Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZRK Unitra Aria awaria Nagrywania

13 Maj 2012 12:58 1870 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Dostałem parę dni temu od szwagra magnetofon ARIA 2411 który okolo 15 lat pewnie leżał w piwnicy.Po jego wyczyszczeniu wymianie bezpieczników zaczął działac-powiedzmy.

Problem 1.
    Przy odtwarzaniu wskazniki wysterowania działają dziwnie a mianowcie na scieżce 1-4 wrazenie sprawia jakby działał tylko lewy ,a na scieżce 2-3 jakby działał tylko prawy ale az z przesterem gdzie w głosnikach tego niesłychac.

Problem 2.
    Podjąłem próbe zapisu i porażka.
    Wskazniki wysterowania na 1-4 działa prawy ,lewy wogóle niedrygnie
    Wskazniki wysterowania na 2-3 lewy lekko sie unosi prawy wypada az do konca skali,
    Do tego brak rakcji na suwaki poziomu zapisu, podczas próby nagrania przy 1-4 wrazenie sprawia jakby lewy suwak sterował obyma kanałami natomiast przy próbie w scieżce 2-3 totalny brak reakcji na suwaki.

Wiec spróbowałem nagrac cos z radia i na 1-4 i na 2-3 i okazało sie ze coś sie nagrało ale cicho i chrapliwy dzwiek z powiedzmy ''piskiem''

Czy byłby mi wstanie ktoś pomóc z tym problemem.
    Pozdrawiam i czekam wiec na jakieś rady

Proszę dopasować tytuł do:
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Proszę poprawić pisownię postu:
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zacząć od rzeczy standardowej i podstawowej czyli od wyczyszczenia przełącznika zapis/odczyt, wszystkich przełączników, potencjometrów i toru przesuwu taśmy.
    Sprawdzić przy okazji docisk taśmy do głowicy uniwersalnej.

GM
  • Poziom 2  
    Problem z nagrywaniem polegał na uszkodzonym potencjometrze zapisu.Pozdrawiam