Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chiński skuter z silnikiem 139QMB - przerywa przy 4tyś obrotów.

12 May 2012 00:57 8264 7
  • Level 10  
    Witam. Mam problem z chinolem i ręce mi już opadają. Chodzi o to że skuter zaczął jechać max 30km/h więc wymieniłem rolki sprężynę i sprężynki bo ma już przejechane 10tyś. Niestety nic to nie dało. Rozpędza się ładnie i przy 30ma dziurę że nagle zwalnia jak by ktoś lejce ściągnął. Jak stoi na stopkach to max 4tyś i ani drgnie dalej po prostu przerywa.Zawory ustawione gaźnik czyszczony filtr wymieniony. Dodam że jak wyciągnę cały filtr z obudową to jest dużo lepiej. Nie wiem tylko dlaczego on potrzebuje tyle powietrza. Świeca jest czarna więc coś nie tak z mieszanką. Moduł jest odblokowany więc powinien się ładnie kręcić przynajmniej na stopkach. W desperacji i złości potraktowałem go pistoletem ze sprężarki kilkoma barami powietrza w gaźnik i wtedy o dziwo obroty wywija aż milo popatrzeć jak wchodzi na czerwone.

Co o tym myślicie?
    Czy to już czas wymienić cylinder i tłok z pierścieniami?
    może ssanie stąd czarna świeca lub zawór ciśnieniowy?
    gdzieś czytałem na forum o przypchanym tłumiku od oleju i nagaru-może to?
  • Level 22  
    Zacznij od sprawdzenia czy działa podgrzewanie elektrozaworu ssania. Jeśli zawór jest zimny to ssanie jest otwarte cały czas i masz za bogata mieszankę. Wtedy sprawdzasz czy dochodzi napięcie do grzałki elektrozaworu przy pracującym silniku. Jeśli dochodzi, to uszkodzona grzałka. Jak nie, to do sprawdzenia instalacja i prądnica.
    Jeśli grzałka grzeje, to sprawdzasz czy zawór jest czysty i dobrze zamyka przelot. jest tam element, który na skutek podgrzewania zwiększa swoja długość zamykając ssanie.
  • Level 10  
    Dziś zmieniłem gaźnik i elektrozawór i wszystko było ok ładnie wkręcał się na obroty ale gdy wszystko poskręcałem na odpalonym silniku dosłownie pare minut to było już po zabawie. Ta sama bajka gdy wyciągnę filtr i przednią osłone to jest dużo lepiej ale gdy tylko przyłożę samą osłonę nawet bez filtra to już nie może się wkręcić. Sprawdzę jeszcze dziś czy w ogóle dochodzi do niej prąd.
    Ale czy to tłumaczyło by że bez filtra jest OK? Chyba tak.
  • Level 10  
    Sprawdziłem i ssanie chodzi tak jak powinno. Nie mam pojęcia o co może mu chodzić.
  • Level 22  
    W airboksie na wlocie powietrza jest taka siatka. Moze ona jest mocno zabrudzona i stad zła praca silnika z airboxem i filtrem.
  • Level 10  
    Przy czyszczeniu gaźnika i wymianie filtra czyściłem całą obudowę również siatkę o której piszesz.
  • Level 10  
    Panowie zlitujcie się. Jakieś pomysły?
    Dziś wstawiłem nowy gaźnik i dalej to samo. Tak jakby miał odcięcie od 4-5 tyś i dalej nie chce a moduł jest odblokowany. Najlżej ma gdy wyciągnę cały filtr i wtedy jest swobodny dostęp powietrza. Gaźnik regulowałem, iglice też.
  • Level 9  
    A może wystarczy filtr na stożkowy wymiemic.

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

Sprawdz też jak ci paliwo przez szlaufik przelatuje.