Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką nawigację wybrać NAVROAD NR470 czy inną

pawel327 13 Maj 2012 10:21 8257 13
  • #2 14 Maj 2012 14:29
    gnomek89
    Poziom 10  

Nie najgorsza nawigacja, jednak miej na uwadze to że po roku skończy Ci się licencja, (Licencja europy AM to koszt 150 zl na rok), proponuje Nuvi 1490T LMU, (koszt około 780zł), w zestawie masz dożywotnie aktualizacje map, wiec po 2 latach masz zaoszczędzone 300zl w przypadku AM,

Po Europie polecam garminy
    Pozdrawiam
    gnomek.

0
  • #3 14 Maj 2012 20:21
    pawel327
    Poziom 8  

A co myślicie o TOMTOM ,co niektórzy sobie chwalą tą nawigację, ale nie wiem jaki model mają na myśli, bo również się nad nią zastanawiałem. Ale konkretnie o co mi chodzi: w mirę tania w zakupie, mapa żeby się pokrywała i nadążała za polskimi drogami, jak również europejskimi i bez zbędnych kosztów związanych z aktualizacją.

0
  • #4 16 Maj 2012 10:33
    gnomek89
    Poziom 10  

Osobiście nie jestem za marką TOMTOM, choć wielu ludzi ją chwali. Niestety ale za korzystanie z najnowszych map TOMTOM'a także trzeba zapłacić (Roczna subskrypcja na dzień dzisiejszy 315zł), to w cenie 150zł masz Rok subskrypcji Automapy Europy.

Rozejrzyj się także za garminami z LMT - dożywotnie aktualizacje map i trafic, płacisz raz, a aktualizacje masz dożywotnie.

GoClever ma także tanie zestawy z AutoMapą, np GOCLEVER NAVIO 500 Plus, sprawdzony na trasie, nie najgorzszy

Pozdrawiam
    Gnomek,

0
  • #5 17 Maj 2012 17:37
    minkovsky
    Poziom 9  

W biedronce sprzedawali swego czasu goclevery w dobrej cenie, jednak nie wiem jak to się ma do jakości :)

Navroad robi je nie najgorsze, jeżdżę na RECO i nie narzekam, także godna polecenia marka,

Pozdrawiam

0
  • #6 28 Maj 2012 15:12
    gnomek89
    Poziom 10  

Goclever produkuje nie najgorsze nawigacje, śmiga normalnie na automapce, miałem okazję wgrywać, testować ;) Nawet na tych biedronkowych da się jeździć.

pzdr

0
  • #7 28 Maj 2012 22:20
    lolki
    Poziom 14  

NavRoady wszystkie tak naprawdę różnią się tylko szczegółami.
    Zwróć uwagę na procesor, teraz standardem w NavRoadach jest 600mHz i ramu 128MB. To są wartości pozwalające na zadowalające działanie mapy.

Jak nie jeździsz za często po Europie to kup z Polską mapą ponieważ aktualizacje później masz tańsze o połowę.

0
  • #8 11 Cze 2012 16:13
    Tomeczek29
    Poziom 1  

Więc ja postaram się odpowiedzieć Pawłowi, założycielowi tematu.

Moim zdaniem obecnie, żadna nawigacja samochodowa nie jest warta tych 500, które planujesz wydać. Dlaczego ? Otóż w tej cenie otrzymasz urządzenie nie posiadające wielu nowoczesnych funkcji. Kupując ( taniej ) średniej klasy telefon komórkowy oraz do tego dobrą nawigację, nawet najdroższego naviexperta, nadal oszczędzasz, a masz nie tylko mapę, ale też możliwość omijania korków, czy nawet CB. Do tego nic nie aktualizujesz, mapy masz zawsze najnowsze.

Myślę, że w tej sytuacji wydanie pięciu stów na zwykła nawigację to po prostu wyrzucenie kasy w błoto.

0
  • #9 21 Cze 2012 20:09
    pawel327
    Poziom 8  

Jeszcze nie zdecydowałem się na żadną nawigacje ,ale w końcu muszę coś kupić. Nawigacje w telefonach odpadają. Potrzebuję czegoś prostego i funkcjonalnego (opcje mp3,jpeg,itp mnie w nawigacji nie interesują) Poszedłem za wskazówkami wcześniejszego kolegi i zacząłem się przyglądać ,ale GARMINOWI 2460 LMT. Kosztuje więcej niż chciałem przeznaczyć na zakup. Ale nurtuje mnie jedna sprawa.Czy bezterminowa aktualizacja jest tylko hasłem reklamowym czy w praktyce się sprawdza. A w dodatku nikt z moich znajomych nie użytkuje garmina i nic na temat map nie może powiedzieć. A wydając parę groszy chciałbym podróżować nie tylko po Polsce ale i europie nie błądząc.

0
  • #10 25 Cze 2012 12:49
    gnomek89
    Poziom 10  

Bezterminowa aktualizacja sprawdza się w praktyce, dopóki urządzenie jest sprawne możesz aktualizować dożywotnio, 4 aktualizacje wychodzą na rok. Aktualizuje takie urządzenia, także nie jest to hasło reklamowe :)

Garmin to konkurent na rynku, mapy mają bardzo dobre w Polsce jak i e Europie, choć interfejs graficzny troszkę odstrasza w porównaniu np do Automapy ;)

0
  • #11 25 Cze 2012 15:16
    tadek-67
    Poziom 20  

Jeżdżę od kilku lat na Garmin 265 W .Prosta nawigacja , łatwa w obsłudze , płynne odświeżanie, czytelna grafika, z rozdziałem poszczególnych kolorów wg. szerokości i ,, ważności,, dróg. Oczywiście są nowsze,ale ta wystarcza. Ogólnie polecałbym Garmin ,niedrogie a dobre,i niezawodne.

0
  • #12 28 Cze 2012 22:58
    lolki
    Poziom 14  

Tomeczek29 napisał:
    Więc ja postaram się odpowiedzieć Pawłowi, założycielowi tematu.

Moim zdaniem obecnie, żadna nawigacja samochodowa nie jest warta tych 500, które planujesz wydać. Dlaczego ? Otóż w tej cenie otrzymasz urządzenie nie posiadające wielu nowoczesnych funkcji. Kupując ( taniej ) średniej klasy telefon komórkowy oraz do tego dobrą nawigację, nawet najdroższego naviexperta, nadal oszczędzasz, a masz nie tylko mapę, ale też możliwość omijania korków, czy nawet CB. Do tego nic nie aktualizujesz, mapy masz zawsze najnowsze.

Myślę, że w tej sytuacji wydanie pięciu stów na zwykła nawigację to po prostu wyrzucenie kasy w błoto.

Jaki telefon kupisz za 400zł aby dobrze na nim chodził wspomniany NaviExpert, który kosztuje 99zł? Najdroższy NaviExpert to już 149zł. Mylisz się co do aktualizacji ponieważ one także kosztują i znowu w przypadku NaviExperta 99zł za rok w wersji Polska i 149zł Europa. I gdzie tu oszczędność?
    Nawigacja na telefon to się może opłacać ale jak już posiadamy dobry telefon a one nie są tanie i używamy nawigacji sporadycznie bo jak wiemy, nic nie zastąpi w podróży porządnej nawigacji a telefon niech zostanie telefonem.

Jak koledzy tu mówili, mój głos też leci na Garmina LMT.

Pozdrawiam

0
  • #14 18 Sty 2013 22:12
    michu_kon
    Poziom 10  

a co powiecie o takiej navi?? navroad vivo st
    http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/navroad-vivo-st-automapa-polska.bhtml

dobry procek, automapa, tv naziemna cyfrowa co w dłuższych podróżach może się przydać...

lub taka http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/navroad-leeo-s-automapa-polska.bhtml#opis

do tego zestaw słuchawkowy jeden z poniższych
    http://www.euro.com.pl/zestawy-sluchawkowe/parrot-minikit-plus.bhtml#opis

http://www.euro.com.pl/zestawy-sluchawkowe/parrot-minikit-neo.bhtml#opinie

z góry dzięki za odp..

0