Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3131 nie czyta karty

13 Maj 2012 12:50 13435 19
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Kupiłem nie dawno starter z modemem Huawei E3131 Play online na karte,ale zapomniałem aktywować jej w ciągu tygodnia.Po upływie tygodnia internet nie działa(wyskakuje błąd karty sim lub brak karty sim)jednak po włożeniu karty do telefonu zasięg się pojawił więc doładowałem numer za 5zł jednak internetu dalej nie mam. Karta w tel. działa normalnie: moge dzwonić smsować itp. Czy wiecie może jak zrobić żeby był internet przez modem Huawei na laptopie? Bo karta wydaje się być działająca. Z góry dziękuje za odpowiedz
  • Poziom 30  
    Ustaw typ sieci na Preferowane WCDMA.
  • Poziom 9  
    Taki tryb jest ustawiony w ustawieniach modemu. Dodam jeszcze żę gdy klikam Połącz to pisze "Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia"
  • Poziom 30  
    Masz zasięg 3G play?
    Masz odpowiednio ustawiony profil połączenia i ustawiony jako domyślny?
    Dioda w modemie miga na niebiesko?
  • Poziom 9  
    Modem jest w tym miejscu gdzie zasięg był i to maksymalny. Ustawienia są fabryczne na których internet działał. Dioda co chwilę miga na zielono dwa razy. Zestaw kupiłem 5 maja i od razu zainstalowałem i wszystko było ok.Pan w salonie Play powiedział mi że w ciągu tygodnia muszę doładować konto żeby aktywować numer czy coś takiego ale ja o tym zapomniałem.Doładowałęm dzisiaj konto za 5 zł i nic.Na telefonie wszystko jest ale przez modem nie moge się połączyć
  • Poziom 30  
    matthew777 napisał:
    Pan w salonie Play powiedział mi że w ciągu tygodnia muszę doładować konto żeby aktywować numer czy coś takiego

Że co ?
    Jeżeli masz starter play online za 19zł to od momentu zalogowania karty sim jest ona aktywna 14dni a jeżeli nie jest zużyta kasa to musi się połączyć.
    Zaloguj się i sprawdź czy jest aktywna i do kiedy ile środków zostało na niej
    https://logowanie.play.pl/login/?ssornd=-6910309635417302447
  • Poziom 9  
    Hmmm to ja już nie wiem co jest nie tak mam 25 zł na koncie ważne do 21 maja i promocyjne 108MB ważnych do 20 maja.To czmu się nie chce łączyć z internetem?
  • Poziom 30  
    Pokarz mi jakie sieci wyszukuje modem przy ręcznym wyszukaniu, obrazek chce widzieć tak jak ja pokazałem .
    Huawei E3131 nie czyta karty
  • Poziom 9  
    Nie mogę wybrać funkcji ręcznego wyszukiwania sieci
  • Poziom 30  
    Modem jest wykrywany? kliknij na Narzędzia i klik Diagnostyka.
  • Poziom 9  
    Modem jest wykrywalny ale w zakładce SIM/USIM wszystkie pozycje są jako nieznane
  • Poziom 30  
    A masz dobrze do modemu włożoną karte sim ?
  • Poziom 9  
    Kilka razy wyciągałem i wkładałem do modemu,więc raczej dobrze
  • Poziom 30  
    To włóż inną karte sim i sprawdź czy rozpozna modem ją , modem nie ma blokady simlock więc może być dowolna tylko nie klikaj połącz.
    Jak rozpozna pokarz ten obrazek ze sieciami .
  • Poziom 9  
    Niestety po włożeniu karty z plusa modem jej nie czyta
  • Poziom 30  
    Masz możliwość sprawdzić modem na innym PC ?
  • Poziom 9  
    Postaram się... Czy jest to możliwe żeby modem się uszkodził w ciągu tygodnia urzytkowania?
  • Poziom 9  
    Chyba jednak przejdę się do salonu Play

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Dostałem duplikat karty w salonie Play za darmo i znowu to samo.Wygląda na to że modem uległ samodestrukcji;p
  • Poziom 9  
    Modem uszkodzony poszedł na gwarancje