Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon Ultimate - Brak współpracy pilota z centralką

13 Maj 2012 13:07 1768 5
  • Poziom 8  
    Witam.

Ostatnio dopadł mnie problem - pilot autoalarmu typ TX-16 Silicon Ultimate nie słucha poleceń. Czasami muszę poświęcić dużo czasu bawiąc się przyciskami Lock lub Unilock, aby go rozbroić. Tak samo wygląda sytuacja z uzbrojeniem. Alarm zamontowany jest w Mercedesie W203, lecz nie jest podpięty pod zamek centralny. Bateria była sprawdzana miernikiem i jest w dobrym stanie. Proszę o poradę od czego zacząć aby usunąć usterkę.

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    s60v5 napisał:
    Proszę o poradę od czego zacząć aby usunąć usterkę.

Zacznij od zdiagnozowania czy pilot ze sprawną baterią "emituje" fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości.
    Kolejnym etapem będzie sprawdzenie czy odbiornik w centralce "odbiera" sygnał na odpowiednim poziomie.
  • Poziom 8  
    A mógłbym prosić o naprowadzenie jak to wykonać? Niestety nie mam wiedzy elektronicznej na zbyt wysokim poziomie.

Pozdrawiam

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    s60v5 napisał:
    Niestety nie mam wiedzy elektronicznej na zbyt wysokim poziomie.

To nic sam nie zrobisz, bo dodatkowo potrzebna jest odpowiednia aparatura pomiarowa.
    Bez tego nic nie zrobisz i pozostaje tylko metoda wymieniania pilotów i modułu odbiornika na ślepo.
  • Poziom 8  
    Moduł odbiornika to jest centralka? A czy tą przyczyną dla której piloty nie działają prawidłowo może być niedostrojenie?