Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński skuter z silnikiem 139QMB - przerywa przy 4tyś obrotów.

12 Maj 2012 00:57 7400 7
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z chinolem i ręce mi już opadają. Chodzi o to że skuter zaczął jechać max 30km/h więc wymieniłem rolki sprężynę i sprężynki bo ma już przejechane 10tyś. Niestety nic to nie dało. Rozpędza się ładnie i przy 30ma dziurę że nagle zwalnia jak by ktoś lejce ściągnął. Jak stoi na stopkach to max 4tyś i ani drgnie dalej po prostu przerywa.Zawory ustawione gaźnik czyszczony filtr wymieniony. Dodam że jak wyciągnę cały filtr z obudową to jest dużo lepiej. Nie wiem tylko dlaczego on potrzebuje tyle powietrza. Świeca jest czarna więc coś nie tak z mieszanką. Moduł jest odblokowany więc powinien się ładnie kręcić przynajmniej na stopkach. W desperacji i złości potraktowałem go pistoletem ze sprężarki kilkoma barami powietrza w gaźnik i wtedy o dziwo obroty wywija aż milo popatrzeć jak wchodzi na czerwone.

Co o tym myślicie?
    Czy to już czas wymienić cylinder i tłok z pierścieniami?
    może ssanie stąd czarna świeca lub zawór ciśnieniowy?
    gdzieś czytałem na forum o przypchanym tłumiku od oleju i nagaru-może to?
  • Poziom 22  
    Zacznij od sprawdzenia czy działa podgrzewanie elektrozaworu ssania. Jeśli zawór jest zimny to ssanie jest otwarte cały czas i masz za bogata mieszankę. Wtedy sprawdzasz czy dochodzi napięcie do grzałki elektrozaworu przy pracującym silniku. Jeśli dochodzi, to uszkodzona grzałka. Jak nie, to do sprawdzenia instalacja i prądnica.
    Jeśli grzałka grzeje, to sprawdzasz czy zawór jest czysty i dobrze zamyka przelot. jest tam element, który na skutek podgrzewania zwiększa swoja długość zamykając ssanie.
  • Poziom 9  
    Dziś zmieniłem gaźnik i elektrozawór i wszystko było ok ładnie wkręcał się na obroty ale gdy wszystko poskręcałem na odpalonym silniku dosłownie pare minut to było już po zabawie. Ta sama bajka gdy wyciągnę filtr i przednią osłone to jest dużo lepiej ale gdy tylko przyłożę samą osłonę nawet bez filtra to już nie może się wkręcić. Sprawdzę jeszcze dziś czy w ogóle dochodzi do niej prąd.
    Ale czy to tłumaczyło by że bez filtra jest OK? Chyba tak.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem i ssanie chodzi tak jak powinno. Nie mam pojęcia o co może mu chodzić.
  • Poziom 22  
    W airboksie na wlocie powietrza jest taka siatka. Moze ona jest mocno zabrudzona i stad zła praca silnika z airboxem i filtrem.
  • Poziom 9  
    Przy czyszczeniu gaźnika i wymianie filtra czyściłem całą obudowę również siatkę o której piszesz.
  • Poziom 9  
    Panowie zlitujcie się. Jakieś pomysły?
    Dziś wstawiłem nowy gaźnik i dalej to samo. Tak jakby miał odcięcie od 4-5 tyś i dalej nie chce a moduł jest odblokowany. Najlżej ma gdy wyciągnę cały filtr i wtedy jest swobodny dostęp powietrza. Gaźnik regulowałem, iglice też.
  • Poziom 8  
    A może wystarczy filtr na stożkowy wymiemic.

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

Sprawdz też jak ci paliwo przez szlaufik przelatuje.