Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

politechnika śląska/AGH - dziwna sytuacja

12 Maj 2012 19:15 2441 4
  • Poziom 8  
    Witajcie,
    Otóż z tego co widzę politechnika śląska zrobiła chamską zagrywkę. pozwolę sobie coś wkleić:
    -"09.07.2012 (godz. 15:00)* Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z I listy zakwalifikowanych do przyjęcia" to z PolŚl
    -"ogłoszenie wyników kwalifikacji
    kandydatów: 10 lipca 2012 r. (godz. 15.00)" - to z AGH
    Czyli wychodzi na to, że aby studiować na śląskiej musiałbym dostarczyć dokumenty ZANIM dowiem się, czy dostałem się na AGH? Czy coś źle zrozumiałem...
    chciałbym studiować na agh ale nie wiem czy się dostanę, na śląską to na pewno.
    Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?
  • Poziom 37  
    Zawsze masz jeszcze drugi nabór na polśl więc nie bardzo rozumiem frustracji?
  • Poziom 8  
    właśnie nie frustruję się, tylko pytam, czy dobrze ogarniam.
    Czy więc ten drugi nabór pozwoli mi rozpocząć studia tak jak w pierwszym naborze, w październiku?
  • Poziom 26  
    Chłopie przeczytaj co napisałeś jeszcze raz.

Oczywiście na każda uczelni musisz złożyć KOMPLET dokumentów przed wynikami.
    Komplet dokumentów to badania jeśli potrzebne, zdjęcia, co najmniej ksero świadectwa maturalnego. Wypełniona ankieta osobowa i podanie. I opłata za proces rekrutacji.
    Kto dokumentów nie dostarczy nie bierze udziału w rekrutacji. Chyba że zadzwoni do sekretariatu że jest z innego miasta i nie chciał wysyłać pocztą np.

A po wynikach donieść ORYGINAŁ świadectwa maturalnego.
    Kto nie doniesie po terminie także jest wykreślany z listy.

Sprawdzenie czy kandydat naprawdę chce studiować czy wysłał bo wysłał.

Nic tu dziwnego nie widzę na każdej uczelni tak jest. W drugim naborze także możesz zakwalifikować się na studia ale NA WOLNE MIEJSCA. Których wówczas jest mniej. Np 30 a nie 120. I na te miejsca rywalizujesz z tymi którzy nagle się namyślili. A mają często dobre wyniki. Oraz z tymi którzy pisali poprawki.
    Na AGH na dobrych kierunkach jest to może 10 miejsc. A często zazwyczaj po 1 turze obowiązuje już tzw lista rezerwowa.

Proste??

I tak na logikę chciałbyś blokować miejsce innym ?? Wybierasz uczelnie na która chcesz iść najbardziej. Dostałeś się to wybierasz papiery z innych proste. A nie robisz zamieszanie w dziekanatach i listach.