Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zyxell NSA 310 - Mapowanie dysku z poza sieci

13 May 2012 15:21 4783 6
 • Level 14  
  Witam.

  Posiadam taki właśnie sprzęt i dość długo głowie się co jeszcze powinienem wykonać, żeby móc zmapować udziały na tym dysku spoza sieci domowej.

  - Na ruterze otworzyłem porty, 137-139, 445 (CIFS)
  - włączyłem upnp
  - na samym urządzeniu poudostępniałem wszystko co trzeba
  - podczas logowania sie, próbowałem połączyć się używając 'innych poświadczeń'

  Jak wy macie rozwiązane kwestie dostępu do swoich dysków NAS z Internetu? FTP, i po przeglądarce (80) działa wszystko bez zarzutu, ale chciałbym używać swojego NAS-a jak zwykły dysk (wiem, że to średnio bezpieczne i że warto korzystać z VPN-a) ale najpierw chce w ogóle go zmapować.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Na początek podaj jakie masz łącze i adres IP.
 • Level 14  
  Łącze po UPC, a adres IP chyba nie jest tu potrzebny (nie chcę go podawać). W każdym razie zewnętrzny (nie podaję do łączenia 192.168.X.X) jeśli o to chodzi
 • Level 31  
  To, ze nie chesz tego adresu akurat TUTAJ podawac, nie oznacza, ze w ciagu kilku minut nie zostaniesz zeskanowany. Do tego otwierac porty 137-139 na zewnatrz.

  Takie "pseudo"-proste rozwiazanie dla zwyklego zjadacza chleba niesie ze soba ryzyko, ze srednio zdolny haker moze zlozyc na dysku wszystko, co mu sie podoba.

  U nas w firmie tez kupili kiedys w dziale marketingu cos podobnego, i wszystko bylo przez przegladarke "zabezpieczone". A od tylu mozna bylo z tym robic, co sie chce.

  Sorry, nie obraz sie, ale pomysl jest "poroniony". Takich rzeczy sie nie robi.

  Po pierwsze: VPN + certyfikaty
  Po drugie: robta co chceta /porty, protokoly, udostepnienia
  Jak masz VPN to mozesz mapowac co i jak czcesz.


  U mnie jest otwarty tylko port do open VPN (szukaj ktory :-) i 80 na web-serwer.

  Poza tym jedna uwaga: nie otwiera sie portow standardowych, bierzesz sobie jakis nietypowy np 45126 a na routerze robisz przekierowanie na 137.

  Przynajmniej na dzien dobry trzeba troche utrudnic zycie szukajkom.
 • Level 1  
 • Level 14  
  Modem to "Scientific Atlanta". Podążając myślą 'freetz_master' pozostaje mi faktycznie utworzenie sieci VPN. Teraz pozostaje pytanie w jaki sposób ją utworzyć rozumiem, że będzie musiał funkcjonować serwer VPN i można go uruchomić albo na routerze albo na nas-ie (jedyne urządzenia w sieci działające non-stop). Mój router to Pentagram, i niby ma wsparcie dla VPN, ale samych paneli konfiguracyjnych VPN-a nie widzę. Można też postawićna NAS-ie i z kolei ten też domyślnie nie ma VPN-a, więc pozostaje mi albo zmienić firmware NAS-a albo rutera.... Do mojego Pentagrama dowiedziałem się że za bardzo nie wgram ani tomato ani ddwrt :( Czy jest jeszcze jakaś inna droga?
 • Level 14  
  Postawiłem VPN-a. Pozdrawiam i zamykam.