Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop samsung RC730 + kino domowe

zielonaprzestrzen 13 Maj 2012 15:46 1392 3
  • #1 13 Maj 2012 15:46
    zielonaprzestrzen
    Poziom 2  

Witam, to mój pierwszy post tutaj, podobne tematy przeglądałam wiele razy, ale że nie uzyskałam odpowiedzi, która by mnie zadowoliła, pisze sama :)

Otóż.

Mam laptopa Samsung RC730
    I kino domowe samsung HT-BD1250

Chciałabym by dźwięk z laptopa szedł do głośników z kina domowego. Nie chciałabym jednak mieszać w to telewizora. Myślałam o kablu HDMI, ale dvd ma tylko HDMI out.

Jak ktoś wie, jak to podłączyć proszę o jasne instrukcje, bo nie znam się zbyt dobrze na tych wszystkich sprzętach :)

Pozdrawiam serdecznie!

0 3
  • #2 13 Maj 2012 17:04
    leszekpo59
    Poziom 26  

zielonaprzestrzen napisał:
    Witam, to mój pierwszy post tutaj, podobne tematy przeglądałam wiele razy, ale że nie uzyskałam odpowiedzi, która by mnie zadowoliła, pisze sama :)

Otóż.

Mam laptopa Samsung RC730
    I kino domowe samsung HT-BD1250

Chciałabym by dźwięk z laptopa szedł do głośników z kina domowego. Nie chciałabym jednak mieszać w to telewizora. Myślałam o kablu HDMI, ale dvd ma tylko HDMI out.

Jak ktoś wie, jak to podłączyć proszę o jasne instrukcje, bo nie znam się zbyt dobrze na tych wszystkich sprzętach :)

Pozdrawiam serdecznie!

Witam. W kinie domowym Samsung HT-BD1250 gniazda wejściowe dla dźwięku, to te oznaczone w instrukcji obsługi jako 4 ( gniazdo wejścia AUX ) , oraz 8 ( gniazda zewnętrznego cyfrowego wejścia optycznego OPTICAL 1, OPTICAL 2 ). Nie znając jakie gniazda masz w laptopie, mogę tylko zasugerować, aby odszukać gniazda podobnego do tego, co w kinie domowym czyli OPTICAL i przewodem optycznym połączyć te dwa urządzenia. Podejrzewam jednak, że w laptopie nie ma takiego gniazda, dlatego pozostanie skorzystać z wyjścia analogowego z komputera i wykorzystanie wejść AUX w kinie domowym. Do tego połączenia, potrzebny będzie kabel KABEL JACK 3,5mm - 2 x RCA CINCH. KABEL JACK 3,5mm podłączamy do laptopa, a 2 x RCA CINCH pod wejście AUX w kinie domowym. Po takim podłączeniu, wybranie na pilocie przycisku AUX pozwoli nam uzyskać dźwięk z Laptopa na głośnikach kina domowego.

0
  • #3 13 Maj 2012 17:09
    zielonaprzestrzen
    Poziom 2  

dziekuję za odpowiedź :)
    Czy jakość dźwięku będzie dobra przy takim podłączeniu ?

0
  • #4 13 Maj 2012 20:08
    leszekpo59
    Poziom 26  

Czy jakość dźwięku będzie dobra przy takim podłączeniu ?

Witam ponownie. Mając sygnał analogowy do podania na kino domowe, jakość będzie możliwa do przyjęcia, jednak w porównaniu z dźwiękiem cyfrowym, na pewno analog jest gorszy od cyfrowego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo