Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cambridge Audio Azur 340A czy to dobry zakup?

emax76 12 Maj 2012 11:50 3659 8
  • #1 12 Maj 2012 11:50
    emax76
    Poziom 8  

Mam okazję kupić w dobrej cenie wzmacniacz Cambridge Audio Azur 340A, wydaje mi się, że to całkiem solidny sprzęt. Nie wiem tylko, czy będzie wystarczająco mocny dla moich dwóch kolumn Technics SB AFC250: 6 Ohm, 100W(DIN)/200W(MUSIC).
    Parametry wzmaka są tutaj: http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=11&Title=Summary
    Doczepiam zdjęcie głośnika.

Będę wdzięczny za pomoc:)
    [/b]

Proszę właściwie wstawić zdjęcie.
    GM

0 8
  • #2 12 Maj 2012 13:44
    petrus
    Poziom 24  

Nie wiadomo jaka jest ta dobra cena, więc bez tego nikt nie podpowie czy się opłaca czy nie.

0
  • #3 12 Maj 2012 19:36
    emax76
    Poziom 8  

150 zł, to jest cena. ale bardziej chodzi mi o zgodność sprzętową. Czy ten wzmak da radę napędzić te kolumny. Wydaje mi się, że tak, bo pierwotnie myślałem, że 100W(DIN) to jest moc kolumny, ale to raczej chodzi o całość zestawu (na naklejce jest napisane Speaker SYSTem, więc chyba to jest 2x50W). Czy jak, mylę się?

0
  • #4 12 Maj 2012 22:41
    petrus
    Poziom 24  

150zł to darmo za kilkuletni wzmacniacz. Napędzić w 100% - on niekoniecznie da radę, ale nie powinno być źle, za te pieniądze nie ma co wybrzydzać.

0
  • #5 12 Maj 2012 23:25
    emax76
    Poziom 8  

Dzięki, w sumie cena jest raczej 200zł, ale to i tak niewiele.
    Dlaczego uważasz, że niekoniecznie da radę? Jeżeli zestaw głośników jest 2x50W, 6 Ohm a wzmaczniacz daje 2x40W na 8 Ohm, to może być za słaby? Chodzi mi o ewentualne uszkodzenie głośników, którego chcę uniknąć. Pomimo kilku lat są prawie nieużywane i jeszcze pachną nowością no i grają całkiem zacnie. No chyba, że coś wiesz, czego nie wiem ja i to całkiem prawdopodobne:)

Dodano po 25 [minuty]:

Coś widzę moderator mnie upomina za niewłaściwie wstawiony obrazek w pierwszym poście. Nie wiem dlaczego, ale wrzucę raz jeszcze.

Cambridge Audio Azur 340A czy to dobry zakup? Cambridge Audio Azur 340A czy to dobry zakup?

0
  • #6 13 Maj 2012 01:18
    petrus
    Poziom 24  

Wbrew pozorom - im mocniejszy wzmacniacz tym lepiej. W przypadku zbyt mocnego wzmacniacza sam jesteś w stanie stwierdzić, kiedy kolumny mają dość. W przypadku zbyt słabego wzmacniacza przesterowania są często niesłyszalne, tak najczęściej można załatwić głośniki wysokotonowe. Jednak to raczej przypadek, gdyby Ci się zachciało dyskoteki w domu ;)

0
  • #7 13 Maj 2012 01:24
    emax76
    Poziom 8  

Tak, wiem o tym dobrze. Dlatego m. in. pytałem wcześniej, czy ten wzmacniacz da radę, bo zdaje sobię sprawę z tego, że może być słabszy od kolumn i dlatego właśnie nie chcę ich uszkodzić - stąd cały ten post. Chodzi mi właśnie o to, czy tym wzmacniaczem nie uszkodzę tego zestawu...

0
  • #8 13 Maj 2012 01:32
    petrus
    Poziom 24  

Pobór mocy w tym Cambridge świadczy, że moc jest podana uczciwie. Te Technicsy nie wyglądają na zbyt wymagające, więc jeśli mają tylko normalną efektywność, to 340a w zupełności wystarczy.

0