Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY MDX-C5960R -przestał działać RDS

rejak 13 Maj 2012 11:45 804 4
  • #1 13 Maj 2012 11:45
    rejak
    Poziom 16  

Który element uległ uszkodzeniu, jeżeli przestał działać RDS. Radio prawidłowo odbiera i stroi, jednak podczas jazdy trzeba ręcznie dostrajać do zmieniających się
    stacji nadawczych. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam
    Jakub

0 4
  • #2 13 Maj 2012 11:48
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Kwarc 4.332 MHz pracuje? Zrobiłeś mu reset może ktoś namieszał w ustawieniach albo sygnał masz za słaby sprawdzałeś na innej antenie?

0
  • #3 13 Maj 2012 12:10
    rejak
    Poziom 16  

Od 6 lat radio pracowało prawidłowo, a od 3 miesięcy zauważyłem podczas jazdy, że radio przestało automatycznie śledzić nadajniki, zmuszony jestem do ponownego szukania ulubionej stacji. Przy radiu nie było nic robione, za wyjątkiem wymiany przepalonych żarówek w panelu. Nie wiem jak się robi reset, a nawet nie wiem gdzie się znajduje ten kwarc?

0
  • #4 13 Maj 2012 13:20
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Proszę sprawdzić, czy jest włączona funkcja AF w panelu; a są wyświetlane informacje danej stacji? Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Maj 2012 14:03
    rejak
    Poziom 16  

Informacje o danej stacji są wyświetlane prawidłowo, oraz prawidłowo działa seek/ams, jeżeli go używam, do dostrojenia do nowej stacji, a powinien to robić automatycznie. Funkcja AF/TA działa, moim zdaniem, prawidłowo. Pozdrawiam

0