Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki traktorek - kosiarkę wybrać ?

N00 12 May 2012 17:23 17711 8
    N00
    Level 9  
    Witam

Chciałbym zakupić traktorek - kosiarkę z koszem na trawę, ale nie wiem jaki model wybrać. Jestem w tej dziedzinie laikiem. Koszony będzie nią teren o powierzchni 35 a. , nie wyboisty. Proszę o pomoc w wybraniu , zaproponowanie modelów. Mogę wydać na nią góra 6000 zł. Powinna posłużyć dobre kilkanaście lat. Proszę o pomoc , z góry dzięki.
    howdr
    Level 10  
    A coś jeszcze ??? Chciałbym do niego przypiąć pług
    hassano
    Level 1  
    Witam, przeszukałem ze 20 stron o traktorkach kosiarkach ale nigdzie niema tak naprawdę istotnych informacji. Dlatego postanowiłem podpiąć sie do tematu i liczę na konkretne odpowiedzi :) a więc tak:

1 - Najważniejsze to jaką wybrać firme i już nie chodzi o marke/model tylko o dostępność części i ich ceny bo to w używanych sprzętach najważniejsza rzecz

2 - jaka skrzynia manualna czy automat? Która jest mniej awaryjna i ewentualnie tańsza w naprawie ( automat to chyba hydrostatyczna :P i wiele opini skłania sie do niej bo niby jest mniej awaryja a więc i przy tym mniej cierpi sprzęgło?

3 - kosiarka KONIECZNIE ma być z koszem i tu moje najważniejsze pytanie lepiej kosz z wyrzutu tylnego czy z bocznego na przedłużeniu rury?? Pytam dlatego bo rura wchodzi na samej górze kosza i tym samym jest możliwość zapełniania go na maxa, ale czy kosiarka daje rade wpychać tą trawę bez większego trudu czy np jak będzie wilgotna to będzie zostawać za kosiarką lub sie zatykać..

To chyba tyle z bieżących pytań dodam że chce kupić taką kosiarkę używaną i na co konkretnie trzeba zwracać uwagę przy oględzinach sprzętu :)
    Wulg
    Level 9  
    Najlepiej silnik briggs dostępność cześci baardzo duża nawet z używanych w porównaniu do Tecumseh lub Honda, Najlepiej briggs z metalową obudową te nowsze silnika briggs o nazwiee intek są o wiele gorzej wykonane, jak znajdziesz traktorek z silnikiem briggs 16hp v-twin Vagura dwa cylindry będzie Ci to służyć lata uwież mi.

Co do wyrzutu to najlepiej kupić traktorek z tunelem z wyrzutem który idzie przez środek traktorka do tyłu, te traktorki które mają rure poprowadzoną z bocznego wyrzutu obok traktorka do kosza z tyłu, baaardzo często się zatykają przez co koszenie jest nie efektywne. Jeśli chcesz kosić bez kosza i nie brudzić np. elewacji, kostki to warto zaopatrzyc się w deflektor do wyrzutu mało kto sprzedaje to razem z traktorkiem lub mało kto to posiada, ewentualnie możesz próbowac to sobie dorobić sam.

Co do kosiska najlepiej kupić z kosiskiem na pasku rozrządu wtedy noże się mijają i powoduje to bardzo dobry wyrzut do tyłu i nie zatyka tak łatwo tunelu nawet przy mokrej trawie, a paski te można powiedzieć że się nie niszczą :)

Polecić Ci mogę traktorki Castel Garden wykonanie masywne w porównaniu np do Alko-solo oraz mtd. Najlepsze traktorki castel garden to te ze skrzynią hydrostatyczną z tyłu a nie w środku między nogami, chociaż i one nie są wcale złe jeśli zmieniał ktoś olej w skrzyni. Patrz ile mają motogodzin przy kupnie jeśli 700 to dużo a jak ma 300, 400 zdecydowanie warto kupić, jeśli chcesz podpinać przyczepki lub pług do śniegu do traktorka do zdecydowanie odradzam skrzynie hydrostatyczną kup manualną która jest dosłownie wieczna, niestety ale wtedy tracisz dużo na wygodzie. z innych marek sprawdz AGS, ewentualnien johndeer, nie kupuj husqvarny jak coś.
    michal_rybka
    Level 31  
    co za głupoty...
    traktorkowe skrzynie ręczne są niemal wieczne, ale te z biegami na prawdę ręcznyni gdzie dźwignia biegów podłączona jest do skrzyni a nie z jakimiś wariatorami (zwykle wtedy dźwignia biegów jest po środku przed fotelem i begi są w półkolu)

silniki najsolidniejsze to Honda oraz Kawasaki! Briggs to badziew, no ale lepszy niż tecumseh

reszta to tylko drobne różnice w wytłoczkach blaszanych i masce silnika - kwestia gustu

wiem bo miałem już kilka :) i sam to naprawiam
    Wulg
    Level 9  
    1. Jakie niby głupoty napisałem napisałem że skrzynie manualne są wieczne podkreślam manualne a nie na wariatorze...
    2. Mówiąc o skrzyniach między nogami chodziło mi o skrzynie hydrostatyczne dokładny model Tecumseh perless 705-002.
    3.Jeśli stary Briggs z metalową obudową jest gorszy niż kawasaki i honda to jesteś głęboko w błędzie poza tym do Briggs są wszędzie dostępne części tym bardziej jeśli chodzi o używane... Ponieważ jest tego dużo. Nowe Briggs mają swoje wady ale od starszych briggsów nie ma lepszych silników, a o nowe trzeba dbać tzn między innymi raz w roku sprawdzać luz zaworowy i zmieniać olej i wszystko jest z nimi okej. Akurat na traktorach zjadłem już trochę zębów i to co napisałeś jest poprostu śmieszne. Pozdrawiam z uśmiechem :p