Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Świętokrzyska - progi punktowe?

11 Maj 2012 21:17 42550 61
  • Poziom 10  
    Witam,
    Tak jak w temacie szukałem wszędzie progów punktowych na Politechnike Świętokrzyską i nic konkretnego nie znalazłem.... Wzór punktacji mam, ale chodzi mniej wiecej od ilu pkt ma sie szanse?
    Jestem po egzaminach maturalnych i myśle że matma podstawowa ok 80%,rozszerzona ok 60%.
    Ciężko jest sie tam dostać?
    Może ktoś z was wie jakie obowiązywały progi w ubiegłym roku? Interesuje mnie Mechanika i Budowa Maszyn lub Automatyka i Robotyka. Z naciskiem na pierwszy kierunek. Proszę o konkretną odpowiedź.
  • Poziom 9  
    Hej,
    z tego co słyszałam , to na
    Politechnikę Świętokrzystą przyjmują raczej wszystkich , tylko po pierwszym semestrze robią przesiewki ... czego nie powiem się boje . Też się tam wybieram. Podobno poziom jest tam dosc wysoki . Ja chciałabym isc na inżynierię środowiska albo inżynierię bezpieczeństwa.

Tylko nie mogę znajsc tego, gdzie trzeba sie zarejestrowac , bo chyba trzeba ?
  • Poziom 10  
    to chyba jeszcze nie teraz;p
  • Poziom 11  
    poziom dość wysoki?
    @Kaśśś Możesz mi przybliżyć na jakiej podstawie to stwierdziłaś ;)
    Sam chciałem tam iść na budownictwo lądowe - o progach właśnie nikt nic nie piszę, nie wygooglowałem nic również.
  • Poziom 10  
    jak w czeskim filmie... nikt nic nie wie;D
  • Poziom 9  
    słyszałam , że można się już rejestrowac ;)

ale oni przyjmują raczej wszystkich , więc nie ma obaw że Cie nie przyjmą .;P
    Burza92 oczywiście ,że zależy też na jakim kierunku , ale to chyba jak wszędzie ... ale z tego co wiem .. to ludzie tam się nieźle męczą ... mam kilku znajomych na Politechnice.
  • Poziom 11  
    Czekam od nich na mail'a jak dostanę odpowiedzi to podam progi.

@ Kaśśś

To, że przyjmują raczej wszystkich raczej dobrze nie świadczy o uczelni.
    Wg rankingu robionego przez perspektywy Politechnika Świętokrzyska porównując rok 2011 i 2012 spadła o parę oczek, spadła w doł.

2011

http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3821&Itemid=835

2012

http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5074&Itemid=909

Ps sugerowanie się znajomymi, że się męczą wcale nie jest wyznacznikiem kształcenia. Wystarczy, że posiadali braki, które im ciężko nadrobić, zdają z egzaminu na egzamin i braki narastają ;) ...ale to taka moja subiektywna opinia.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    dobrze powiedziane ... każdy ma swoją opinie .
  • Poziom 10  
    moim zdaniem uczelnie jak uczelnia... nie jest najlepsza ani nie najgorsza, taka średnia. i jeśłi ktoś będzie chciał to i na takiej kieleckiej uczelni wyrośnie na znakomitego specjaliste. wszystko zależy od ludzia
  • Poziom 9  
    tallib666 na jaki kierunek chcesz isc ?
  • Poziom 10  
    może mechanika i budowa maszyn;p może też energetyka;)
    a ty kaśśś co zamierzasz jeśli można wiedzieć?:P
  • Poziom 9  
    ja również raczej sie wybieram na Pśk, nie macie moze jakichś znajomych studentów lub abslowentów?chodzi mi o opinie na temat tej uczelni
    ps.talib też się zastanawiam nad mechanika i budową maszyn a elektrotechniką
  • Poziom 10  
    ricko19 i co cie bardziej przekonuje i dlaczego?;p a jak tam maturka?:P
  • Poziom 9  
    ja już się zarejestrowałam na inżynierię środowiska, na drugim miejscu mam inżynierię bezpieczeństwa , a na końcu ekonomia ;))
  • Poziom 9  
    Mam pytanie A jak wygląda studiowanie elektrotechniki na PŚ czy można się dużo dowiedzieć na temat automatyki czy dopiero na drugim stopniu
  • Poziom 9  
    talib troche mnie nie było, bardziej myśle przekonuje mnie elektrotechnika i również bym się chciał dowiedzieć o tym kierunku na Pśk
  • Poziom 1  
    Panowie i panie, wie ktoś konkretnie co i jak z progami punktowymi? Potrzebne mi są jeszcze informacje jakie przedmioty są brane pod uwagę na Mechanice.

pozdro
  • Poziom 9  
    wszystko jest na ich stronie . z tego co wiem , to każdy przedmiot się liczy z tym że nie każdy tak samo . ja np. zdawałam biologie , więc ona mi sie liczy 0.9 procenta. a np. matma liczy się 1 razy uzyskane procenty . A nie wiecie dokąd trzeba wpłacac kase ??
  • Poziom 10  
    Progi są na prawdę niewielkie. Jeżeli chodzi o to "że wszystkich przyjmują" - to nie jest to do końca prawdą. Wszystko zależy oczywiście od wybranego kierunku.
    Najwyższy próg chyba obecnie jest na Geodezje i Budownictwo (ok 130 punktów), Architektura z tego co pamiętam w tamtym roku nieco mniej i to są kierunki, na które najtrudniej się dostać.

Cały Wydział ZiMK nie ma dużych wymagań - wystarczy zdać maturę(podstawową).

Nie wiem jak tam z kierunkami z WMiBM - więc się nie wypowiadam. Na pewno na transport tez się łatwo dostać.

WEAiI - na tym wydziale chyba jest najmniej studentów. Także przyjmą każdego (ostatnio progi na Informatykę, Elektrotechnikę,Eit wynosily ok 50 punktów).

Podsumowując:
    Dobrze napisana matura podstawowa z matematyki pozwala na studiowanie na prawie każdym kierunku. Języki mają małe znaczenie.

Aspirujący na kierunki Geodezja czy Budownictwo - coś rozszerzonego by się przydało. Np. zdając matmę podstawową na poziomie 80% i rozszerzenie na poziomie np. 50% powinniśmy się dostać na co tylko zapragniemy.

Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 1  
    Witam, zastanawiam się nad podjęciem studiów na PŚ na zarządzaniu i inżynierii produkcji. jednak nie umiem sobie przeliczyć punktów i nie wiem czy jest sens sie rejestrowac czy sie dostane. Dodam ze z matematyki podstawowej spodziewam sie ok. 82%, z polskiego podst 70% i z ang rozszerzonego ok 50%. Jak myślicie mam jakieś szanse ?
  • Poziom 10  
    Smiało się rejstruj. Na pewno się dostaniesz ;]
  • Poziom 2  
    Studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na PŚk, więc mogę się co nieco wypowiedzieć na temat uczelni i pomóc niektórym dokonać wyboru.

Zgadzam się z "pawel_x91", że dostać się na uczelnię nie jest trudno (wszystko zależy od kierunku jaki sobie obierzemy), ale utrzymać się na niej może dla niektórych stanowić problem, bo na pierwszym roku jest ostra selekcja i nie zdziwcie się, jeśli już przed pierwszą sesją będzie was na kierunku o 1/4 mniej (ludzie uznają, że to nie dla nich i wycofują papiery).

Główną wadą rankingów, które na pewno mieliście okazję przeglądać jest to, że oceniają uczelnie jako całość, a nie pod względem konkretnych kierunków jakie można na nich studiować.
    I tak np. nie ma co porównywać wydziału budowlanego, który jest chyba najbardziej prestiżowym na tej uczelni i kierunki tj. architektura-budownictwo (mieszczą się w pierwszej 3-ce w kraju) z wydziałem ZiMK, który (nie chcąc nikogo obrazić) jest łopatologią i kariery po nim raczej się nie spodziewajcie...

Co do wydziału Mechatronicznego to jedyne kierunki godne polecenia to właśnie Mechanika i Budowa Maszyn, a także Automatyka i Robotyka. Wydziału Elektrycznego za dobrze nie znam, ale na pewno lepiej się prezentuje, niż wspomniany wcześniej ZiMK :)

Dużym plusem uczelni jest to, że posiada kilka kierunków zamawianych (w tamtym roku bodajże 6). Polega to na tym, że składając papiery na uczelnie student podpisuje dobrowolnie umowę z uczelnią, że pragnie uczestniczyć w programie unijnym, który te pieniądze daje. Wiążą się z tym dodatkowe kolokwia na sprawdzenie umiejętności we wszystkich grupach, a potem wyznaczenie obowiązkowych zajęć dodatkowych dla najsłabszych z fizyki i matematyki, trwa to jeden semestr, a potem ustalona z góry liczba osób z najlepszą średnią na takim kierunku (na mechanice były to akurat 24 osoby) dostaje co miesiąc 1000 zł tak na prawdę za nic. Co semestr robiona jest nowa lista, więc każdy ma szanse dostać taką nagrodę. Na początku myślałem, że to pic na wodę, ale gdy sam zacząłem otrzymywać te pieniądze to ciężko sobie wyobrazić życia bez nich gdy człowiek już się przyzwyczai :)
    Trzeba jednak pamiętać, że wszędzie jest jakiś haczyk i jeśli już otrzymujemy bądź otrzymywaliśmy takie stypendium to nie wolno nam zrezygnować ze studiów, bo będziemy musieli wszystkie pobrane dotąd pieniądze zwrócić! To samo tyczy się, gdy utracimy prawa studenta, więc trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Uczelnia jest obecnie remontowana, w tym roku pod nóż poszedł wydział Mechatroniczny, więc na kolejny rok będą już "nowe" 3 z 4 wydziałów. To samo tyczy się akademików, które mają wymienianą elewację, nowe klatki i drobne prace w środku w postaci płytek na korytarzu itd., więc nie wyglądają już tak obskurnie jak kiedyś. 4 z 6 są już wyremontowane i zaczęły się prace nad ostatnimi 2. Powstała nowa hala sportowa przy galerii i budynek Energis, który ma być nowym "wydziałem" Inżynierii Środowiska, a tak na prawdę rozbijają tylko wydział budowlany na 2 osobne.
    Plusem jest też to, że wszystko mieści się w jednym miejscu mam na myśli akademiki, wydziały i całą resztę uczelni. Mieszkając w akademiku mogę wstać sobie 10-15 min przed zajęciami i spokojnie przejść spacerkiem na uczelnie. To samo tyczy się wpisów, nie trzeba jeździć po całym mieście i szwędać się jak debil z wydziału na wydział z jednej części miasta, żeby za chwilę jechać na jego drugi koniec po kolejny wpis jak to się ma na innych Politechnikach, wystarczy tylko przejść łącznikiem z wydziału B na A itd.

Jak po każdej uczelni znajdziecie absolwentów, którzy dzielą się na tych co mają pracę i tych co klepią bezrobocie, ale to nie zależy od uczelni jaką wybierzecie tylko od tego jak sami będziecie pracować. Czy to Politechnika Warszawska, Krakowska, Wrocławska, Świętokrzyska jeden pies ważne czy coś wyniesiecie z tych studiów.
  • Poziom 9  
    o i to jest konkretna odpowiedz, fajnie by było jak by ktos sie znalazł z wydzału elektrycznego i nieco wiecej o nim opowiedział
  • Poziom 10  
    resi powiem ci ze zaczynasz mnie przekonywać;D w sumie to sie zastanawiam tylko miedzy krk a ck.... A o samym kierunku możesz powiedzieć coś więcej? Czy ta automatyka na waszym wydziale jest taka straszna jak ją malują?:p
    skończyłem technikum informatyczne w staszowie maturke zdawałem również z rozszeżonej matmy... Moj znajomy poszedł na automatyke i robotyke, uczył sie tak średnio lecz skończył technikum mechatroniczne. I tu pytanie właściwe brzmi czy ma to jakieś znaczenie jakie technikum sie skończyło?Czy jest to w jakiś sposób pomocne? Ja bym miał przody z programowania gdyby takowe było bo już jakieś tam marne podstawy są...
    A nie wiesz jeszcze przypadkiem na jakim poziomie stoi Energetyka u was?;p
  • Poziom 2  
    Powiem Ci tak Automatyka trzyma wyższy poziom, niż Mechanika i uważana jest za trudniejszą, chociaż na pierwszym roku jeden jak i drugi kierunek mają przeważnie te same przedmioty, też spotkasz się z Mechaniką Ogólną czy Mechaniką Płynów itd. dopiero później następuje pewien rozłam. Różnica polega na tym, że ja będąc na Mechanice uczę się jak zaprojektować daną maszynę i jaki materiał powinienem dobrać do jej wykonania, a na Automatyce uczą Cie jak zaprogramować, np. linie produkcyjną która później taką maszynę wyprodukuje. Dlatego jeśli ktoś ma zamiar iść na ten kierunek to musi przygotować się na dużo elektrotechniki, obycia z programowaniem i tego typu rzeczy, natomiast jeśli ktoś wolałby się wybrać na Mechanikę to czeka go mnóstwo odręcznych rysunków projektowych tj. rysunek złożeniowy sprzęgła, Mechaniki, Wytrzymałości Materiałów, Moc...

Na studiach uczysz się wszystkiego od nowa i ktoś kto zdał maturę rozszerzoną wcale nie musi być lepszy od tego, który zaliczył ledwo samą podstawę. Ja jestem po liceum i daję sobie rade, chociaż technikum byłoby lepszym rozwiązaniem. Jeśli skończył technikum mechatroniczne to na pewno ma lepiej, niż w twoim przypadku informatyczne, bo jest nastawione typowo na Automatykę. Nie wiem co miałeś u siebie w technikum, żeby oceniać, ale nie powinieneś się tym przejmować tylko iść na ten kierunek, jeśli tak bardzo Cie on interesuje :)

Na pewno trzeba się przygotować na matmę i fizykę, która jest wszędzie niezależnie od kierunku. Głównie z tego robią przesiew na pierwszym roku, jeśli nie zaliczysz matmy to ciężko będzie przejść dalej.

Jak Stoi Energetyka tego nie wiem, ale skoro otworzyli ją dopiero w tym roku to raczej nie ma co liczyć na łatwość w zdobyciu sprawozdań i innych pomocy naukowych :)
  • Poziom 11  
    a co powiecie o budownictwie ? ;> duże różnice w programie jeśli chodzi o inne uczelnie ? ...pytam bo może macie kontakt wśród znajomych i sami studiujecie na PŚw
  • Poziom 10  
    Dzięki za cenne wskazówki i rady;) Chyba sie już namyśliłem.
    Pierwsze miejsce to Energrtyka na PK na wydziale mechanicznym, a potem MiBM w Kielcach.

Może sie nieco myle ale na tym wydziale mechanika jest nieco podobna do energetyki... porównałem przedmioty w pierwszych 4 semestrach. Poza tym pod względem specjalności są podobne - na PK na obu kierunkach są Silniki Spalinowe.
    Na Energetyce projektowanie turbin czy jakichś tam kotłów, a na MiBM projektowanie jakichś tam maszyn (np sprzegła jak napisałeś wyżej).

Co do matmy to lubie liczyć i sprawia mi to frajde więc tego sie nie boje. Bardziej obawiam sie chemii i rysunku... Dużo miałeś/masz chemii na MiBM?
  • Poziom 13  
    Jak macie możliwość to emigrujcie na najlepsze uczelnie w tym kraju, czyli PWr, PW lub AGH, a nie bawcie się w Politechniki Świętokrzyskie czy Krakowskie, serio. :)
  • Poziom 10  
    Czemu tak myślisz?

Mieszkam w okolicach Kielc - Staszów więc na ślask czy do warszawy mam troche daleko a chce być czesto w domu. A na Agh może mi braknąć pkt na Energetyke... Uważasz ze PK to słaba uczelnia? No co do PŚk można dyskutować....
  • Poziom 13  
    Biorąc pod uwagę, że PK jest na 36 miejscu w rankingu, to nie wiem czy możesz nawet z Politechniką Śląską porównywać.

Poza tym, jeśli chcesz studiować i patrzysz na to, by być często w domu, to po co idziesz na studia? Znajdź prace i mieszkaj dalej sobie. Studia to inwestycja.

Jeśli po studiach idziesz do DOBREJ pracy, to pracodawca zawsze patrzy na to, jaką uczelnie kończysz.