Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Uniden? Czy rozpoznaje ktoś środek? Co to za model?

10 Sty 2005 03:29 3094 4
  • Poziom 37  
    Witam Kolegow forumowiczow.
    Sprawa jest taka. Posiadam skaner firmy Radioshack Pro 94. Ostanio mialem problemy z podswietleniem, wiec postanowilem go rozebrac (pierwszy raz odkad go mam). Z usterka sobie poradzilem, ale jako ze mialem go rozebranego zainteresowalo mnie zlacze , ktore nigdzie nie jest podlaczone. Moje podejrzenia sa takie ze to zlacze moze byc do komunikacji z kompem (inne skanery tej firmy raczej stacjonarne maja taka mozliwosc). Po podlaczeniu do kompa mozna zmienic krok syntezy (co bardzo by mi sie przydalo) mozna tez grzebac w zawartosci pamieci, a takze zmieniac ustawienia do trunkingu (edacs i motorola type I i II). Najdziwniejsze jest to ze calosc (elektronika ) pochodzi z firmy Uniden , wiec mysle ze to pewnie jakis model tej firmy pod "patronatem" Radioshacka. Moja goraca prosba do was, jezeli ktos mial do czynienia ze skanerami Unidena (a w szczegolnosci w "srodku") i poznaje srodek mojego skanerka to prosze o podanie mi modelu (odpowiednika Unidena). Jezeli ktos ma jakis pomysl co to moze byc to podam wiecej szczegolow (numery na plytkach, scalaki itp) Zalaczam fotki ze srodka i wyglad zewnetrzny.
    Pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Moze miec cos wspolnego z Unidenem 3300 xlt truntracker
  • Poziom 18  
    On miał fabryczne niebieskie podswietlenie czy zmieniales? W moim PRO91 jest pomaranczowe.

Probowales ustawiac tranking? Moj tylko moze odbierac go w przedziale 851-869 :(
  • Poziom 37  
    Dzieki za odpowiedzi.
    :arrow: Alan
    sprawdze ,poszukam cos o nim na necie. Dzieki

:arrow: PioM
    Jak pisalem mialem problem z podswietleniem .Oryginalnie byly zielone, i z jedna cos sie stalo (zwarla sie :) ) i bylem zmuszony wymienic . Dalem biale ledy Φ3mm jasne i tak ladnie zaswiecil... (chcialem dac smd zieloną ale akurat mialem biale i nawet zmiescily sie)
    A z tym trunkingiem bawilem sie troche . On ma zaprogramowane mody trankingowe i chyba tez w czestotach takich jak piszesz (moze troche szerzej). Jakos mnie to nie interesuje ten trunking. Uzywam go do Acarsu i sluchania kontrolerow lotniczych ( skok czestotliwosci lotniczych co 25 i 8.33kHz i dlatego pasowalo by go do kompa podlaczyc bo nie ma tego 8,33) Z kablem to nie bedzie problemu w sklepie Radioshack widzialem (do innego modelu , ale sie jakos podpasuje) z oprogramowaniem.

Dzieki za podpowiedz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Troche odgrzebie temat.
    Po poszukiwaniach (okresowo) znalazlem nieco wiecej informacji na jego temat a takze modyfikacje jak go przerobic zeby mozna bylo programowac.
    Jest to Radioshack na plycie unidena (tylko sam druk wykonany w unidenie). Dzieki stronie mods.dk dogrzebalem sie do wnetrza i znalazlem tam pamiec 24LC64T (prawa czesc srodkowego zdjecia , uklad ponizej procesora - najmniejszy) . Nalezy odlutowac pin 5 (SDA) i pin6 (SCL) oraz 7 (write protect) i tam mozna ladowac dane za pomoca programatora. Znalazlem tez kilka solucji na temat programowania. Najprosciej zamontowac tam maly przekaznik ktory bedzie przelaczal te piny miedzy procesor a wyjscie zewnetrzne (ktore podlaczamy kabelkiem poprzez programator do komputera). Ot cala zabawa. I w ten sposob mamy Pro94A...
    Pisze to jakby ktos szukal informacji o programowaniu skanera za pomoca kompa.

Dodam jeszcze ze sa solucje na uruchomienie military airband - trzeba zewrzec diode D382 , podniesc kolektor tranzystora q83 i wlutowac pomiedzy kolektor a pole co zostalo rezystor 270 Ω - i cieszymy sie z zakresu 230-406 MHz. Znalazlem takze service manual do tego sprzetu.
    Jakby co to na PW.
    Temat zamykam.
    Pozdrawiam