko sobie czasami "pogoogluj".
 • #6
  zdzisiek1979
  Level 38  
  U siebie na działce stosuję taka http://www.pompy-pompy.pl/omnigena-zestaw-hydroforowy-jy-750-2-brio-sk-13-p-247.html
  Daje ładne ciśnienie jak za te pieniądze ma działanie na zasadzie hydroforu.
  Podłączam do niej wąż 40m 3/4cala i ładnie mi śmiga. Ale stosuję tylko albo ręczny pistolet do podlewania lub jeden zraszacz bo dwa uciągnie ale efekt jest taki se. Lepiej działa na jednym.
  Tyle że po wyjeździe z działki ja odłączam od węża w studni i chowam bo by mi ja jaki złodziej przytulił. Jedyne co to muszę zawsze zalać wąż sączy wodą.