Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka z ASUS F5Z - opis pinów

12 Maj 2012 13:45 2340 6
  • Poziom 11  
    Mam wybudowaną kamerkę z tego laptopa. Chciałbym ją podłączyć jako kamerkę USB do kompa stacjonarnego, ale nie znam oznaczenia pinów. Płyta jest padnięta w tym laptopie i nie jestem w stanie sprawdzić gdzie jest zasilanie +5V. Oznaczenie kamerki GD-5A31C (04G622000390).

Na płytce drukowanej jest układ 25L512MC. Czy mogę się kierować jego charakterystyką z PDF-a jeśli chodzi o zasilanie całej kamerki?

Czy zamiana D- i D+ może spowodować uszkodzenie układu?

Kamerka ma 5 pinów.....
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 23  
    Musisz zdobyć schemat do tej kamerki.

Moderowany przez jankolo:

Powstrzymaj się od takich "porad".

• PCBwayPCBway
  • Poziom 11  
    Szukałem i nic, może kiepsko... Ale nie ma... Ma może ktoś?
  • Poziom 11  
    Muszę go wygrzebać, ale chyba mam...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To po kabelku i fragmncie schematu powyżej powinieneś dojść jak to podpiąć :)
  • Poziom 11  
    Nareszcie udało mi się dojść co i jak. Pomocny okazał się nie tylko kabel, ale również uszkodzona płyta główna. Niestety fragment schematu od michal_aniol nie pasował z opisem do złącza na płycie (20 pinów w dwóch rzędach). Pomimo iż udało mi się znaleźć pełne schematy do tej płyty głównej w ver. 2.0 , niewiele wniosły do całości (również zły opis złącza CON4502). Pomocny okazał się miernik i prześledzenie poszczególnych portów i użytych scalaków.
    Poniżej umieszczam opis pinów złącza na kamerce GD-5A31C z laptopa ASUS F5Z (mam nadzieję, że czytelny).

Kamerka z ASUS F5Z - opis pinów

Temat uważam za zamknięty... Dziękuje wszystkim za pomoc jak i za zainteresowanie.

P.S. Kamerka chodzi super. Zamontowana jest teraz klipsem do 6-cio letniego już staruszka Amilo Pro v2085.