Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 i podłączenie 3 monitorów hd5770

Faransis 12 Maj 2012 17:30 2641 6
  • #1 12 Maj 2012 17:30
    Faransis
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam Windows 7 64bit oraz kartę graficzną AMD HD5770. Mam do niej podłączone 2 monitory Samsung SyncMaster 940nw oraz SyncMaster 710n za pośrednictwem standardowego kabla. Chciałem dodatkowo podłączyć telewizor Samsung za pośrednictwem kabla HDMI. Komputer wykrywa podłączone wszystkie urządzenia, lecz nie chce rozszerzyć pulpitu do wszystkich 3, ani powielić obrazu np. z SyncMastera na TV, wyskakuje komunikat "Nie można zapisać ustawień obrazu". Proszę o pomoc.

Aha dodam jeszcze, że mogę mieć rozszerzony pulpit na każdy z SyncMasterów i TV, lecz nigdy na 3 jednocześnie.

1 6
  • #3 12 Maj 2012 19:33
    Faransis
    Poziom 2  

Jak napisałem... TV + jeden monitor działa. TV+ 2 monitory już nie.

0
  • #5 12 Maj 2012 19:54
    student11
    Poziom 21  

tutaj ustawienie obrazu zapewne chodzi o rozdzielczość jaką masz ustawioną. karta próbuje wymusić rozdzielczość jaką masz na kompie na telewizor a on takiej nie obsługuje. poczytaj jakie rozdzielczości obsługuje twój telewizor i wtedy ustaw na odpowiednią

0
  • #6 13 Maj 2012 10:23
    Faransis
    Poziom 2  

Karta nic nie wymusza. Gdy odłączam jeden z monitorów, TV zaczyna normalnie chodzić. Nie ma znaczenia który z monitorów odłączę.
    Próbowałem z identycznymi rozdzielczościami, także nie działa. Gdy odpalam jeden monitor + TV to działają z różnymi rozdzielczościami.

0
  • #7 13 Maj 2012 11:41
    sokar78
    Poziom 18  

Co to dokładnie za karta? Z in4.pl znalazłem taką informację odnośnie ATI Eyefinity

"Możemy podłączyć monitory w konfiguracji DP + 2xDVI, DP + DVI + HDMI, DP + DVI + DSub (przez przejściówkę z DVI) lub DP + DSub + DSub (przez przejściówki z DVI). Jak widać niezbędnym jest jeden monitor ze złączem DisplayPort.
    Możliwe też jest podłączenie się przez DisplayPort za pomocą przejściówki na HDMI lub DVI, jednak musi to być przejściówka aktywna"

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo