Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuję kupić tanio płytę główną z procesorem

Liderex 03 Cze 2012 13:38 7219 89
  • #61 03 Cze 2012 13:38
    Liderex
    Poziom 12  

Witam. Niestety pojawiły się problemy z nowym sprzętem. Zdarza się, że po włączeniu filmu na youtube lub słuchaniu muzyki komputer się zawiesi, przez parę sekund słychać jeszcze muzykę po czym komputer się resetuje. Jak na razie zdarzało się to kilka razy właśnie przy youtube i słuchaniu muzyki.

Czy to może mieć coś wspólnego z RAM? Ostatnio miałem problemy z kartą graficzną, niektóre programy wyświetlały brak opengl a po wgraniu nowszych sterowników do karty były problemy małe w postaci czarnego tła po naciśnięciu menu START.

Jakieś programy sprawdzające sprzęt polecacie? Później sprawdzę na starych DDR czy to samo się dzieje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

• #62 03 Cze 2012 13:43
    okokpopo1
    Poziom 35  

Moim zdaniem to zasilacz jaki masz aktualnie wsadzony?

• #63 03 Cze 2012 18:43
    Liderex
    Poziom 12  

Gdyby to był zasilacz to przy mocnych programach by się resetował a tak nie jest. Zresztą przy starej płycie i DDR nigdy mi się nie resetował a używałem tego samego zasilacza.

Zrobiłem memtest i zero błędów. Będę sprawdzał jeszcze na innej karcie i na starych DDR.

Zasilacz mam 350W Model: MGB-350ATXP4 MEGABAJT

Właśnie sprawdzałem na starej karcie graficznej i jak na razie nic komputer się nie resetuje.

Więc możliwe, że moja karta nie współpracuje z tą płytą co zakupiłem.

Mam w sumie 3 karty graficzne, które mógłbym sprzedać. Jaką proponujecie kupić używaną z AGP? Jest tyle modeli, że nie wiem która karta jest lepsza a gorsza. Koszt max 60zł.

http://allegro.pl/show_item.php?item=23805640...ee15a0f666a574a80fea88dffff9b62fb8b71e1e483bb

Taka karta może być? Czy może mój zasilacz może mieć problemy?

I jeszcze mam pytanie. Zauważyłem, że lepsze karty mają tylko radiator, to czemu moja gorsza karta graficzna ma wentylator?

Pozdrawiam

• #64 04 Cze 2012 00:09
    okokpopo1
    Poziom 35  

Może tą grafikę co teraz wsadziłeś i działa to mniej prądu bierze od tej co kupiłeś.

• #65 04 Cze 2012 01:29
    SEDNO
    Poziom 18  

Liderex napisał:

I jeszcze mam pytanie. Zauważyłem, że lepsze karty mają tylko radiator, to czemu moja gorsza karta graficzna ma wentylator?

Sam radiator, czyli teoretycznie mniej wydajne, ale ciche(bezgłośne) chłodzenie.
    Wentylator i radiator - głośniejsze, ale wydajniejsze.

Większość serii/modeli kart jest wypuszczana w obu wersjach, zależnie od upodobań klientów, więc na jakie trafiłeś to raczej kwestia losowa.

• #66 04 Cze 2012 11:53
    Liderex
    Poziom 12  

okokpopo1 grafiki nie kupowałem, kupiłem ją 8 lat temu tyle, że jej nie używałem. Aż nie chce się wierzyć że kosztowała 750zł kiedyś.

Planuje zakup nowego zasilacza i karty graficznej może być używana. A stare zasilacze i karty sprzedam.

Tylko nie wiem jakie modele na AGP opłaca się kupić. Wiem, że AGP to już stare ale na grach mi aż tak nie zależy.

• #67 04 Cze 2012 12:33
    okokpopo1
    Poziom 35  

7600gs z tańszych , a z droższych 3850 niedawno była za 130zł.

• #68 04 Cze 2012 21:44
    Liderex
    Poziom 12  

Kartę kupiłem GeForce 6800XT w dobrej cenie. A co myślisz o tym zasilaczu:

http://allegro.pl/zasilacz-tacens-radix-iii-420w-4x-sata-i2391406069.html

4 x ata, 2 x 4 - pinowe, 1 x 24 pinowy, 1 x 4 pinowy

Jedyny zasilacz z tych bardzo dobrych jaki znalazłem w cenie poniżej 80zł.

Mimo, że Tacens jest na liście bardzo dobrych zasilaczy, okazuje się że tak nie jest link:

http://mod-planet.com/tacens-radix-iii-test-modeli-420w-i-720w,1367.html

Jeszcze taki znalazłem:

http://allegro.pl/tagan-420w-tg420-u01-gwarancja-i2397301411.html

• #70 04 Cze 2012 22:33
    Liderex
    Poziom 12  

Większość z nich to stare Fortrony Do starszych maszyn i ponoć są starsze serie Fortronów które nie były aż tak dobre, a na które można jeszcze trafić na Allegro.

A Fortron GLN są w cenach tych lepszych zasilaczy więc to mija się z celem według mnie. Chyba, że ktoś mi da gwarancję, że taki Fortron jest tak samo dobry jak te zasilacze z lepszych marek.

• #72 04 Cze 2012 23:12
    Liderex
    Poziom 12  

Czyli lepiej kupić Fortona i zaoszczędzić 10-20zł? To po co każdy daje link do zasilaczy, jakie firmy wybierać?

• #74 06 Cze 2012 15:13
    Liderex
    Poziom 12  

okokpopo1 dzięki kupiłem ten 450W. Jutro powinienem go mieć więc napisze czy wszystko działa z nową kartą.

• #75 08 Cze 2012 21:22
    Liderex
    Poziom 12  

Dziś dotarł do mnie zasilacz. Więc napiszę krótką recenzję.

Pierwsza wielka wada to krótkie wtyczki molex. Jest ich tylko 3, z czego 1 jest tak krótki, że nawet mając napęd w górnej szufladzie można mieć problem.

Do pozostałych dwóch musiałem kupić 2 x rozdzielacz ponieważ mam 3 dyski twarde i kable są tak krótkie, że jeden rozdzielacz nie starczył.

Druga wada to oczywiście hałas, mój stary 8 letni zasilacz przy nim nawet nie słychać.

Zaleta to na wykonanie.

Dużo ludzi myśli, że jeśli zasilacz ma wiatrak od spodu to wdmuchuje on powietrze ciepłe do komputera. I tu jest błąd. on powietrze wciąga z komputera i wydmuchuje z tyłu obudowy jak reszta zasilaczy.

Na razie tyle mogę napisać o zasilaczu. Zobaczymy jak sobie poradzi z kartą graficzną, która potrzebuje dodatkowego zasilania.

Pozdrawiam

• #77 08 Cze 2012 21:57
    Liderex
    Poziom 12  

Wszędzie w sieci czytam texty typu ,,O ale ten zasilacz ma wiatrak od spodu więc będzie wdmuchiwał ciepłe powietrze do komputera'' pełno tego na rożnych forach.

Plomb nie zauważyłem.

Zapomniałem dodać, że sprzedawca nie dołączył do paczki gwarancji, mimo że na stronie ich aukcji pisze że 12 miesięcy gwarancji i przy zakupie prosiłem o pisemną gwarancję. Ogólnie totalny brak kontaktu ze sprzedającym.

• #78 08 Cze 2012 22:48
    andreneus
    Poziom 15  

Jak od spodu może wdmuchiwać ciepłe powietrze to ja nie wiem.

Gwarancja może być realizowana przez paragon...

• #79 08 Cze 2012 23:14
    fiend_
    Poziom 43  

Jeśli wirnika nie przykrywa 4-ramienna (na ogół ) ramka to znaczy że od tej strony zasysa powietrze.
    I analogicznie, jeśli widzisz ramkę- strumień powietrza jest skierowany w twoim kierunku.
    http://cdnsupport.gateway.com/s/Profile/Profile6/1008772/TOP_FAN.jpg
    ten wentylator dmuchałby w twoim kierunku.

Jak brak plomb to możesz wymienić wentylator i w razie gwarancji podstawić standardowy.

• #80 10 Cze 2012 09:29
    Liderex
    Poziom 12  

Wiatrak na pewno wymienię tylko nie wiem z jakiej firmy. Może polecicie jakiś?

Niestety mimo moich maili sprzedawca się nie odzywa od paru dni. Nie dostałem ani paragonu ani żadnej innej gwarancji.

• #82 10 Cze 2012 16:06
    okokpopo1
    Poziom 35  

Ale nie schodź poniżej 800Rpm wtedy będzie się grzał.

• #83 11 Cze 2012 10:17
    Liderex
    Poziom 12  

Sprzedawca z allegro odpisał, że gwarancja jest udzielania na podstawie dowodu zakupu. Ale o jaki dowód chodzi? Przecież nie dostałem ani paragonu, ani faktury?

Czy ktoś z was miał podobną sytuację?

• #84 11 Cze 2012 10:43
    perlit
    Poziom 39  

Zażądaj od sprzedawcy dowodu zakupu.
    Jeśli Cię zlekceważy, masz pełne prawo wykorzystać to przy wystawianiu komentarza.

• #85 13 Cze 2012 09:20
    Liderex
    Poziom 12  

Z tym allegro to są jaja. Sprawę z brakiem paragonu zgłosiłem. Allegro odpisało, że wysłali sprzedającemu ostrzeżenie i że proponują mi skierować sprawę na ścieżkę prawną.

Ale nie to jest jest najgorsze.

Kartę graficzną która tydzień temu zamówiłem i zapłaciłem do dnia dzisiejszego nie otrzymałem. A ze sprzedającym kontaktu brak od czasu wpłaty pieniędzy.

A znając życie allegro mi tu nie pomoże.

• #86 13 Cze 2012 17:49
    okokpopo1
    Poziom 35  

Przez co płaciłeś? I możesz podać nick sprzedającego?

• #87 14 Cze 2012 23:45
    Liderex
    Poziom 12  

Sprawa z gwarancją na zasilacz dalej sie nie wyjaśniła mimo interwencji allegro.

A kartę graficzną dziś otrzymałem, sprzedawca dopiero wczoraj ją wysłał mimo, że miał wysłać w piątek.

• #88 05 Lip 2012 17:01
    Liderex
    Poziom 12  

Witam. Parę dni temu zaczęły się problemy ze sprzętem. Myślałem, że to wina Windowsa bo wyskoczył jakiś błąd. Ale po wyjęciu karty graficznej i włożeniu 10 letniej starej karty wszystko jest ok.

Na początku przed wymianą na stara kartę, komputer zaczynał się zacinać na parę sekund, potem doszło, że pokazywały się na monitorze pasy białe i obraz się zniekształcał. A dziś już kompletnie się zawieszał.

Dziwne, nie tak dawno robił test 3DMarkiem 2003 i wszystko było ok.

Zasilacz mam przecież nowy kupiony, kupiłem też nową nagrywarkę DVD.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

• #89 05 Lip 2012 22:26
    okokpopo1
    Poziom 35  

Może być że to grafika możesz ją wsadzić do kompa i programem RiviaTuner obniżyć zegary.
    Wtedy może coś pomoże. Możliwe, że to zimne luty.

• #90 06 Lip 2012 13:33
    Liderex
    Poziom 12  

Dzisiaj znów podłączyłem ta kartę. tyle, że podłączyłem ja innym kablem zasilającym (dodatkowe zasilanie na karcie).

Mam 2 rozdzielacze molex, czy to może powodować problemy z napięciem?