Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dell d410 bq29312 bq20864

12 Maj 2012 21:37 3026 3
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie.
    Bateria jak w temacie, od laptopa dell d410 z chipami bq29312 bq20864.
    Wymieniłem ogniwa ale sterownik baterii jest zablokowany.
    Batterymon widzi baterię, odczytuje napięcie, jest w statusie charging ale pojemności są na 0Ah.
    W laptopie dioda ładowania mruga na pomarańczowo.
    Czy zwykłym i2c da się sczytać eeprom tej baterii i w jaki sposób to zrobić?
    Czy programy SBW czy ACC+ ruszają te strowniki?
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

• Poziom 32  
    Ta bateria nie ma eepromu. Procesor bq20864 ma flashrom, bateria jest produkcji Sony. Zanim zajmiesz się resetem baterii, najpierw sprawdź ogniwa pod obciążeniem, powinny mieć bardzo zbliżone parametry, bo po zresetowaniu elektroniki i tak kontroler zablokuje mosfety. Potem należy zaopatrzyć się w interface Ev2300 i oprogramowanie dla Sony. I to wszystko.
  • Poziom 33  
    Witajcie po przerwie. Napisałeś sprawdź ogniwa pod obciążeniem. A więc 4.07V 4.09V 4.11V. Zanim zajmiesz się tym sprawdź, to sprawdziłem. Czyli teraz zakup interface plus soft i zakup haseł pomimo wszystko ? I co dalej ? Tylko dlaczego bezpiecznik został właśnie przepalony. Zaręczam, że zrobione po kolei. Czy może mieć znaczenie, że w czasie dlugotrwałego rozładowania były podejmowane wielokrotne próby naprawy tego uszkodzonego laptopa DELL Vostro 1550 przez osoby nieobeznane ? Bo znalazłem zwarcie upływność pojemności, co też było stosunkowo proste do zrobienia i laptop chodzi. Zczytuję baterię "chip is sealed". Boże co za paranoja. I nie mogę pojąć stwierdzenia "bo kontroler i tak zablokuje mosfety". Czyli mam rozumieć, że nie załączy napięcia. Czy decydujący mógł być licznik 493.

Proszę powiedzieć jak krowie na rowie.

Czy (i kiedy) po wyjęciu ogniw rege czipa we własnym zakresie to strata czasu, bo można załączyć napięcie z powrotem tylko i wyłącznie z pomocą interfejsu.

Albo wyprowadzić mnie z błędu. Po co tu se nerwy szarpać za 60zł w optymistycznym wariancie za nowe !

• Poziom 32  
    Powiem szczerze: nie opłaca się dla jednej baterii kupować przyrządów ani programu. Ogniwa, ponieważ mierzone były pod obciążeniem - są w dobrym stanie. Bezpiecznik będzie przepalał się dopóki nie zostanie zresetowany wsad kontrolera. Dopiero potem można naprawić bezpiecznik. Myślę, że wyjaśniłem ten problem. W razie potrzeby proszę pisać, na pewno odpowiem.