Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook Asus G74sx, ekran gasnie po zaladowaniu sie systemu

pglownia 11 Maj 2012 20:40 2220 2
  • #1 11 Maj 2012 20:40
    pglownia
    Poziom 2  

Witam!

Problem dotyczy Asusa g74sx. Odrazu piszę, że jestem strasznym amatorem, któremu trzeba wytłumaczyć wszystko łopatologicznie ^^

Laptop ma około 2 miesiące życia, a od niedawna zaczęły pojawiać się problemy z gasnącym ekranem. Zaraz po załadowaniu systemu (widać logo windows 7 w czasie ładowania ale później już nic) w panelu logowania ekran przygasa. Wcześniej obraz pojawiał się po jakichś 2 -3 min, ale teraz to zaciemnienie nie znika (odczekałem ponad 30min) Warto nadmienić, że nie jest to "wyłączenie się" ekranu, który po prostu jest przyciemniony. Nie pomogły próby:

- Reinstalacji sterowników karty graficznej (geforce gtx 560m).

- Przywracania systemu.

- Odpalania w zmniejszonej rozdzielczości (800 - 600).

- Odpalania systemu w uruchamianiu selektywnym z wyłączeniem wszystkich dodatkowych aplikacji.

- Gruntownego przeskanowanie antyvirem (avast).

Nie wydaje mi się, żeby miało to związek z fizycznym obciążeniem karty graficznej, która nie miała jeszcze okazji porządnie sie przegrzać :)

Wydaję mi się, że system działa sprawnie, udało mi się nawet "namacać" kursorem pole na hasło i zalogować się. Zobaczyłem przez ułamek sekundy pulpit, i ekran znowu przygasł. Kombinacja ctrl + alt + delete sprawia, że ekran pojawia się, ale w mgnieniu oka ponownie gaśnie.

W systemie awaryjnym wszystko jest ok.

Wcisnięcie przycisku "power" powoduje pojawienie sie obrazu, ale tylko na sekundke.

Nie mam teraz możliwości podpięcia notebooka do ekranu zewnętrznego. Jutro znajomy mi coś podrzuci. W razie zmian zedytuje posta.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 2
  • #3 13 Maj 2012 13:30
    pglownia
    Poziom 2  

Tak chyba zrobie, temat do zamkniecia.

0