Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

"Domowe" metody ch這dzenia procka

10 Sty 2005 03:34 1704 15
  • Poziom 12  
    Siem wszystkim!
    Postanowi貫m wreszcie puscic mojego athlona Xp 2000+ Thoroughbred-B
    na wyskoie obroty ;) skonczy這 sie na 12,5 x 159 (Vcore 1,8) Komp pracuje stabilnie jednak temperaturka wzros豉 :smoke: I pytanie za sto punkt闚. Jak ja zbi????
    Pierwsze co zrobi貫m to odkurzylem radiator (oryginalny). Poprawa jaki 10st!!!! ale dalej to za ma這. Procek w spoczynku mial ponad 55st.
    Drugie co zrobi貫m to zbudowa貫m tunel powietrzny z tektury. 15 min roboty i kolejne 4-5 stopni w d馧. ;)
    Zatrzyma這 sie na 51st. Jednak kiedy gram w cokolwiek temperatura skacze nawek do 65 st !!!
    Skonczy造 mi sie pomys造 na tanie ch這dzenie i tu zwracam sie do was koledzy. Pomo瞠cie????
    Ps. Kupno jakiegokolwiek zestawu ch這dzacego za 60-70z odpada! Wydalem juz kupe kasy na ram i grafike.
    Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • T逝macz Redaktor
    lepsza pasta i bardziej doszlifowany sp鏚 radiatora - ja mam na lustro z pasta ze srebrem i kilka stopni w d馧 posz豉 temp.
  • Poziom 17  
    jaki masz wentyl an procu.. moze wiekszy widzialem takie fajne 120mm za 15zl na allegro ok 150 CFM
    khe :) tyle ze glosny troszke 48db :( ale mysle ze temperaturka by spadla
  • Poziom 15  
    Moze dodatkowy wentyl na obudowe? Na koncu tego tunelu, zeby zasysal powietre znad procesora i wuwalal poza obudowe.
  • Poziom 21  
    Mi zbilo pare stopni z procka dolozenie malego wiatraczka na mostek ten pod prockiem.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 10  
    witam !!!
    圭i庵nij procka i zobacz czy dioda termiczna nie styka sie z nim - cz瘰to jest tak, 瞠 dioda sie styka z prockiem co powoduje b喚dne odczytanie temperatury (zawy穎na) doci郾ij ja do p造ty. i jeszcze mo瞠sz do這篡 p造tke miedzian na procka wydatek OK 9 zeta spadek o OK 5蚓
  • Poziom 12  
    Dzieki za zainetresowanie :)
    Jekbym m鏬 prosic o wyjasnienie o co chodzi z tym szlifowaniem spodu radietora?? Zwyk造 papier wodny i jazda????
    Oraz jakis wiekszych konret闚 odno郾ie tej p造tki miedzianej. Jak to powinno wygl康ac?? Jakie romiary tej p造tki (grubo嗆) i dok豉dnie w kt鏎ym miejscu ja umiescic????
    Wpad貫m na pomys aby postawic ekran tu pod zasilaczem myslicie, 瞠 jest sens???

PS. Kupie dzisiaj jaki wiatrak i t paste o kt鏎ej mowa :] A wiatrak montowac tak aby nawiewa powietrza do tunelu czy lepiej aby odprowadza ciep這 ze 鈔odka??
    Jeszce jedno pytanko. Mierze temperature dwoma programami i mam dwa r霩ne odczyty Asus probe 2.22.06 i everestem 1.5. Asus wyswietla 53st , everest 45st kt鏎emu ufa???? te 53st wyswietlane sa r闚niez w biosie ale by moze jest to wina diody o kt鏎ej pisano wczesniej. Zastanawia mnie to czy te pomiary sa dokonowane za pomoca jednego czujnika czy dwu r騜nych. Procek powinien chyba miec jakis czujnik wbudowany w sobie z kt鏎ego wnoskuje kozysta Everest.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    NIE NIE NIE zwyk造 papier wodny i jazda !!! m鏀isz u篡 do tego pasty polerskiej lub ko這 filcowe i do tego specjalna pasta (ko這 zak豉dasz np. do wiertarki). A co do blaszki miedzianej to w sklepie maj gotowe tylko podajesz sw鎩 procek.
  • Poziom 12  
    Ok zapuszcze ko這 filcowe w ruch :)
    i zakupie ta blaszke miedziana.
    A dla przysz造ch nasladowc闚 z tunelem powietrznym od razu informuje ze to lipa w takim charakterze. Zmieni貫m wlot powietrza tzn poszerzy貫m go maksymalnie w miejscu styku z obudow w tunelu umiesci貫m tez najmniejszy z mozliwych wiatraczk闚 i powygina貫m blechy aby zmiejszyc opory dla powietrza i teraz mam 45st w stanie spoczynku i 56 grajac w nfsu2 (wczesniej by這 65) jak rozbiore kompa jeszcze raz to cykne fote i umieszcze 瞠by mozna by這 zobaczyc.
    Dalej pozostaje pytanie jak mierzy temperature Asus probe i jak Everest.
    Pozdrawiam !
  • Poziom 14  
    Cycek26 napisa:
    ...dioda si styka z prockiem co powoduje b喚dne odczytanie temperatury (zawy穎na) doci郾ij ja do p造ty...

B貫dne odczytanie temperatury?!? Raczej bardziej dok豉dne! Przecie chodzi tu o temperature procesora, a nie powietrza pod nim.
    Cycek26 napisa:
    ...jeszcze mo瞠sz do這篡 p造tke miedzian na procka wydatek OK 9 zeta spadek o OK 5蚓

U mnie temp. wzros豉 o 5蚓, alle mo瞠 to by這 spowodowane tym, ze na moim duronq urzywa貫m radiatora z celka :)
    slawek08 napisa:
    NIE NIE NIE zwyk造 papier wodny i jazda !!! m鏀isz u篡 do tego pasty polerskiej lub ko這 filcowe

Czasem sama pasta nie wystarczy i trzeba u篡 papieru sciernego. P騧niej dopiero pasty polerskiej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    slawek08 napisa:
    NIE NIE NIE zwyk造 papier wodny i jazda !!! m鏀isz u篡 do tego pasty polerskiej lub ko這 filcowe i do tego specjalna pasta (ko這 zak豉dasz np. do wiertarki). A co do blaszki miedzianej to w sklepie maj gotowe tylko podajesz sw鎩 procek.

Tak a pozniej radiator bedzie mia "fale Dunaju"

Ja urzy貫m papieru 1200 i PASKIEJ powierzchni i "macha貫m" radiatorem przez 30 minut. Efekt ? lustro w kt鏎ym mo瘸 by這 si przejrze no prawie.

Pozniej mozesz zastosowac 1500 lub 2000 dla efektu koncowego.

I procek stabinkie poszed na 2266 a wczesniej ledwo na 2175 Mhz Vcore 1.9. Temp 55 St. Oryginalnie to Axp 1800@2800.

Ta blaszka mierdziana moze ci pom鵵 ale moze te zaszkodzi (wi瘯sza rezystancja termiczna)

Co do pasty to u篡wam zwyk貫j pasy silikonowej.Srebrnej nie polecam.

P.s masz Nforca bo 159 Mhz na KT to ryzykowna zabawa.
  • Poziom 12  
    Kwazor napisa:

A czemu???
    p造ta to Asus a7v8x-x Kt 400
  • Poziom 14  
    Kwazor napisa:
    Srebrnej nie polecam

Dlaczego nie polecasz?? U篡wam silver greace i nie narzekam.
    A co do szlifu to robie identycznie z ta r騜nic, ze na koniec jeszcze past polersk na "lustro" :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    GrS_84pl napisa:
    Kwazor napisa:

A czemu???
    p造ta to Asus a7v8x-x Kt 400

To twoje PCI wynosi jakies 38-39 Mhz czyli wystarczy by m鏬 wysypa si dysk twardy.

Ja mia貫m 198 Mhz i pci 39 Mhz i niekt鏎e programy sie wysypa造 a dysk mam samsunga na caviarze mog貫m max 180 Mhz pozniej wali g這wicami.

VIA KT nie ma mo磧iwo軼i blokady AGP/PCI i jak podkrecasz magistrala to r闚nierz krecisz PCI/AGP.

Sam ma KT333 i wiem jakie problemu on powoduje ale ma i zalety wobec Nforca.

Co do tej pasty Srebrnej jak juz wyg豉dzi sie wentylator na lustro to na這瞠nie pasy srebrnej (ze czastkami sta造mi) podbija lekko temperature (rezystancja termiczna) Bo pasta ma za zadanie wyr闚na wszelkie nier闚no軼i i w nie wej嗆 a przecie wentylator zosta wyg豉dzony na lustro i radiator "le篡 na poduszce" pasty srebrnej .

Stopni to nie by這 wiele ale przy maxymalnym overclokingu to ma znaczenie.

Nie wspomne o czyszczeniu takiego proca i kilku innych niebezpieczenstwach.
  • Poziom 10  
    szlifowanie - na forum http://forum.tweak.pl/ bylo o tym nie jeden raz. jest tam tez duzo informacji na temat chlodzenia wiec moze dowiesz sie czegos ciekawego
  • Poziom 23  
    nie polecam srebrnej pasty , moze narobic niezlego bigosu , jak sie zababraja rezystori na procesorze , to sie procek jeszcze bardziej grzeje, i srebrna pasta moze robic zwarcia (moze ale nie musi) pozdrawiam